اشتباهاتی که باعث چاقی میشود

سه‌شنبه 30 اردیبهشت 1399 گوناگون
Screenshot ۲۰۲۰ ۰۵ ۱۸ ۱۹ ۵۸ ۵۸

آشپزی در خانه به مراتب سالم تر از غذا خوردن در رستوران است به شرط اینکه پخت وپز در خانه درست انجام شود و مواردی رعایت شود که باعث اصافه وزن نشود.براساس تحقیقات  زنان میان سالی که اکثر وقت خود را صرف آشپزی کرده اند.از فشار خون بالا ، دیابت و تری گلیسیرین بالا رنج میبرند.در اینجا به برخی از اشتباهات آشپزی می پردازیم.

 

1: ناخنک زدن به غذا هنگام آشپزی

ناخنک زدن به غذاهنگام آشپزی بسیار لذت بخش است . اما فردی که آشپزی میکند هنگام صرف غذا و محاسبه کالری ، کالری غذای ناخنک زده را حساب نمی کند .خوردن غدا هنگام پخت وپز حتی به میزان کم باعث افزایش وزن میشود.اگر عادت دارید هنگام آشپزی به غذا ناخنک  می زنید سبزیجات کم کالری را خرد کرده کنار دست خود بگذارید .تا ناخنک زدن را فراموش کنید.

2:مصرف بیش از اندازه کربوهیدرات:

به جای مصرف روزانه برنج سفید،  نان سفید و ماکارونی از  برنج  قهوه ای و عدس و نان سبوسدار استفاده کنید .امامصرف بیش از حد این غذاهای سالم  هم اضافه وزن می آورد.

Screenshot ۲۰۲۰ ۰۵ ۱۸ ۲۲ ۲۹ ۳۴

3: استفاده نکردن از از ادویه ها:

مصرف ادویه جات مثل پاپریکا، پودر کاری،فلفل و غیره با مقدارکمی کالری می تواند مزه و طعم غذا را بهتر کند.و حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان است که از بسیاری از بیماریها جلوگیری می کند.

4 :استفاده زیاد از روغن :

ریختن روغن پیش از اندازه در غذا کالری زیادی دارد و باعث افزایش وزن میشود.حتما در پخت غذا از روغن های سالم  (روغن زیتون ، کنجد و غیره)استفاده کنید به میزان کم  زیرا در یک وعده غذای مصرف  2 قاشق چای خوری روغن زیتون  80 کالری انرژی دارد.

5: پخت بیش از حد غذا

پخت بیش از حد غذاها علاوه براینکه طعم غدا را از بین می برد . بلکه ارزش غدا را نیز کم میکندو غذا را به کالری خالص تبدیل میکند.

6: جدا کردن پوست سبزیجات و میوه ها

معمولا هنگام آشپزی پوست سبزیجات را جدا می کنیم و دور می ریزیم باید این عادتها ترک کنیم چرا که بسیاری از سبزیجات ویتامین مفید را زیر پوست خود ذخیره می کنند. پس سبزیجات 3را با پوست بپزیدمثل هویج کدو ، سیب زمینی

 

              

حمله سایبری اسراییل به بندر شهید رجایی

بندر شهید رجایی مورد حمله سایبری اسراییل قرار گرفت

تمرینات کگل

تمرینات کگل بهترین راهکار برای رفع بی اختیاری ادرار

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا