معرفی سریال شرلوک/سریال Sherlock

شنبه 20 اسفند 1401 سینما
سریال شرلوک

مشخصات سریال شرلوک Sherlock

نام:سریال شرلوک

ژانر :جنایی/معمای/ کمدی-درام

کارگردانان: پل مک گوئیگن، توبی هینس، ایوروس لین

بازیگران: بندیکت کامبربچ (شرلوک هولمز)، مارتین فریمن (دکتر جان واتسون)، یونا استابز (خانم هادسون)، روپرت گریوز (بازرس گرگ لسترید)، لو بریلی (مالی هوپر)، اندرو اسکات (جیم موریارتی)، مارک گتیس (مایکرافت هلمز)، لارا پالور (آیرین آدلر).

کشور سازنده:بریتانیا

زبان اصلی: انگلیس

سریال شرلوک

سریال شرلوک

سریال شرلوک Sherlock

شرلوک یک مجموعه تلویزیونی درام جنایی رازآلود بریتانیایی است که بر اساس داستان های کارآگاهی شرلوک هلمز سر آرتور کانن دویل ساخته شده است. این فیلم که توسط استیون موفات و مارک گیتیس ساخته شده است، بندیکت کامبربچ در نقش شرلوک هلمز و مارتین فریمن در نقش دکتر جان واتسون بازی می‌کنند. سیزده قسمت تولید شده استاز سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷، چهار فصل از سریال تولید و پخش شده‌است
شرلوک به دلیل کیفیت نویسندگی، بازیگری و کارگردانی تحسین شده است. این فیلم نامزد جوایز متعددی از جمله جوایز امی، بفتا و گلدن گلوب شده و جوایز متعددی را در دسته‌های مختلف کسب کرده است.

 

خلاصه داستان سریال شرلوک Sherlock

سریال شرلوک اقتباس به روز شده‌ای از مجموعه داستان‌های شرلوک هولمز است. شرلوک هولمز کارآگاه خصوصی جوانی مقیم لندن است و دکتر واتسون که اخیراً از جنگ افغانستان برگشته، همخانهٔ اوست.

شرلوک “کارآگاه مشاور” شرلوک هلمز (بندیکت کامبربچ) را در حال حل معماهای مختلف در لندن امروزی به تصویر می کشد. هولمز توسط هم خانه و دوستش، دکتر جان واتسون (مارتین فریمن) که از خدمت سربازی در افغانستان با سپاه پزشکی ارتش سلطنتی بازگشته است، کمک می کند. اگرچه بازرس کارآگاه پلیس متروپولیتن، گرگ لسترید (روپرت گریوز) و دیگران در ابتدا به هولمز مشکوک هستند، با گذشت زمان، هوش استثنایی و قدرت های جسورانه او در مشاهده، آنها را به ارزش او متقاعد می کند. تا حدی از طریق وبلاگ واتسون که ماجراهای آنها را مستند می کند، هولمز با گزارش مطبوعات در مورد پرونده ها و زندگی شخصی عجیب و غریب او به یک سلبریتی بی میل تبدیل می شود. هم مردم عادی و هم دولت بریتانیا از او کمک می خواهند.

سریال شرلوک

سریال شرلوک

بازیگران سریال شرلوک Sherlock

  • بندیکت کامبربچ در نقش شرلوک هولمز:
کارآگاه مشاور جوان و باهوشی که به تنهایی در لندن زندگی می‌کند و در حل پرونده‌های جنایی به پلیس مشاوره می‌دهد. شرلوک هوش فوق‌العاده بالایی دارد
  • مارتین فریمن در نقش دکتر واتسن:
جان دقیقاً برعکس شرلوک است. او نمایندهٔ مردم عادی است که ترجیح می‌دهند زندگی ساده‌ای داشته باشند. جان هیمیش واتسون نام کامل او است.
  • اندرو اسکات در نقش جیمز موریارتی:
دشمن شماره یک شرلوک هولمز در کتاب‌ها و سریال جیمز موریارتی است. موریارتی همچون شرلوک فردی بسیار باهوش است که شرلوک او را «جنایتکار مشاور» می‌نامد.
  • مارک گیتیس در نقش مایکرافت هولمز:
برادر بزرگتر شرلوک که به گفته خودش، بسیار از او باهوش تر است. مایکرافت رئیس یکی از تشکیلات سازمانی جاسوسی بریتانیا است و یک شخص بسیار با نفوذ در انگلیس است
  • لارا پالور در نقش آیرین آدلر:
تنها زنی که چه در طول کتاب‌ها و چه در طول سریال توان نفوذ به قلب جناب کارآگاه را دارد آیرین آدلر است. البته این شخصیت در سریال تفاوت زیادی با کتاب‌ها دارد.
  • آماندا ابینگتون در نقش مری مورستون:
مری مورستون در داستان‌های سر آرتور کانن دویل شخصیت قابل توجه و مهمی ندارد و کمتر به آن اشاره‌ای شده‌است. اما در سریال، مری یکی از اصلی‌ترین شخصیت‌های سریال است.
  • روپرت گراوس در نقش بازرس لستراد:
لستراد رئیس پلیس جنایی لندن است. بازرس ارشدی که هر وقت در حل پرونده جنایی گیر می‌کند به سراغ شرلوک می‌شود. لستراد برعکس بسیاری از پلیس‌ها برای شرلوک احترام زیادی قائل است
  • لوئیز بریلی در نقش مالی هوپر:
شخصیت مالی هوپر هرچند جزو شخصیت‌های فرعی سریال محسوب می‌شود و نقش اساسی در پیش بردن داستان ندارد اما با این حال جزو شخصیت‌های ثابت سریال محسوب می‌شود.
  • اونا استابز در نقش خانم هادسون:
صاحب خانه شرلوک هولمز و جان واتسون است. آشنایی خانم هادسون و شرلوک بسیار جالب است؛ خانم هادسون همسر یکی از قاچاقچیان پولدار و پر نفوذ در بریتانیا و آمریکا بود که پس از سالها توسط پلیس فدرال دستگیر و زندانی شد،

سریال شرلوک

سریال شرلوک

جوایز سریال شرلوک Sherlock

اولین فصل سریال در سال ۲۰۱۱ توانست جایزهٔ بفتا برای بهترین سریال درام را به‌دست‌آورد. شرلوک در امی ۲۰۱۴ موفق به کسب ۷ جایزه شد که از جمله آن می‌توان به جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد در مینی سری‌ها برای بندیکت کامبربچ و جایزه بهترین بازیگر مکمل مرد در مینی سری‌ها برای مارتین فریمن اشاره کرد. استیون موفات نیز برای قسمت پایانی فصل سوم جایزه بهترین نویسندگی را دریافت کرد

فیلم جنگ جهانی سوم

معرفی فیلم جنگ جهانی سوم

سریال سقوط

سریال سقوط/بیوگرافی بازیگران سریال سقوط

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا