رقابت سامسونگ و گوگل برای تصاحب نوکیا Health

دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 فناوری

 

بر اساس گزارش‌ها، سامسونگ نیز به صف خریداران نوکیا هلس پیوسته است و این موضوع شرکت کره‌ای را در رقابت با گوگل قرار می‌دهد.

سامسونگ یکی از چهار شرکتی است که قصد تصاحب Nokia Health را دارد. به گفته‌ی نشریه‌ی لو موند، این تصمیم سامسونگ را در رقابت با شرکت nest که به گوگل تعلق دارد و دو شرکت فرانسوی دیگر که قصد خرید این شرکت فعال در زمینه‌ی ابزار دیجیتال سلامتی را دارند قرار می‌دهد.

نوکیا استارتاپ withings را در سال ۲۰۱۶ با هدف ورود به بازار ابزار هوشمند سلامتی خریداری کرد. ویدینگز بعد از این واگذاری به نوکیا هلس تغییر نام پیدا کرد. در حال حاضر این شرکت که در فرانسه واقع است، محصولات دیجیتالی از قبیل ترازو، ردیاب فعالیت جسمانی و حسگرهای سنجش خواب را در حوزه‌ی سلامتی تولید می‌کند.

با این وجود، خرید موردبحث موفق نبوده است. بر اساس گزارش لو موند، قیمت جدید شرکت از قیمت قبلی که نوکیا پرداخته بود کمتر خواهد بود و خریدار جدید احتمالا مبلغی کمتر از ۱۹۲ میلیون دلار پرداخت خواهد کرد.

در حالی که به نظر می‌رسد هم گوگل و هم سامسونگ به شدت در پی خرید نوکیا هلس هستند، لو موند معتقد است که نوکیا ترجیح می‌دهد این شرکت واقع را به مجموعه‌ای فرانسوی واگذار کند. این موضوع به دلیل درک اهمیت بخش‌های مرتبط با صنعت هوش مصنوعی در فرانسه است.

withings

با وجود شکست نسبی نوکیا در بازار ابزار دیجیتال حوزه‌ی سلامت، این موضوع که گوگل و سامسونگ به دنبال خرید نوکیا هلس هستند نشان می‌دهد که این شرکت از پتانسیل بالایی هم در زمینه‌ی محصولات و هم حق امتیازهای تولید برخوردار است.

گیر فیت 2 پرو با قابلیت ردیابی شنا و پشتیبانی آفلاین از اسپاتیفای معرفی می‌شود - فناوری

هم سامسونگ و گوگل عرضه‌کننده‌ی بازه‌ی وسیعی از محصولات هوشمند هستند. گوگل محصولات اسمارت هوم شرکت زیرمجموعه‌ی خود یعنی نست و دستگاه‌های گوگل هوم را در فهرست محصولات هوشمند خود دارد و از سوی دیگر سامسونگ، اسمارت هاب  SmatThings را دارد و به علاوه گفته می‌شود که در حال توسعه‌ی اسپیکر هوشمند مجهز به بیکسبی است. شرکت کره‌ای با ساخت ساعت‌های هوشمند و دستبندهای سلامتی نیز در بازار ابزار دیجیتال حوزه‌ی سلامت حضور دارد.

به همین دلیل به راحتی قابل پیش‌بینی است که نوکیا هلس در صورت واگذاری به هر یک از دو شرکت یادشده چه جایگاهی در آن‌ها خواهد داشت.

منبع : زومیت

مدل‌های الکتریکی لامبورگینی، سال ۲۰۲۶ تولید می‌ شوند

ارزان‌ترین مدل آئودی R8 و مدل V10 پلاس قیمت‌گذاری شدند

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا