دلایل لاغر نشدن

دوشنبه 2 اسفند 1400 سلامت
دلایل لاغر نشدن

دلایل لاغر نشدن

اینکه با وجود رژیم هم وزنتان کم نمی شود بدون دلیل نیست حتما مواردی وجود دارد که رعایت نمی کنید یا اینکه رژیم نادرستی را انتخاب کرده اید که از دلایل لاغر نشدن شما است.

دلایل لاغر نشدن

اگر چه برای ما دشوار است آن را بپذیریم، همه ما می دانیم برای رسیدن به وزن ایده آل، باید یک رژیم غذایی سالم را با سبک زندگی سالم و یک ورزش خوب ترکیب کنیم. درست است یکی از چیزهایی که امروزه بیشتر افراد نگران آن هستند وزن است؛ مساله ای است که در ذهن بسیاری از افراد به دلیل سلامتی و نگرش جامعه جا افتاده است. به همین خاطر بسیاری از رژیم های غذایی شدید، تمرینات فیزیکی و ماشین هایی وجود دارند که منجر به کاهش وزن زیادی می شوند با این حال، اغلب بعد از پیروی از این رژیم غذایی و یا ورزش های توصیه شده، نتایج مورد نظر حاصل نمی شوند و وزن کاهش نمی یابد. دلیل لاغر نشدن کاملا متنوع است. رسیدن به وزن ایده آل حاصل تعادل بین رژیم غذایی سالم، ورزش مداوم و سبک زندگی سالم است. در زیر مجموعه ای از چند عامل وجود دارد که نمی تواند نتایج مثبتی برای اندام و سلامتی شما از رژیم غذایی و ورزش بدهد.

دلیل لاغر نشدن تان چیست؟

آیا قادر به کاهش وزن نیستید ؟ برخی از دلایل را کشف کنید.

1. خواب کافی ندارید

فاکتور اول که می تواند در کاهش وزن مورد نظر شما تداخل ایجاد کند، نداشتن خواب کافی و خوب نخوابیدن است. با کنترل نکردن الگوهای خواب، هورمون گرسنگی تغییر می کند و تولید هورمون اشتها را افزایش می دهد و مغز خواستار آن می شود که بدن به طور مداوم غذا مصرف کند.توصیه می شود هر شب حداقل 8 ساعت بخوابید تا متابولیسم بدن را تنظیم و بتوانید وظایف لازم در طول روز را انجام دهید در نتیجه زندگی با کیفیتی داشته باشید .

دلیل لاغر نشدن و تاثیر استراحت ناکافی روی آن

2.بیش از حد شکر مصرف می کنید

مصرف بیش از حد شکر کالری را در بدن افزایش داده و فرآیند متابولیک را کاهش می دهد که منجر به تجمع چربی ها و قندها می شود که می تواند وزن و جرم بدن را افزایش دهد . باید از ارزش غذایی و مواد غذایی موجود در آن ها آگاه باشید، قند پنهان برخی مواد موجب افزایش وزن می شود.

دلایل لاغر نشدن

دلایل لاغر نشدن

دلیل لاغر نشدن و مضرات شکر برای کاهش وزن

3. غذاهایتان رنگ و بوی رژیمی ندارد

کاملا مشخص است که کالری تاثیر زیادی بر چاقی و افزایش وزن دارد اما لازم است که نیاز به متعادل کردن کالری و جذب مواد غذاییرا به یاد داشته باشید. باید از وسواس کالری اجتناب کنید که باعث می شود از غذاهای رژیمی استفاده کنید آنها مواد غذایی ایده آل برای سلامتی فراهم می کند و متابولیسم بدن را بهبود می بخشد.

4. سبک زندگی شما غلط است

سبک زندگی بی تحرک و عدم فعالیت بدنی می تواند باعث افزایش وزن یا حتی چاقی شود. بنابراین توصیه می شود هر روز یک نوع فعالیت فیزیکی یا ورزشی را حداقل 30 دقیقه انجام دهید.

تحرک کم یکی از دلیل های لاغر نشدن

5.  رژیم نامناسب دارید

رژیم نامناسب می تواند ناتوانی در کاهش وزن ایجاد کند ؛ عدم فعالیت فیزیکی و غذاهای ناسالم، بدترین دشمن کسانی هستند که مایل به لاغری هستند بیشتر افراد به دلیل کمبود زمان ترجیح می دهند غذاهای فریزری و فست فود بخورند که باعث چاقی می شود و اگر زیاد خورده شود ممکن است به سلامتی صدمه بزند .

به یاد داشته باشید رژیم غذایی خوب سلامتی وزن مورد نظر را تضمین می کند مخصوصا اگر با ورزش همراه باشد.

تاثیرات فست فود روی لاغری و لاغر نشدن به دلیل مصرف غذاهای مضر

6. تغییرات هورمونی مقصرند

عامل دیگری که می تواند باعث تاخیر در کاهش وزن شود می تواند ناشی از تغییرات هورمونی باشد. در این حالت باید با پزشک خود مشورت کنید تا متوجه شوید آیا این تغییر هورمونی می تواند باعث افزایش وزن افراد شود و یا هر گونه ضربه روحی و یا دیگر آسیب های جدی را می تواند بر سلامتی بگذارد همچنین باید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید که بدانید چه غذاهایی باید بخورید.

دلیل لاغر نشدن چیست و چه عواملی در آن دخیل هستند؟

7. رژیم غذایی شما اسیدهای چرب ضروری ندارد

یک عامل دیگر ممکن است این باشد که سطح اسیدهای چرب ضروری را در رژیم غذایی خود دریافت نمی کنید؛ سال هاست تصور می شود برای لاغر شدن یا کاهش وزن باید تمام چربی غذاهایی که می خوریم را حذف کنیم.با این حال چربی های برای عملکرد مناسب متابولیسم وجود دارد که به از بین بردن چربی منفی کمک می کند. این کار کمک می کند از افزایش اشتها و کاهش مصرف مواد غذایی جلوگیری کنیم. این چربی های ضروری عبارتند از :اسیدهای چرب موجود در روغن بذر کتان، روغن ماهی، آجیل و بذر.بنابراین در نظر گرفتن این عوامل کلیدی که می توانند در کاهش وزن اختلال ایجاد کنند لازم است . مقایسه کنید کدام راه را ممکن است تجربه کنید و یا ممکن است به طور منفی روی شما تاثیر بگذارد.

 

دلایل لاغر نشدن

مفهوم رنگ‌های پایین تیوب خمیر دندانها

مصرف دارو در بارداری

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا