سقوط یک فروند هواپیمای اوکراینی از فرودگاه امام خمینی با شماره پرواز ۷۵۲

چهارشنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۸ ریپورتاژ خبری
سقوط یک فروند هواپیمای اوکراینی

سقوط یک فروند هواپیمای اوکراینی با علامت ثبت VR-PSR که با شماره پرواز ۷۵۲

روز چهارشنبه ۱۸ دی ماه در ساعت ۶:۱۲ صبح یک فروند هواپیمای بوئینگ ۸۰۰-۷۳۷ متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد کی‌یف پرواز کرده بود،  دچار نقص فنی شد پس از قطع ارتباطات با بخش کنترل ترافیک  در حوالی شهر پرند سقوط کرد.

سازمان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که بیشتر مسافران هواپیمای حادثه دیده اوکراینی، اتباع جمهوری اسلامی ایران بوده‌اند و مسافرانی با سایر ملیت ها نیز در این پرواز حضور داشتند.

هواپیما دارای ۱۶۷ مسافر و ۹نفر خدمه پروازی بوده که ۷۰ مرد، ۸۱ زن و ۱۵بچه تشکیل داده بودند.و بررسی های اولیه حاکی از جان باختن تمام سرنشینان هواپیماست.

گروههای تجسس و نجات به محل سانحه اعزام شده اند و گروه بررسی سانحه مطابق استانداردهای جهانی تشکیل شده و فرایند جمع آوری اطلاعات و بررسی سانحه آغاز شده است.

Image result for سقوط هواپیما"

اعزام ده دستگاه آمبولانس اورژانس و  نیروهای امدادی و ارزیاب به محل سقوط یک فروند هواپیمای اوکراینی

در پی سقوط یک فروند هواپیما در حوالی شهر پرند استان تهران، یگان های امدادی و ارزیابی به سرعت در حال اعزام به منطقه برای ارزیابی حادثه و ارائه کمک های احتمالی هستند.

اکنون نیروهای امدادی در آنجا مستقر هستند و عملیات امداد و نجات در دست انجام است.

تجهیزات و امکانات لازم از جمله آمبولانس ها و تجهیزات مورد نیاز برای حمل اجساد و انتقال پیکر جان باختگان به محل ارسال شده است.

در پی سقوط هواپیما اوکراینی  با شماره پرواز ۷۵۲ پیرحسین کولیوند گفت :که هم اینک هواپیما در حال سوختن است و تصور ما این است که تعداد زیادی از مسافران جان خود را از دست داده اند.

همچنین رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در توضیحاتی اشاره کرد:خوشبختانه به منازل مسکونی خسارتی وارد نشده است.

سخنگوی فرودگاه امام خمینی خبر داد که به زودی لیست مسافران ایرانی و خارجی حادثه سقوط هواپیمایی بوئینگ اوکراینی در نزدیکی شهر  جدید پرند اعلام می شود.

 

حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه تروریستی آمریکا در عراق

 

علت سقوط هواپیما

متن پیام رهبری در خصوص حادثه‌ی هواپیمای مسافربری اوکراینی

راهکارهای دولت برای مقابله با آلودگی

راهکار دولت برای مقابله با آلودگی هوای تهران و دیگر شهرها

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا