رابطه روان شناسانه رایج ترین نحوه راه رفتن افراد و ویژگی های شخصیتی آن ها

سه‌شنبه 13 شهریور 1397 روانشناسی

 

در زندگی جزئیات کوچکی وجود دارد که نشان دهنده شخصیت شماست. خیلی از این چیزها حتی خارج از کنترل ما هستند. استادان روان شناسی و محققان اجتماعی به این نتیجه رسیده اند که نوع راه رفتن شما یعنی مدل ایستادن و سرعت راه رفتن تان اطلاعات زیادی را درباره شخصیت شما نشان می دهد. در ادامه نظرات دکتر «پتی وود» نویسنده و کارشناس زبان بدن را در همین باره می خوانیم.

۱- اگر صاف راه می روید…

اگر وزن بدن تان روی پاهایتان است و به سمت عقب یا جلو نیست، شما جزو دسته افراد «حمایت گر» هستید. سرعت شما هنگام راه رفتن متوسط و حرکت های شما ظریف است. شما دوست دارید در هنگام راه رفتن با دیگران ارتباط چشمی داشته باشید. اگر شما جزو این گروه باشید، به خود آدم ها بیشتر از کارهای آن ها توجه می کنید. شما ترجیح می دهید از زندگی شخصی خودتان لذت ببرید. شما آدم بسیار با دانشی هستید اما به دلیل فروتنی، این موضوع را قبول نمی کنید. شما جزو آن دسته از افراد هستید که به شدت علاقه دارید عوامل مزاحم را در اطراف تان حذف کنید. اگر جزو این گروه هستید، ممکن است دیگران سعی کنند که شما را ضعیف نشان دهند. در این شرایط تمرکز خود را از دست ندهید.

۲- اگر قدم های سریعی برمی دارید…

اگر وزن بدن تان به سمت جلو است و قدم های سریعی برمی دارید، شما جزو گروه« فعال و محرک» هستید. معمولا اعضای این گروه در زمان راه رفتن، چندین کار انجام می دهند. به طور مثال، هم راه می روند و هم با تلفن حرف می زنند و هم برای موضوعی به دنبال یک راه حل هستند و هم یک فهرست را در ذهن شان تنظیم می کنند. اگر شما جزو این دسته هستید باید بگوییم شما یک سری صفات مثبت دارید.

شما می دانید کارها را چگونه انجام دهید و به شدت خلاق، عاقل و باهوش هستید. اطرافیان تان شما را تشویق می کنند اما با خودشان فکر می کنند که شما فردی سرد و جمع گریز هستید. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که کمی آرام تر قدم بردارید و هنگام راه رفتن یک شاخه گل رز را بو کنید و با دیگران ارتباط چشمی برقرار کنید. سعی کنید به آدم هایی که می بینید یا می شناسید با روی گشاده سلام کنید. لازم نیست این کار را همیشه انجام دهید اما گاهی انجام دادن این کار باعث می شود تا دیگران متوجه شوند که شما رفتارهای دوستانه ای دارید.

۳- اگر سینه تان همیشه سپر است…

اگر موقع راه رفتن سینه شما به سمت جلو است و شانه هایتان به سمت عقب و سرتان رو به بالاست، یعنی شما جزو گروه «تاثیرگذار» هستید. علامت دیگر این گروه این است که مانند گروه دوم یعنی گروه محرک، این افراد هم با سرعت قدم برمی دارند اما در قدم هایشان یک نیرو وجود دارد. این گروه در زمان راه رفتن با بیشتر افرادی که از رو به رو می بینند، ارتباط چشمی دارند، لبخند می زنند و گاهی هم دوستانه سلام می کنند. طبق نظر کارشناسان، بیشتر افراد مشهور و سیاستمداران جزو این دسته هستند.

اگر شما جزو این دسته باشید، فردی بامزه و کاریزماتیک و به شدت اجتماعی هستید اما ممکن است بعضی افراد این موارد را در شما بیش از اندازه بپندارند! این گروه دوست دارند مورد توجه قرار بگیرند و تمام سعی شان را همیشه می کنند تا توجه جمع را به خودشان جلب کنند. به این گروه پیشنهاد می دهیم قبل از انجام هر کاری خوب درباره آن فکر کنند. به طور مثال، کاملا شرایط را در نظر داشته باشند که آیا در این شرایط باید مورد توجه قرار بگیرند یا این که بهتر است ساکت باشند و اجازه دهند توجه ها به سمت افراد دیگر باشد.

۴- اگر کمی با کمر قوزکرده راه می روید…

اگر زمان راه رفتن فشار روی انگشتان پاهایتان است و نگاه تان به زمین، شما جزو گروه «اصلاح کننده» هستید. سرعت شما آهسته و با دقت زیاد است. انگار که از قدم اشتباه برداشتن می ترسید. دستان شما در زمان راه رفتن کاملا به پهلوهایتان چسبیده است. شما در زمان راه رفتن با تلفن صحبت نمی کنید یا اگر با دوستانتان قدم می زنید تا زمانی که مجبور نباشید، گفت و گو نمی کنید.

شما فرد درون گرا اما مودبی هستید. با دیگران همان طوری رفتار می کنید که دوست دارید آن ها با شما رفتار کنند. به دلیل ذات درون گرایی که دارید، معمولا علاقه ای به صحبت کردن ندارید. اگر جزو این گروه هستید، سعی کنید با دیگران صحبت کنید حتی اگر موضوعی که می خواهید صحبت کنید موضوع خوشایندی نباشد اما سعی کنید به بهترین شکل آن موضوع را به زبان بیاورید. با صحبت کردن بعد از یک مدت متوجه می شوید که چگونه زندگی تان آرام تر می شود.

مرجع : سرپوش

بازدیدکنندگان : ۱۰ نفر
تست روانشناسی برای انتخاب همسر ایده آل بر اساس رنگ ها

تست روانشناسی برای انتخاب همسر ایده آل بر اساس رنگ ها

هیپنوتیزم دقیقا با آدم چه کار می کند؟

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi