دو خوراکی ضروری برای روزهای آلوده

یکشنبه 10 بهمن 1400 سلامت
دو خوراکی ضروری

دو خوراکی ضروری برای روزهای آلوده

در هوای آلوده مصرف شیر و انار به شما کمک میکند تا از عوارض کمتری دچارشوید.ذرات مضر هوا قابلیت وارد شدن به ریه را دارند و میتوانند سلامت ما را به خطر بیاندازند.

 

دو خوراکی ضروری

دو خوراکی ضروری

ذرات با اندازه 2.5 میکرون و کم‌تر از آن به راحتی وارد عمق ریه می‌شود. بر اساس اینکه کدام ذرات وارد دستگاه تنفسی و ریه شود علائم مختلفی در افراد ظاهر می‌شود اما به طور کلی افزایش آلودگی هوا و قرار گرفتن در معرض آن باعث افزایش ترشح و انقباض عضلات ریه و احساس تنگی نفس، سرفه، سوزش و درد گلو و سوزش چشم می‌شود.محلوجی‌راد با بیان اینکه در هوای آلوده افراد مبتلا به آسم و آلرژی دچار تشدید علائم می‌شوند، اظهار کرد: هم‌چنین سایر افراد سالم نیز به دلیل قرار گرفتن مکرر در معرض هوای آلوده دچار بروز علائم آسم و آلرژی می‌شوند.

 

این فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی با تاکید براینکه به افراد توصیه می‌شود در هوای آلوده از تردد غیرضروری در سطح شهر به شدت خودداری کنند، افزود: اگر افراد ناچار به خارج شدن از منزل شدند، توصیه می‌شود حتما ماسک فیلتردار داشته باشند و برای تردد از مترو استفاده کنند و پس از بازگشت به منزل استحمام کنند و سطح پوست خود را به خوبی شست‌و‌شو دهند و مایعات فراوان مصرف کنند.

به افرادی که در منزل می‌مانند نیز توصیه می‌شود از باز کردن پنجره و درها خودداری کنند و مانع ورود ذرات ریز آلودگی هوا به داخل منزل شوند.محلوجی‌راد در پایان خاطرنشان کرد: افراد می‌توانند علاوه بر مصرف زیاد مایعات انار مصرف کنند. این میوه دارای آنتی اکسیدان است که مصرف آن می‌تواند تا حدی عوارض آلودگی هوا را کاهش دهد.

دو خوراکی ضروری

دو خوراکی ضروری

خواص انار

 از خواص انار پخته می توان به بهبود سرماخوردگی ها و عفونت اشاره کرد.

 انار می تواند به درمان کم خونی کمک کند.

 پوست انار برای مبارزه با باکتری ها و قارچ ها عالی عمل می کند.

 از خواص انار شیرین می توان به درمان سرفه، یرقان، خارش و تقویت کبد و معده اشاره کرد. هم چنین درمان درد گوش و زخم از خواص انار ترش است. انار ترش برای کسانی که مزاجشان گرم است و انار شیرین برای کسانی که مزاج سردی دارند مناسب است.

 انار درد مفاصل و ورم آن ها را کاهش می دهد.

پوست انار در بهبود آفتاب سوختگی و درمان جوش های سرسیاه موثر است

خواص شیر

فواید نوشیدن شیر

 کاهش علائم قاعدگی زود رس
تقویت کننده انرژی
سلامت پوست
دندان های قوی
 استخوان های سالم
 رشد عضلات

کاهش استرس
کاهش وزن

 

سالاد انار/ طرز تهیه 3 نوع سالاد خوشمزه ی پاییزی

گلدان هایی برای تمام طول سال!

خواص زنجبیل

خواص زنجبیل

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا