» گوناگون » رنگ سال ۲۰۲۰ آبی کلاسیک

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۳:۲۶

رنگ سال

رنگ سال ۲۰۲۰ آبی کلاسیک

رنگ سال ۲۰۲۰ آبی کلاسیک

آبی کلاسیک ، پادزهری برای استرس های زندگی روزمره

رنگ سال یک زبان جهانی از رنگ را فراهم می‌کند که طراحان مختلف از سراسر جهان می‌توانند به‌وسیله آن با افراد مختلف ارتباط برقرار کنند، در روند انتخاب یک رنگ به ویژگی‌های رنگ‌ها و تاثیر آن بر روحیه و احساسات افراد توجه می‌شود و معمولا رنگ‌هایی خاص از دل طبیعت و جهان پیرامون انسان به‌صورت جسورانه انتخاب می‌شوند.

 

رنگ سال پنتون پیشروترین رنگ هر سال از منظر طراحان و انعکاسی است از آن‌چه جهان در سال پیش‌رو بیش از هرچیز به آن نیاز دارد

 

Image result for ‫رنگ هی سال 2020پنتون‬‎

رنگ سال ۲۰۲۰ میلادی یا ۱۳۹۹ شمسی

شرکت پنتون برای بیستمین بار رنگ سال را انتخاب کرد. پنجشنبه ۵ دسامبر ۲۰۱۹  شرکت پنتون  رنگ آبی عمیق یا آبی کلاسیک Classic Classic Blue  را به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ – ۱۳۹۹ انتخاب کرد.

رنگ آبی کلاسیک جزو خانواده رنگ‌های آبی است. اگر به صورت قابل فهم بخواهیم رنگ آبی عمیق یا آبی کلاسیک چه رنگی است می‌توان گفت آبی تیره نزدیک به سرمه‌ای اما نه رنگ سرمه‌ای! رنگی بین آبی کاربنی و سرمه‌ای است.

این رنگ در عمق آسمان درهنگام غروب یا به‌اصطلاح گرگ‌ومیش و حتی در آسمان شب دیده می‌شود و آسمان عظیم و لایتناهی مارا تشویق می‌کند عمیق‌تر فکر کنیم و چشم‌انداز خود را گسترش دهیم.
رنگ آبی برای همه‌ افراد اعم از زن و مرد، پیر و جوان و حتی کودکان مناسب است، بی‌انتها و ماندگار و در عین سادگی بسیار زیبا است.

Image result for ‫رنگ هی سال 2020پنتون‬‎

 

علت انتخاب رنگ آبی کلاسیک :

شرکت پنتون توضیحات تکمیل کننده‌ای در مورد رنگ سال ۲۰۲۰ – ۱۳۹۹ ارئه کرده است.لاتریس آیزمن، مدیر اجرایی موسسه پنتون می‌گوید شرکت پنتون معتقد است رنگ آبی عمیق یا همان آبی کلاسیک، جدا از محبوبیت جهانی القا کننده حس اعتماد، صداقت پایدار در دهه پیش رو است.

رنگ آبی عمیق باعث ایجاد انعطاف‌پذیری می‌شود. رنگ آبی کلاسیک – آبی عمیق ما را تشویق می‌کند که به فراتر از آشکار نگاه کنیم و تفکر خود را گسترش دهیم. رنگ سال ۲۰۲۰ مارا به چالش عمیق فکر کردن به چشم‌اندارها و باز کردن جریان ارتباطات دعوت می‌کند.

این شرکت تأکید کرد که رنگ آبی کلاسیک به معنای آرامش بخش و متحد بودن است، انتخابی مناسب در زمان عدم اطمینان اجتماعی، محیطی و سیاسی. به گفته پنتون، این رنگ پادزهر استرس‌های زندگی روزمره در سال ۲۰۲۰ است، خصوصاً به دلیل پیشرفت‌های فناوری هر روزه شرایط خاص و جدید بر زندگی مردم جهان به وجود می‌آید.

 

آبی کلاسیک رنگ سال 2020

موسسه پنتون را بشناسیم :

(Pantone) نام شرکتی است که منبع معتبر و مشهور جهانی در زمینه رنگ است. بیش از ۴۰ سال است که پنتون با محصولات، خدمات و تکنولوژی خود الهام بخش متخصصین طراحی در شناسایی رنگ‌ها و ایجاد خلاقیت است .

موسسه پنتون واقع در شهر کارلستات در ایالت نیوجرسی آمریکا واقع شده‌است و دارای دو دفتر دیگر در انگلستان و هنگ‌کنگ می‌باشد.

به عنوان معتبرترین موسسه‌ی رنگ در دنیا فعالیت می‌کند و تمام صنایع از جمله صنعت چاپ، صنعت فشن و… اطلاعات و کد های رنگی که برای تولید محصولات خود نیاز دارند را از این موسسه دریافت می‌کنند.

پنتون در واقع راه ارتباطی همه ی طراحان و صنایع در سراسر دنیاست، زیرا خالق سیستمی استاندارد به نام سیستم تطبیق رنگ پنتون (PMS) است.

موسسه رنگ پنتون به شرکت ها کمک میکند که در مورد رنگ برای مارک ها یا محصولات خود تصمیمات آگاهانه بگیرند و در توسعه و پیشرفت استراتژی رنگ که بر اساس نیازهای منحصر به فرد هر شرکت است آن ها را هدایت میکند.

پیش بینی ترند رنگی، که در واقع شرکت پنتون به عنوان تعیین‌کننده‌ی غیررسمی رنگ سال، شهرت جهانی دارد. طراحان مد و بسیاری از صنایع مصرف کننده، میتوانند با استفاده از رنگ های اعلام شده توسط موسسه ی پنتون برای طراحی های محصولات خود برنامه ریزی کنند.

 رنگ آبی کلاسیک سال ۲۰۲۰ را با چه رنگ هایی ست کنیم؟

شرکت ادوب در یکی از محصولات خود که پالت رنگی برای ست کردن یا تکمیل کردن سایر رنگ ها پیشنهاد می دهد برای کد رنگ آبی کلاسیک چند نوع پیشنهاد ارائه می دهند. در هر ردیف رنگ وسط رنگ اصلی و رنگ های سمت راست و چپ سایر پیشنهادات  برای ست کردن هستند:

 

 

 

مجله گردشگری


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : گوناگون
ن
Bilit Arzan Bilit Kish
ارسال دیدگاه