دستور پخت نان بازلاما /نان صبحانه ترکی

دوشنبه، ۳ شهریور ۱۳۹۹ آشپزی

   نان بازلاما   

امروز برای شما علاقه مندان به هنر آشپزی، طرز تهیه یک نان خوشمزه و خوش طعم را در بخش آشپزی دایان تدارک دیده ایم. نان بازلاما یک نان پفکی دایره ای شکل، مسطح و به رنگ زرد خامه ای می باشد که در ترکیه یافت می شود. این نان دارای ضخامتی ۱ الی ۲ سانتی متری می باشد و قطری بین ۱۰ تا ۲۵ سانتی متر دارد. این نان خوشمزه و محبوب از آرد گندم، آب، نمک و مخمر تهیه می شود. اگر شما هم برای تهیه این نان خوشمزه کنجکاو شده اید . با ما همراه  باشید. مصرف نان در هر وعده‌ی غذایی و البته به میزان کم آن برای اینکه همیشه سالم و تندرست باشید لازم است. ورزشکار‌ها بهتر می‌دانند. مصرف نان قبل از ورزش‌های سنگین لازم است. اگر شما هم در این روزهای سخت قرنطینه به فکر تهیه نان در خانه هستید، نان بازلاما ترکیه‌ ای می تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

مواد لازم برای تهیه نان بازلاما:

۳ لیوان آرد
۲ لیوان شیر ولرم
۱ استکان آب ولرم

خمیر مایه خشک فوری (۱۰ گرم معادل ۱ قاشق غذاخوری)
۱ قاشق غذاخوری شکر
۱ قاشق مرباخوری نمک
۱ استکان روغن مایع (۸۰ گرم)

نان بازلاما

طرز  تهیه نان بازلاما:

۲٫۵ لیوان از آرد را داخل ظرفی گودی  بریزید خمیر مایه و نمک را روی آرد بریزید. وسط آرد  باز کنید  و شیر، آب ولرم و روغن مایع را وسط آرد بریزید آرد را از کناره ها بگیرید و با مواد مخلوط کنید و ورز بدید. اگر خمیر نرم بود بقیه آرد را کم کم بریزید و ورز بدهید و خمیر نرمی که به دست نمی چسبد آماده کنید. روی خمیر را بپوشانید و در جای گرمی به مدت ۱ ساعت استراحت بدهید. بعد از یک ساعت دوباره خمیر را کمی ورز دهید تا   هوای خمیر گرفته شود.

از خمیر تکه های بزرگی بردارید و روی میز آرد پاشی شده به ضخامت یک سانتی متر باز کنید و با لیوان برش بزنید می توانید با قالب های دیگری برش بزنید. داخل ماهیتابه نچسب داغ و بدون روغن پشت و رو بپزید. بعد از پخت روی نان آن رابا کره محلی میل کنید

نان بازلاما

 

خمیر مارزیپان (خمیر بادام )چیست ؟ چه کاربردی دارد

کرم خوراکی تارتار و کاربرد آن در شیرینی پزی

کرم خوراکی تارتار و کاربرد آن در شیرینی پزی و مزایای مصرف آن

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا