از زیباترین جزایر دنیا جزیره سانتورینی در کشور یونان

یکشنبه، ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ جاذبه های گردشگری
جزیره سانتورینی یونان

جزیره سانتورینی که با نام ترا شناخته می شود

جزیره ی سانتورینی در کشور یونان  بی تردید یکی از زیباترین جزیره های دنیا  می باشد و در لیست رکورد داران از نظر ریباترین و مجلل ترین جزیره های جهان قرار دارد.

Image result for جزیره سانتورینی یونان

این جزیره بی نظیر ۷۴ کیلومتر مساحت دارد مرکز این جزیره شهر تیرا یا فیرا می باشد این جزیره شامل سیزده روستا است که هنوز سبک سنتی خود را حفظ کرده رفت و آمد ها به وسیله کشتی ها و باند هوایی انجام می گیرد .

بیشتر بخوانید : جزیره شگفت انگیز مونت سنت میشل فرانسه

Image result for جزیره سانتورینی یونان

۱۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بافوران آتشفشان بسیار بزرگ قسمتی از این جزیره زیر آب مدفون شده و تمام تمدن مینوسی ها را از بین بده و در حال حاضر جزیره به شکل نیم دایره و هلال در آمده و باعث ایجاد یک  خلیج کوچک و طولانی گردیده.

Image result for جزیره سانتورینی یونان

 صخره هایی با  ارتفاع ۳۰۰ متر که سر از دریا بیرون آورده اند و ۲ جزیره ی کوچک آتشفشانی پالیا کامنی و نئا کامنی،در این منطقه وجود دارد که در واقع بخشی از یک دهانه ی فعال آتش فشانی غرق شده است. در غرب کالدرا جزیره ی تیراسیا و جزیره ی کوچک آسپرونیسی وجود دارد.

Image result for جزیره سانتورینی یونان
این جزیره زیبا در ۲۰۰ کیلومتری کشور یونان در دریای اژه قرار دارد.این جزیره کمتر از ۱۵۰۰۰ نفر جمعیت دارد.علت شهرت این جزیره محل قرار گیری و ساختمان های سفید با گنبد هایی آبی رنگ که بر رویه صخره های شیب دار ساخته شده اند می باشد . ساختمان های زیبای جزیره سانتورنی بر فراز آتشفشان های بلند بنا گردیده است . که چشم هر گردشگری را به خود جلب می کند . این جزیره بعد از نابودی کامل مجدد حیات خود را به دست آورده است .ساکنین  این جزیره اعتقاد دارند که نام این جزیره  شهر افسانه ای گمشده آتلانتیس بوده است.

Image result for جزیره سانتورینی یونان

با توجه به حجم گردشگران از سراسر جهان از این جزیره دو اقامتگاه تابستانی با نام های (کاماری) و (پریسا) هر ساله با توجه به رفاه و امکانات تفریحی برای گردشگران  از محبوب ترین اقامتگاه های این جزیره محسوب می گردند.

ماسه های سیاه و قرمز و صخره های آتش فشانی از دیگر جاذبه های این جزیره زیبا سواحل متفاوت و خاص آن است .

بیشتر بخوانید:شگفت انگیز ترین جزیره در اقیانوس آرام

نام چند ساحل که بیشتر گردشگران از آنها بازدید می کنند سواحل کاماری، پریسا،آگیوس گورجیوس ، پریولوس ، و مونالیتوز است.

بخش تاریخی این جزیره فوق العاده در تیرا می باشد که شامل  کلیساهای دوران بیزانس ، بقایای قلعه ها ، موزه ها، روستای اویا از بقایای تاریخی به جا مانده از تمدن آتلانتیس است.که از دیگر جاذبه های این جزیره می باشد

روستای توریستی هابیتون

Matamata روستای بسیار زیبا در نیوزلند معروف به هابیتون

مدرنترین شهر های جهان

نکاهی بر ده تا از مدرن ترین شهر های جهان

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا