رژیم‌های غذایی خطرآفرین

چهارشنبه 20 بهمن 1400 سلامت
مجله سلامت وزیبایی(۴)

رژیم‌های غذایی خطرآفرین

در شرایطی که وعده کاهش وزن سریع و ساده می تواند وسوسه انگیز باشد، اما در این مسیر هیچ جایگزینی برای ورزش و یک رژیم غذایی سالم و متعادل وجود ندارد پس سعی کنید با رژیم‌های غذایی خطرآفرین سلامتی خود را به خطر نندازید.

برخی افراد هر نوع رژیم غذایی را تغییری شدید در زندگی خود می دانند، در شرایطی که برخی دیگر تقریبا هر چیزی را از رژیم غذایی خود کنار می گذارند تا کاهش وزن را تجربه کنند. اما کاهش وزن سالم چیزی فراتر از ایجاد یک تغییر در سبک زندگی است که با گذشت زمان رخ می دهد.

رژیم‌های غذایی خطرآفرین

رژیم‌های غذایی خطرآفرین

به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از “آی‌بی‌تی”، ترکیبی از ورزش و رژیم غذایی سالم عامل کلیدی برای سبک زندگی سالم است، که کاهش وزن بادوام را در بر گرفته و شامل رژیم های غذایی شدید و عجیب و غریب نمی شود. برخی از بدترین و خطرناک‌ترین رژیم های غذایی موجود افراد را به مصرف مواد غذایی در مقادیر بیش از اندازه کم تشویق می کنند، که این شرایط فاصله بسیاری با یک روش سالم برای کاهش وزن و پشتیبانی از بدن انسان دارد.در شرایطی که وعده کاهش وزن سریع و ساده می تواند وسوسه انگیز باشد، اما در این مسیر هیچ جایگزینی برای ورزش و یک رژیم غذایی سالم و متعادل وجود ندارد. در ادامه با برخی از بدترین رژیم های غذایی برای سلامت بدن انسان بیشتر آشنا می شویم.

رژیم غذایی لیمونادی

این رژیم غذایی زمانی شهرت یافت که برخی ستاره های مطرح جهان مانند بیانسه، خواننده، اعلام کردند که استفاده از این روش به کاهش وزن آنها کمک کرده است. اساسا، هر فردی که این رژیم غذایی را دنبال می کند برای سه وعده غذایی روزانه خود به مدت 10 روز یا بیشتر باید مایعات مصرف کند. این رژیم غذایی شامل نوشیدن آب نمک یا ترکیبی از آبلیمو، آب، شیره افرا و فلفل کاین می شود. این رژیم غذایی پاکسازی بدن و احساس سبکی و شادی بیشتر فرد را وعده می دهد. احتمال تجربه کاهش وزن با استفاده از این رژیم غذایی وجود دارد، اما افراد توده عضلانی خود را نیز در کنار چربی از دست می دهند و پس از به پایان رسیدن دوره رژیم احتمالا بار دیگر افزایش وزن را تجربه خواهند کرد، زیرا بسیاری از مواد مغذی را طی این دوره دریافت نکرده اند.

رژیم غذایی زیبای خفته

ایده ای که در پس این رژیم غذایی قرار دارد، این است که انسان هنگام خواب کالری مصرف نمی کند. افرادی که این رژیم غذایی را دنبال می کنند، داروی خواب آور دریافت می کنند تا چند روزی را به امید این که وقتی از خواب بیدار می شوند، وزن کم کرده باشند، در خواب سپری کنند. این روش نه تنها به واسطه استفاده از داروهای خواب آور خطرآفرین است، بلکه یک روش کاهش وزن اصولی نیز محسوب نمی شود. باقی ماندن در تختخواب برای چند روز به آتروفی (تحلیل رفتن) عضلانی و کم آبی احتمالی بدن منجر خواهد شد.

رژیم غذایی کرم نواری

چند قرنی از عمر این رژیم غذایی می گذرد. ایده ای که در پس این رژیم قرار دارد شامل خوردن کرم های نواری می شود تا آنها آنچه را که فرد مصرف می کند، پیش از این که بدن توانایی استفاده یا تبدیل آنها را به چربی برای ذخیره کردن داشته باشد، مصرف کنند. کرم ها می توانند به اندازه 20 تا 30 فوت نیز رشد کرده و درون بدن انسان زندگی کنند.

رژیم غذایی سوپ کلم

این رژیم غذایی شامل غذای واقعی می شود، از این رو در نگاه نخست سالم به نظر می رسد. رژیم غذایی سوپ کلم در شرایطی که برخی مواد غذایی را شامل می شود، اما مقدار آنها بسیار کم است و تنوع کافی برای تامین مواد مغذی و انرژی مورد نیاز بدن انسان را نیز ندارند. افرادی که این رژیم غذایی را دنبال می کنند اجازه دارند سوپ کلم مصرف کنند و گاهی اوقات مصرف مقادیر اندک از مواد غذایی دیگر، مانند شیر بدون چربی یا سبزیجات دیگر نیز مجاز است. این رژیم غذایی می تواند به کند شدن سوخت و ساز یا کمبود مواد مغذی منجر شود.

رژیم غذایی توپ پنبه

این رژیم غذایی مصرف توپ های پنبه برای احساس سیری و پیشگیری از پرخوری را شامل می شود. این رژیم غذایی به واسطه مواد شیمیایی و ماهیت مصنوعی برخی توپ های پنبه، خطر خفگی و سوء تغذیه ناشی از عدم مصرف غذای واقعی می تواند بالقوه کشنده باشد. افرادی که این رژیم غذایی را دنبال می کنند به طور معمول پنبه را در یک آبمیوه خیس کرده و سپس آن را برای کاهش اشتها قورت می دهند. این توپ های پنبه می توانند موجب انسداد در بدن نیز بشوند.

f05a7f49 7bb0 4c46 9509 95f4bb0c4d0b

رژیم‌های غذایی خطرآفرین

 

پرتقال

چرا آقایان باید در حمام حتما «پرتقال» بخورند؟

دلایل سرمای دائمی دست

دلایل سرمای دائمی دست

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا