سرمایه گذاری در بازار بورس یا بازار ارزهای دیجیتال

یکشنبه 21 دی 1399 اقتصادی
سرمایه گذاری در بازار بورس

خرید‌ و فروش در بازار ارزهای دیجیتال و بازار بورس

یادگیری زمان خرید‌ و فروش مناسب در بازار ارز دیجیتال برای جلوگیری از متضرر شدن حیاتی است. از دست دادن موقعیت‌ها به معنای از دست رفتن مقدار زیادی پول است. زمان فروش یک توکن، درست بلافاصله پس از رسیدن به بالاترین قیمت و متوقف شدن رشد است و دانستن این زمان به رصد دقیق بازار و تحلیل آن نیاز دارد.خرید‌ وفروش در بازار بورس فاکتورهای ساده‌تری نظیر خرید به هنگام بالارفتن قیمت ارزهایی مانند دلار و یا تحلیل فاندامنتالِ شرکتی است که قصد خرید سهام آن را دارید.

 

در بورس ایران شاهد صف خرید و فروش در قیمت هستیم که باعث می شود یک سهم در یک قیمت خریدار و فروشنده نداشته باشد که این عیب بزرگی برای بازار سهام به شمار می‌رود.همه‌ی افراد می‌توانند بدون محدودیت به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازند اما برای خرید سهام باید در کارگزاری حساب باز کرد و سپس شروع به خرید و فروش کرد، که معمولا افراد قادر نیستند سهام کشورهای دیگر را خریداری کنند.

سرمایه گذاری در بازار بورس

سرمایه گذاری در بازار بورس

نقدینگی و قابلیت نقد شدن در سهام کمتر از ارزهای دیجیتال است و ممکن است در قیمتی خریدار خاصی وجود نداشته باشد.در بازار سهام ایران می‌توان با خرید و پیدا کردن کف‌های قیمتی سود کرد. این بدین معنی است که در قیمت پایین بخریم و در قیمت بالا بفروشیم در حالی که در ارزهای دیجتال با توجه به خدماتی که برخی از صرافی‌ها ارائه می‌دهند می‌توانیم از پایین آمدن قیمت نیز سود ببریم.

سرمایه گذاری در بورس و ارزهای دیجیتال

سرمایه ‌گذاری بلند‌ مدت و کوتاه‌ مدت در ارزهای دیجیتال هر یک به‌ نوبه‌ی خود می‌تواند سودآور باشد. معامله‌ گرانی که ارزهای خود را در قیمت پایین می‌خرند و در قیمت بالا می‌فروشند، این بازار را فرصتی بی ‌نظیر می‌دانند. چنین نوسانی در هیچ بخش دیگری از صنعت به چشم نمی‌خورد که با تحلیل و شناسایی الگوها می‌توان بسیار از آن سود برد.سرمایه ‌گذاری در بازار بورس نیازمند به ‌کارگیری استراتژی سرمایه‌ گذاری کاملا متفاوتی است چراکه به خاطر عوامل زیادی، نحوه ارزش ‌گذاری روی سکه ‌ها و سهام دو پدیده کاملا مستقل در نظر گرفته می‌شوند. وقتی در مورد بورس صحبت می‌کنیم شما روی سهم‌های یک شرکت واقعی سرمایه‌گذاری می‌کنید که در آمد سه ماهه ، بازده و سودش را به عنوان شاخص‌های رشد شرکت گزارش می‌دهد.به گفته ‌ی کارشناسان، تصمیمات بسیاری از تریدرها احساسی بوده و بدون داشتن مدرک، اعتقاد دارند که قیمت‌ همواره بالاتر خواهد رفت. پس از ریزش قیمت‌ها نیز همواره افراد بسیاری وجود دارند که بدون داشتن تحلیل و یا مدارک آماری به امید افزایش قیمت در آینده، شروع به خریدن می‌کنند. در حقیقت در حوزه ‌ی کریپتوکارنسی‌ها به علت نو بودن این فناوری و سهولت ورود به بازار، تعداد معامله ‌گران بدون دانش و تجربه نسبت به بازار بورس بیشتر است.تحلیل و پیش ‌بینی بازار بورس بر خلاف بازار ارزهای دیجیتال که تحلیل تکنیکال نقش مهمی در آن دارد، بیشتر تحت تاثیر اخبار است. اگر استراتژی‌های بازار بورس را بشناسید و اخبار مربوط به آن را دنبال کرده و همچنین با بررسی دقیق سابقه‌ی شرکتی که قصد سرمایه‌گذاری در آن را دارید، حوزه‌ی فعالیت، گزارش عملکرد، پایگاه مشتریان و رزومه‌ی اعضای تیم کاری و هیئت مدیره‌ی آن، می‌توانید انتخاب درستی داشته باشید.این دو بازار در نگاه اول عملکرد مشابهی دارند و به ساده ‌ترین بیان، قیمت در هر دو بازار بر اساس میزان تقاضا تعیین می‌شود.

سرمایه گذاری در بازار بورس

سرمایه گذاری در بازار بورس

بازار سهام و بازار ارزهای دیجیتال هر دو بر مبنای ارزهای کاغذی نظیر دلار و یورو و ریال قیمت‌ گذاری می‌شوند.بازار ارزهای دیجیتال تقریبا 10 برابر سریع‌تر از بازار بورس عمل می‌کند و این همه‌ چیز را تحت تاثیر قرار می‌دهد، قیمت‌ها با سرعت بیشتری افزایش و کاهش می‌یابند و میزان نوسان آنها به نسبت بازارهای دیگر بسیار بیشتر خواهد بود.بازار سهامی که بهترین عملکرد را در سال 2017 داشته است، با 117.7 درصد سود است این درحالی است که ارز دیجیتال ریپل 28,963 درصد سود داشته و از دسامبر 2016 با قیمت 0.0065 دلار به 2.25 دلار در سال 2017 افزایش قیمت داشته است.سال 2017 برای ارزهای دیجیتال، سال پر رونقی بود اگر بیت کوین پادشاه ارزهای دیجیتال را استثنا بدانیم، ارزهای دیجیتال دیگری نیز وجود داشتند که سودهای کلانی برای سرمایه‌گذارانشان به ارمغان آوردند.در اواخر 2017، ریپل جایگاه دوم ارزهای دیجیتال را از اتریوم ربوده و حجم بازار آن به 77.1 میلیارد دلار رسید. حجم بازار ریپل در عرض یکسال، 31,637 درصد و حجم بازار اتریوم نیز 1,300 درصد رشد داشته است.

سرمایه گذاری در بازار بورس

سرمایه گذاری در بازار بورس

 

مرسدس بنز قوی ترین هاچ بک جهان را معرفی می کند

پس از ریپل، ارز دیجیتال دش، حداقل از 31 دسامبر، 9,400 درصد رشد داشته است.بازار ارزهای دیجیتال یک بازار پر‌‌رونق است اما این نکته را در نظر بگیرید که نوسان بسیاری داشته و ممکن است بسیار پر ریسک باشد.امروزه بیت کوین دارایی بسیار پرریسکی بوده و این بدین علت است که فناوری پشت آن یعنی بلاک چین و سامانه‌ی الکترونیکی پرداخت همتا به همتا هنوز بسیار نوپا است.شاید برایتان جالب باشد که بدانید 5 درصد نوسان در بازار سهام، بزرگ محسوب می‌شود درحالی‌که 20 درصد تغییر قیمت در عرض یک روز در دنیای کریپتو خیلی زیاد نیست! معاملات بورس تهران و دیگر نقاط جهان ساعات مشخصی دارند. بنابراین در بحث سرمایه‌گذاری در بورس شما کمتر درگیر نوسانات قیمت شده و تغییرات با سرعت بسیار آهسته‌تری صورت می‌پذیرند.

سرمایه گذاری در بازار بورس

سرمایه گذاری در بازار بورس

تحلیل روز بورس/رونق بازار بورس

 بازار بورس

افت همزمان ارز و طلا در بازار امروز 21 دی 1399

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا