دورترین نقطه مسکونی جهان

چهارشنبه 1 مرداد 1399 جاذبه های گردشگری
جزیره تریستان دا کونا، دورترین نقطه مسکونی در جهان

جزیره تریستان دا کونا، دورترین نقطه مسکونی در جهان

وقتی حرف از خاص ترین مکان ها در جهان می شود نا خودآگاه دلمان می خواهد آنجا را ببینیم و یا عکس های آن تماشا کنیم جزیره تریسان داکونا که از دورترین نقاط مسکونی جهان محسوب می شود هم یکی از این شگفتی هاست که ذهن انسان را به خود مشغول می کند و سوال های مختلفی در مغز مان شکل می گیرد . در اینجا با این جزیره دور افتاده آشنا می شویم .

جزیره تریستان دا کونا کجاست؟

مجمع الجزایر تریستان دا کونا در سال 1506 به وسیله دریانورد پرتغالی به اسم تریستائو دا کونا کشف شد و به همین علت هم نام جزیره اصلی به نام وی نامگذاری شد. نخستین علامت های سکونت و زندگی در این جزیره به نزدیک سال 1643 و به وسیله خدمه و دریانوردان هلندی بر می گردد.
این جزیره مسکونی در جنوب اقیانوس اطلس با 272 نفر جمعیت دورترین نقطه مسکونی در دنیا است. ساکنان این جزیره تنها از ۸ نام فامیل استفاده ميکنند. این جزیره در دهه ۱۸۰۰ ميلادي به مستعمرات انگلیس اضافه شده است.
ساکنان این جزیره دارای کد پستی بریتانیا هستند. این جزیره کوچک فاقد فرودگاه است و در صورتی که تصمیم گرفتید به آنجا سفر کنید، باید بدانید که نزدیکترین خشکی با آن 2000 مایل مساوی 3218 کیلومتر فاصله دارد.
تریستان دا کونا که به اختصار تریستان نامیده ميشود اسم گروهی از جزایر آتشفشانی و هم نام جزیره اصلی و مهم این مجموعه است. تریستان دا کونا دورترین مجمع الجزایر مسکونی در دنیا است و با ساحل کیپ تاون در آفریقای جنوبی 2432 کیلومتر، با جزیره سنت هلن 2161 کیلومتر و با ساحل جزایر فالکلند 3486 کیلومتر فاصله دارد. جزیره تریستان تنها 111 کیلومتر قطر و 98 کیلومتر مربع مساحت دارد.

گردشگران برای دیدن دورترین نقطه مسکونی جهان با مشکلاتی روبرو هستند:

در سال های اخیر کسب عنوان دورترین نقطه مسکونی در دنیا باعث جلب توجه بسیاری از افراد در  جهان و به خصوص گردشگران ماجراجو گردیدهاست . با این حال، دسترسی به جزیره اصلاً و ابدا کار ساده ای نیست:در این جزیره اصلاً فرودگاهی وجود ندارد، هیچ هتل، اقامت‌گاه و امکانات و خدمات خاصی براي گردشگران آماده نشده است و از طرفی براي بازديد از جزیره تریستان دا کونا باید مجوز بگیرید. در واقع درصورتی که کسی آن قدر ماجراجو باشد که بخواهد به دورترین نقطه مسکونی زمین برود باید دست کم از یک سال پیش برنامه ريزي کند. همانطور که گفتیم اصلاً مسیر هوایی به جزیره وجود ندارد و تنها راه ارتباطی با جزیره قایق و کشتی است.

اصلاً محدودیتی از نظر ملیت براي گردشگران وجود ندارد و در حالی که براي وارد شدن به جزیره باید فرم تقاضا پر کنید، ولی عملا هیچگونه ویزای رسمی وجود ندارد. مسئولین این جزیره باید به یکی یکی افردی که تصمیم وارد شدن به جزیره را دارند اجازه و مجوزنامه بدهند. اما هرکسی دلش نمی خواهد به این جزیره دور افتاده برود، ولی درصورتی که ماجراجو هستید یا براي فيلمبرداري و عکاسی می خواهید به این جزیره بروید کافی است.

منظره زیبای جاده تالاب لیپار عروس چابهار

تالاب لیپار یا تالاب صورتی چابهار

از دیدنی ترین پل های جهان

از دیدنی ترین پل های جهان

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi