سایپا: به دنبال تمدید مهلت توقف تولید پراید نیستیم – فناوری

شنبه 21 مرداد 1396 فناوری

معاون بازاریابی و فروش سایپا اعلام کرد پراید، پیش از موعد از چرخه تولید خارج خواهد شد و این شرکت به دنبال تمدید تولید این خودرو نیست.

رضا تقی‌زاده، معاون بازاریابی و فروش سایپا، اعلام کرد که این شرکت به هیچ عنوان به دنبال تمدید مهلت تولید پراید نیست؛ بلکه در تلاش است تا پیش از مهلت مقرر، این خودرو را از چرخه تولید خارج کند. وی با اشاره به مصوبه شورای سیاست‌گذاری خودرو و اجباری شدن استانداردهای ۸۳ گانه از ابتدای دی‌ماه ۱۳۹۷، اظهار داشت:

استانداردهای خودرو از ۵۵ به ۸۳ مورد افزایش یافته که شامل مواردی مانند حفاظت از عابر پیاده در تصادفات، سیستم ترمز اضطراری، محدودکننده سرعت، هشدار تغییر مسیر خودرو و تجهیزات ضد سرقت است. بر این اساس تعدادی از محصولات سایپا مانند پراید و پژو ۴۰۵ برای پاس کردن این استانداردها؛ یا باید دچار تغییر پلتفرم شوند و یا تولید آن‌ها کلا متوقف شود. گروه سایپا نیز با تبعیت از استانداردهای جدید، در جهت تطبیق سیاست‌های تولیدی خود با قوانین جدید است. از این‌رو سایپا تصمیمی برای مذاکره در جهت تمدید مهلت توقف تولید پراید ندارد و به دنبال آن هستیم تا پیش از دی‌ماه ۱۳۹۷ و زمان مقرر، این خودرو را از چرخه تولید خارج کنیم.

پژو ۴۰۵ پراید  pride peugeot 405

تقی‌زاده معتقد است که همچنان تقاضای بسیار زیادی برای خودروی پراید در بازار وجود دارد و این در حالی است که به گفته وی، پراید منبع درآمد و امرار معاش بسیاری از اقشار کم‌درآمد جامعه به شمار می‌رود و از سوی دیگر بسیاری از مردم توانایی خرید خودرویی گران‌تر از پراید ندارند. وی با اعلام اینکه سایپا با وجود تمام این مسائل، به سیاست‌های وزارت صنعت و معدن احترام خواهد گذاشت، اذعان داشت:

به دنبال پیروی از سیاست‌های کلان صنعت خودرو، تولید پراید را متوقف خواهیم کرد. البته خودروهای جدید ما تمام استانداردهای جدید را پاس کرده و تولید آن‌ها با قدرت ادامه خواهد یافت. به‌عنوان مثال خودروی ساینا، استاندارد جدید حفظ جان عابر پیاده در تصادفات را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

مقاله‌هاي مرتبط:

به گفته تقی‌زاده، در موارد مشابه که دستورالعمل‌های اجباری به خودروسازان تکلیف شده است؛ مانند اجباری شدن کیسه هوا و استاندارد آلایندگی یورو ۴، معمولا خودروسازان در اجرایی کردن این مصوبات دچار مشکل می‌شدند و همواره درخواست تمدید چندباره مهلت اجرا می‌دادند؛ اما در مورد خودروی پراید این اتفاق نخواهد افتاد و سایپا پیش از موعد مقرر که دی‌ماه ۱۳۹۷ تعیین شده است؛ پراید را از سبد محصولات خود خارج خواهد کرد.

وی در پایان با اشاره به برخی از استانداردهای جدید خودرو مانند حفظ جان عابر پیاده در تصادفات، افزایش ایمنی در راستای جلوگیری از سرقت خودرو و کاهش آلودگی هوا، اظهار داشت:

اجرایی شدن این استانداردهای جدید قطعا وضعیت خودروهای تولید داخل را بهبود خواهد بخشید.


منبع : زومیت

چگونه یک صفحه اینستاگرام بی‌نقص داشته باشیم - فناوری

پینین‌فارینا خودروی بعدی سانگ‌ یانگ را طراحی می‌کند - فناوری

×

ارسال دیدگاه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا