رفتار افراد موفق درخصوص اشتباهاتشان

شنبه، ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ موفقیت
افراد موق چگونه اشتباهاتشان را جبران می کنند

همه‌ی ما باید یاد بگیریم که چطور معذرت‌خواهی کنیم،همه مرتکب اشتباه می‌شوند. به هر حال، هیچ کس کامل نیست.همه ما شاید خواسته یا ناخواسته موجب ناراحتی دیگران شویم .با اینکه همیشه و همه جا عذر خواهی آسان نیست ولی به جرئت می توان گفت بهترین راه دلجویی کردن و کسب اعتماد و رسیدن به تعادل در رفتار دو طرفه  می باشد .

اعتراف به اشتباه‌، و عذر خواهی به فرد کمک می کند تا فرصتی دوباره برای ایجاد ارتباط و جبران مهیا شود .معذرت‌خواهی خالصانه نشان می‌دهد که شما مسئولیت کارهایتان را پذیرفته اید . این کار می‌تواند اعتمادبه‌نفس و اعتبارتان را افزایش دهد .

افرادی که از اشتباهاتشان عذر خواهی می کنند در رابطه های مختلف زندگی فردی و اجتماعی بیشتر پذیرفته می شوند و مردم به این گروه افراد بیشتر اعتماد دارند و به چشم فرد درستکار به او نگاه می کنند .

Image result for هنر معذرت خواهی

هنر عذر خواهی و ازدواج موفق

  محققان دریافتند افرادی که ازدواج موفقی دارند، دو برابر بیشتر از افراد  مجرد، توانایی و تمایل برای عذرخواهی کردن از اشتباهاتشان را دارند.افرادی که اعتماد به نفس و شجاعت بیشتری دارند خیلی زود عذر خواهی کرده و رفتار های آشتی جویانه را بدون مقدمه شروع می کند. و از اشتباه خود متاسف می شود .

اگر عذر خواهی نکردن و نپذیرفت خطا در فردیی زیاد باشد احتمال مجرد ماندنش بسیار زیاد است و یا اگر ازدواج کرده در خطر طلاق قرار میگیرد .انسان جایز الخطا می باشد و کسی نمیتواند ادعا کند که خطایی نکرده ولی افرادی موفق هستند که بتوانند این خطا را جبران کنند و در عذر خواهی پیش قدم شوند .

 

عذرخواهی  یک هنر رفتاری است که در انجام آن دقت شود نه بیش از حد باشد که به عزت نفس تان لطمه بزند

و نه از عذرخواهی بابت اشتباهی که انجام داده اید بترسید

Image result for هنر معذرت خواهی

هنر عذر خواهی و کسب و کار موفق

ممکن است در هر شغلی که باشید اشتباهاتی از جانب شما صورت بگیرد که باعث افت درآمد زایی و شکست گردد .برندهای معتبر نیز  ممکن است در معرض لغزش باشند و مشتریان خود را از دست بدهند آن هایی موفقترندکه به اشتباه خود اعتراف کنند  و عواقب و مسئولیت کار را بدون ترس بپذیرند .

راز موفقیت کسب و کار های موفق و برند های معروف قبول کردن اشتباهاتشان و سرزنش نکردن دیگران و اقدام سریع برای جبران و عذر خواهی می باشد .زیرا خوب می دانند که از دست دادن مشتری برابر با شکست خوردن و کاهش درآمد کاری می باشد .

 

 

موفقیت شما

1۰دلیل موانع رسیدن به موفقیت در زندگی

موفقیت شما

آشنایی با 10 دلیل ارتباط موفقیت و رشد فردی

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا