سوختن دختر ۱۸ ساله رشتی توسط برادرش

شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ گوناگون
بازهم دختری قربانی تعصب خانواده اش شد.

چندی پیش نیروی انتظامی گیلان خبر از فوت دختر ۱۸ ساله رشتی بر اثر آتش سوزی داد.

معاونت اجتماهی نیروی انتظامی استان گیلان خبر از فوت دختر ۱۸ ساله رشتی که بر اثر آتش سوزی آسیب شدیدی دیده بود داد.

سرهنگ مجید رسول زاده فرساد عصر چهارشنبه در بیان جزئیات این حادثه افزود: برادر این دختر ساکن محله سلیمانداراب شهر رشت با ازدواج او با مرد مورد علاقه اش مخالف بود اما وقتی در جلوگیری از این ازدواج موفق نشد در اقدامی نسنجیده، خانه پدری را به آتش کشید که در این حادثه خواهر و مرد مورد علاقه‌ وی دچار سوختگی شده و به بیمارستان ولایت رشت منتقل شدند.

وی تصریح کرد: متهم در اظهارات خود، دلیل ارتکاب این جرم را مخالفت با ازدواج خواهرش با مرد مورد نظر او و اختلاف سنی ۱۲ ساله میان آنها عنوان کرد.

 

سرپرست معاونت اجتماعی نیروی انتظامی گیلان با اشاره به اینکه در زمان حادثه پدر، مادر و خواهر کوچک‌تر به همراه خواهر بزرگ‌تر و نامزد وی نیز در خانه حضور داشتند، گفت:

متأسفانه در این حادثه دختر ۱۸ ساله دچار سوختگی شدید می‌شود.

وی در ادامه به انتقال دختر به یکی از مراکز درمانی شهر رشت اشاره و با بیان اینکه روز گذشته به علت شدت سوختگی جان خود را از دست می‌دهد، تصریح کرد: متهم دستگیر و در اختیار نیروی انتظامی بود که با تکمیل پرونده به مراجع قضائی استان تحویل داده شده است.

 

دلیل قتل های تعصبی

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان با اشاره به اینکه برادر این دختر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده است، تاکید کرد: کنترل خشم و تفکر در عواقب جبران‌ناپذیر اینگونه اقدامات خشن، عامل مهمی در پیشگیری از این جرائم است.

وی با تاکید بر ضرورت ارتباط منطقی و صمیمی میان اعضا خانواده اظهار کرد: همه باید تلاش کنند که آستانه تحمل خود را بالا برده و هماره دلیل و رفتار منطقی را در قضاوت‌های خود ملاک عمل قرار دهند.

سرهنگ رسول زاده نداشتن آگاهی از قوانین، نبود ارتباط منطقی و صمیمانه بین اعضاء خانواده، عدم درک متقابل افراد از یکدیگر و کم‌توجهی به موازین و دستورات دینی را از دلایل بروز چنین حوادثی عنوان و تصریح کرد: تربیت صحیح فرزندان و آموزش درست آنان در کسب مهارت های زندگی نیز می‌تواند در پیشگیری از این حوادث نقش بسزایی داشته باشد.

در حالی این خبر منتشر شده است که خبر قتل رومینا اشرفی به دست پدرش، رضا اشرفی، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی فارسی زبان داشت.

«طبق آمارها در سال ۱۳۹۲، ۱۸.۸ درصد از قتل‌ها با انگیزه‌های ناموسی و منکراتی بوده و استان خوزستان، استان فارس، آذربایجان شرقی از جمله استان‌هایی هستند که بالاترین آمار این قتل‌ها را داشته‌اند.»

قیمت طلا، دلار، سکه امروز

قیمت طلا، دلار، سکه و ارز 99/03/11

آمریکا این بار خدمت رسانان نفتکش ایرانی را تهدید کرد

آمریکا این بار خدمت رسانان نفتکش ایرانی را تهدید کرد

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا