روغن آرگان استفاده کنیم؟‌

دوشنبه 5 اردیبهشت 1401 آرایش پوست ومو
روغن آرگان استفاده کنیم؟‌

چرا باید قبل از استفاده از اتو و سشوار؛ از روغن آرگان استفاده کنیم؟‌

 

همه ی ما دوست داریم از اتو مو استفاده کنیم بدون آنکه موهایمان آسیب ببیند. سلامت مو مانند پوست از داخل آن نشأت می‌ گیرد. وقتی موها دچار مشکل میشود میتواند نشان د هنده مشکلاتی در سلامتی شما باشد.ریزش مو ممکن است علامت مشکلات تیروئید و کمبود آهن و کم خونی در بدن باشد.

مراقبت از درون و بیرون مو

وقتی به طور کامل از درون مو ها را تقویت کردید نوبت به آن میرس که از بیرون هم از آنها مراقبت کنید.شرایط محیطی خیلی خشن و تغییرات آب و هوایی می‌ تواند باعث شود که مو های شما از لحاظ ظاهری دچار مشکل شوند؛ البته هیچ چیز به اندازه اعمال گرمای زیاد به مو آسیب وارد نمی‌ کند.روغن ارگان تنها چیزی است که میتواند از موها محافظت کند.

 

روغن آرگان چگونه از آسیب اتو و سشوار به مو جلوگیری می کند؟

احتمالاً همه شما بوی حاصل از سوختگیِ زیر اتو یا بابلیس را احساس کرده اید.‌ متأسفانه این علامت آسیب به فولیکول های مو است که باید از آن دوری کنید؛ دقیقا همین جاست که روغن آرگان به شما کمک می‌ کند. یکی از بزرگ‌ترین فواید روغن آرگان و استفاده از آن قبل از حالت دادن به مو از لحاظ علمی هم ثابت شده است. وقتی که شما حرارت به موهای تان می‌ رسانید، این دمای بالا باعث آسیب به مو و سوختگی آن ها می شود؛ بنابراین باید از آن محافظت کنید که روغن آرگان به شما کمک خواهد کرد.

خواص روغن آرگان، معجزه ای برای تقویت مو

روغن آرگان استفاده کنیم؟‌

روغن آرگان استفاده کنیم؟‌

روغن ارگان معروف به طلای مایع که به عنوان موادی برای زیبایی، دارویی و تقویت مورد استفاده قرار می گیرد. این روغن سرشار از آنتی اکسیدان و مواد ضد التهاب مانند ویتامین آ، ویتامین c، ویتامین e و اسید های چرب است و آن را برای تقویت پوست و ناخن و ماساژ استفاده می کنند. علاوه بر اینها:

از شکنندگی مو براثر گرمای اتو و سشوار جلوگیری میکند

از این روغن برای جلوگیری از شکنندگی موها در برابر گرما استفاده کنید،استفاده منظم از گرما برای مو ها یکی از مخرب ترین اقدامات و همچنین عاملی برای شکنندگی مو می‌ باشد که باعث می‌ شود به طور کل آسیب ببیند؛ اما روغن آرگان از این شکنندگی جلوگیری کرده و باعث می شود که موهای تان موخره نزند. در واقع روغن آرگان باعث مرطوب نگه داشتن فولیکول مو می شود که مو را تغذیه می‌ کند و باعث افزایش انعطاف مو نیز خواهد شد.

به جای لیزر این ماسک را استفاده نمایید

اسید چرب روغن آرگان باعث تقویت مو می شود

مو نیز همانند پوست نیاز به توجه دارد و باید دائما تغذیه و رطوبت رسانی شود تا درخشان به نظر برسند و سالم بمانند؛ به همین خاطر همه شما باید به طور منظم متعهد باشید و از محصولاتی استفاده کنید که مو و پوست را تقویت می‌ کنند‌.

روغن آرگان، بهترین ماسک قبل اتو و سشوار

روغن آرگان به عنوان ماسک مو؛ از مو در برابر گرما محافظت می کند. در نهایت کاری که شما بعد از اعمال گرما انجام می دهید، بسیار مهم است. اگر به طور منظم از اتوی مو یا بابلیس یا سشوار استفاده می کنید؛ از ماسک موی روغن آرگان هم استفاده کنید که برای موهای تان معجزه می کند‌. استفاده از این روغن به عنوان یک ماسک روتین باعث مرطوب شدن مو ها میشود؛ مخصوصا اگر موی آسیب ‌دیده دارید. ویتامین e موجود در این روغن هم باعث می‌ شود که موهای تان نرم شود و از مو خوره جلوگیری گردد‌.

موها را نرم و ابریشمی میکند

به عنوان مثال نرم‌کننده مو را به طور منظم بعد از شستشوی مو ها استفاده کنید تا مو های سالم و براقی داشته باشید‌. روغن آرگان خاصیت مرطوب‌کنندگی بسیار زیادی دارد که باعث تقویت مو و جلوگیری از آسیب به آن در برابر گرما می‌ شود؛ همچنین حاوی مقدار زیادی اسید چرب اولئیک و لینولئیک است که این اسید های چرب باعث تقویت و محافظت از موی خشک خواهد شد؛ همچنین حاوی ویتامین e می باشد که هم انتی اکسیدان و هم ضد التهاب است و برای سلامت مو ها اهمیت زیادی دارد.

 

 

 

فرق رنگ مو آمبره و سامبره و بالیاژ

فرق رنگ مو آمبره و سامبره و بالیاژ

روش آرایشگران برای محو کردن خط چشم

روش آرایشگران برای محو کردن خط چشم

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا