دلایل ازدواج زنان جوان با مردان مسن چیست؟

دوشنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۹ گوناگون
علت ازدواج دختران جوان با مردان مسن

علت ازدواج دختران جوان با مردان مسن

بهترین اختلاف سنی در ازدواج دو زوج داشتن ۳ تا ۷ سال اختلاف است و یکی از فاکتورهای مهم در ازدواج داشتن تفاوت سنی مناسب با یکدیگر است اما در دنیای امروزه شاهد ازدواج هایی هستیم که در آن فاصله سنی بیشتر شبیه فاصله سنی دختر و پدر است تا زن و شوهر.امروزه بسیاری از دختران جوان تمایل به ازدواج با مردان مسن را دارند که جای پدرشان است اما از آسیب ها و مشکلاتی که این ازدواج ها در زندگی شان به وجود می آورد اطلاعی ندارند.

برقراری رابطه یک زن جوان با یک فرد مسن مخالف  با هنجارها و سنت های جامعه ایرانی است  و در بعضی موارد به علت رفع نیازهای مالی و پرکردن خلأ های عاطفی دختران جوان با مردان مسن رابطه برقرار می کنند ، دخترانی که لزوماً مطلقه، بیوه و متعلق به اقشار پایین جامعه نیستند ، در بسیاری از موارد نیز دختران مطابق میل فردی خود وارد رابطه با مردانی می شوند که تفاوت سنی فاحشی با آن ها دارند.

بیشتر بخوانید :ازدواج مجدد پیمان  قاسم خانی  

علت ازدواج دختران جوان با مردان مسن

                              علت ازدواج دختران جوان با مردان مسن

از عمده علل ازدواج زنان جوان با مردان مسن :

یک از آسیب های اجتماعی شناخته شده دوستی زنان جوان  با مردان میانسال است که گریبان گیر بعضی از خانم های مجرد و مطلقه می شود و به شدت نیازمند هشدار به خانواده هاست.از جمله عوامل برجسته و تاثیرگذار که منجر به افزایش ازدواج زنان با مردان مسن می شود عبارتند از :تنهایی ، کمبود محبت دختران در محیط خانه و رعایت نکردن بعضی اصول اخلاقی توسط زنان در ارتباط های اجتماعی شان، بالا رفتن سن ازدواج، سختگیری های افراطی و غیر اخلاقی بعضی والدین با قرار دادن شرایط غیر ارزشی برای خواستگاران.

خانمی که به برقراری رابطه با یک فرد مسن می پردازد ، باید خود را برای مشکلات پیش رو آماده کند مثلا باید بتواند با تفکرات درست یا غلط اطرافیان کنار بیاید ، باید بداند ممکن است در سنین جوانی همسرش را از دست بدهد و با مرگ او روبرو شود ، باید بتواند با عقاید خانواده خود و همسرش کنار آید .

بیشتر بخوانید :مشکلات مالی برای ازدواج جوانان

عدم تمکن مردان جوان از علل ازدواج با مردان میانسال

یکی دیگر از علت هایی که دختران جوان به این نوع ازدواج ها تن می دهند ، نیاز شدید برخی دختران مجرد و زنان مطلقه به تکیه گاه و حامی از میان مردان است که باعث می شود زنان نتوانند به علت ضعف اراده و ضعف شخصیتی در مقابل جنس مخالف، برای برقراری ارتباط مخالفت کنند.

یکی دیگر از علت هایی که دختران جوان  را به سمت ازدواج با مردان مسن می کشاند  ، عدم تمکن مالی پسران جوان است زیرا پسران جوان و مجرد بسیار سخت می توانند شرایط اولیه ازدواج را فراهم نمایند در نتیجه دختران به سمتی می روند که از لحاظ مالی امنیت داشته باشند و به سوی مردانی سوق پیدا می کنند که اوضاع اقتصادی مطلوبی داشته باشند.

مسائل اقتصادی یکی از دلایل ازدواج با مردان مسن

یکی دیگر از دلایلی که زنان جوان تن به ازدواج با مردان مسن و یا متاهل می دهند این است که با مشکلات اقتصادی زیادی روبه رو هستند و خانواده شان در تهیه جهیزیه عاجزند بنابراین  تصمیم به ازدواج با مردانی می کنند که این مسئله برایشان مهم نباشد و خود از توانایی مالی برخوردار باشند. مسائل اقتصادی یکی از ملاک های ازدواج است اما راه مناسبی برای تعدیل مشکلات اقتصادی نیست.

موقعیت اجتماعی مردان میانسال از دیگر علل ازدواج با مردان مسن

در برخی مواقع دختران برای برای بهره مندی از منزلت اجتماعی تصمیم به ازدواج با مردانی می گیرند که از خودشان بسیار بزرگترند ولی در عوض دارای موقعیت های اجتماعی ویژه هستند . آگاهی دختران نسبت به پیامدهای این نوع ازدواج می تواند ازدواج با انگیزه های آگاهانه تری را سبب شود.

تاثیر گسترش فیلم های ماهواره

یکی از دلایل افزایش این نوع ازدواج ها در سطح جامعه ، گسترش سریال های ماهواره ای و برخی فیلم ها و سریال های داخلی است که در آنها ازدواج دختران با مردان بزرگتر تبلیغ می شود. به همین دلیل دختران با الگو پذیری از این فیلم ها تصمیم می گیرند با مردان مسنی ازدواج کنند که توانایی مالی برای تامین زندگی را دارند و دارای شغل و درآمد هستند.

آسیب های ازدواج زنان جوان با مرد مسن

یکی از شایع ترین ازدواج ها دهه های  اخیر ازدواج دختران جوان با مردان مسن می باشد  . ازدواج دختران جوان با مردان مسن اغلب به علت تحولاتی است که طی سال های اخیر در الگوی روابط زن و مرد رخ داده است.

ازدواج با مرد مسن

 گسترش روابط دختران جوان با مردان مسن موجب شکل گیری روابطی می شود که در تقابل با هنجارها و سنت های جامعه ایرانی دارند.

قیمت طلا، دلار، سکه امروز

قیمت دلار، ارز ، سکه ،طلا در بازار امروز 99/04/18

قیمت طلا، دلار، سکه امروز

در بازار امروز ۱۳۹۹/۴/۱۵قیمت ارز ، دلار ، طلا و سکه چگونه بود

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا