سرمایه‌گذاری میلیاردی فورد در خودروهای بدون بنزین-فناوری

شنبه 25 شهریور 1396 فناوری

شرکت فورد اعلام کرد که تصمیم دارد یک سرمایه‌گذاری پنج میلیارد دلاری برای خودورهای خودران و الکتریکی خود در میشیگان انجام دهد.

 سرمایه‌گذاری میلیاردی فورد در خودروهای بدون بنزین

 

شرکت فورد اعلام کرد که تصمیم دارد یک سرمایه‌گذاری پنج میلیارد دلاری برای خودورهای خودران و الکتریکی خود در میشیگان انجام دهد.

 

به گزارش نفت خبر به نقل از engadget، فورد که که وارد حوزه‌ خودروهای بدون سرنشین شدئه است؛ اعلام کرد که تصمیم دارد یک سرمایه‌گذاری پنج میلیارد دلاری در میشیگان برای تست و بررسی ایمنی، سرعت و توسعه تکنولوژی خودورهای خودران الکتریکی خود انجام دهد که به افزایش کیفیت و بهبود زندگی مردم کمک می‌کند.

 سرمایه‌گذاری میلیاردی فورد در خودروهای بدون بنزین

این سرمایه‌گذاری فورد را هم تراز شرکت‌هایی چون تویوتا موتور و AT&T قرار می‌دهد. مرحله نخست این بررسی با عنوان Willow Run در ماه دسامبر ( آذر ماه۹۶) انجام می‌گیرد. شهردار میشیگان این اقدام فورد را نشان از اطمینان و اعتماد این شرکت به سرمایه‌گذاری در دنیای خودروسازی دانست و گفت: «ارتباط بین دنیای تکنولوژی و بخش تولید در حال رشد است و حرکت رو به جلوی شرکتی مانند فورد که در میشیگان واقع شده بسیار دلگرم کننده است.»

 

شرکت LG به تازگی اعلام کرده است که قرار است یک کارخانه خارج از شهر دیترویت میشیگان برای تولید قطعات الکترونیکی افتتاح کند و شرکت GM نیز گفته که به زودی خودروی بدون سرنشین خود را که در اواخر سال گذشته درنزدیک شهر دیترویت ساخته است، آزمایش خواهد کرد.

 

از طرف دیگر، شرکت LG Chem در شهر هلند میشگان نیز باتری‌های EV (باتری خودروهای الکترونیکی) و باتری‌های هیبریدی تولید می‌کند. میشیگان بعد از دوره رکود و تاریکی که به دلیل بحران اقتصادی و صنعتی رخ داد؛ در حال برگشت به دوره طلایی و پیشرفت خود است تا دولت را از مشکلاتی که در دهه گذشته به آن گرفتار شده است، خارج کند. این مرکز هیچ کمک مالی از دولت دریافت نکرده است.

 

با توجه به زیرساخت‌ها، فرهنگ نوآوری و تاریخچه طولانی پیوند بین سخت‌افزار و نرم‌افزار در این شهر، سرمایه‌گذاری در حوزه‌های گفته شده، بهترین راه برای بارسازی میشیگان از خاکستری است که آتش بحران اقتصادی گذشته آن را بوجود آورده بود.

منبع : فرادید

محبوبم جولیتا!-فناوری

کدام خودروهای اتومات بیشترین رضایتمندی مشتریان را دارند؟-فناوری

×

ارسال دیدگاه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا