تکنیک‌های درمان سردرد با ماساژ

دوشنبه 13 دی 1400 سلامت
درمان سردرد با ماساژ

درمان سردرد با ماساژ

درمان سردرد با ماساژ به روش های مختلفی مانند ماساژ انگشتان دست یا پا، صورت زیر ابروها، شقیقه ها، سر، بینی، پیشانی انجام شده که موجب تسکین سردرد می شوند.

یکی از بهترین روش‌های تسکین سردردهای ناشی از خستگی و فعالیت‌های روزانه استفاده از روش‌های فشاردرمانی است. در این شیوه درمانی درمانگران با فشاردادن نقاط خاصی از کف پا و دست ریلکسیشن و آرامش در بدن ایجاد می کنند.اگر سردرد های میگرنی امان تان را بریده و به یکی از معضلات زندگی روزمره تان تبدیل شده است. باید بگوییم که شاید از بدشانس ترین انسان های دنیا باشید، چرا که بررسی های انجام شده از امریکایی هایی که دچار سردردهای مزمن هستند نشان می دهد قریب به 25 میلیون مرد و 20 میلیون زن سردرد های حاد میگرنی را تحمل می کنند. پس مردها بیشتر از زنان دچار این درد های مزمن می شوند.بسیاری از افراد نیز برای درمان تمامی سردردهایشان انواع مسکن‌ها و آرام بخش ها را امتحان می کننددر حالی که چاره تسکین همه دردها، قرص و داروی شیمیایی نیست.

درمان سردرد با ماساژ

درمان سردرد با ماساژ

چه عواملی موجب بروز سردرد های میگرنی می شوند؟

85 درصد بیماران میگرنی می توانند به عامل به وجود آورنده سردرد هایشان اشاره کنند. برخی از این عوامل شامل موارد زیر است:بیش از 50 درصد آب و هوا ،40 درصد از دست دادن وعده های غذایی مهم، 50 درصد استرس ، 50 درصد مصرف مشروبات الکلی و 45 درصد خوردن غذاهای متنوع، بیش از 50 درصد زنان نیز قاعدگی را از عوامل اصلی سردرد های میگرنی شان می دانند.بهترین روش برای مواجه شدن با زمانی که یکی از این عوامل بروز می کند این است که تکنیک های ماساژ فردی را امتحان کنید و با ماساژ سردردهایتان را درمان کنید.

درمان سردرد با ماساژ

درمان سردرد با ماساژ

 

برای درمان سردرد با ماساژ چه تکنیک هایی وجوددارد؟

 

مراحل ماساژ

  1. انگشتان شست یا 3 انگشت میانی را بر گیجگاه (شقیقه) گذاشته و فشار محکمی وارد کنید. در این تکنیک ماساژ می توانید نوعی حرکت چرخشی و دایره ای را نیز اضافه کنید، این تنوع بسیار تاثیر گذار است. هر بار 7 تا 10 ثانیه این ماساژ را انجام داده و فشار دائمی را بر شقیقه وارد کنید.
  2. انگشتان شست خود را بر برآمدگی بینی (پایین تر از پیشانی) بگذارید و فشار محکمی بر آن وارد کنید. به سمت سر و رو به داخل فشار وارد کنید.
  3. در این تکنیک ماساژ، فشار زیاد است ولی موجب بروز درد نمی شود، این تکنیک ماساژ را دو تا چهار بار و هر بار 7 تا 10 ثانیه انجام دهید و نفس عمیقی بکشید.
  4. انگشتان شست دست را پایین پیشانی دقیقا زیر ابرو ها بگذارید و به سمت پیشانی فشار بیاورید. در حین اعمال فشار، نفس های عمیقی بکشید. هر چند بار که می خواهید این روش ماساژ را تکرار کنید و در هر بار 7 تا 10 ثانیه فشار را نگهدارید.
  5. پوست و بافت زیر ابروها را با هر دو دست خود بگیرید، سپس با یک فشار ملایم این قسمت را به سمت خارج صورت بکشید. این ماساژ را 7 تا 10 ثانیه ادامه دهید و به تعداد لازم تکرار کنید.
  6. کسانی که درد های سینوسی (که در حفره های سر ایجاد می شود) دارند می توانند بر دیواره های بینی فشار وارد کنند و انگشتان دست را محکم و چسبیده به پوست به طرف گونه ها حرکت دهند.
  7. در این روش ماساژ سر، حرکت از کناره بینی آغاز می شود و تا انتهای گونه به طرف گوش ها ادامه دارد وجهت اعمال فشار به سمت سر است.
  8. پشت دست‌ها را تا مچ محکم فشار داده سپس به آرامی‌ میان کف دست و انگشتان را نیز فشار دهید. هر انگشت را به تنهایی فشار دهید و با انگشت خود حرکت چرخشی را اطراف مفاصل آن انجام دهید. انگشت را نگه دارید و آن را آهسته بکشید. بین تندون‌های پشت دستخود را با انگشت ماساژ دهید. دست‌های خود را از کف دست تا انتهای مچ، با انگشت فشار چرخشی دهید. کف دست خود را از نوک انگشتان تا مچ ماساژ دهید.

 

درمان سردرد با ماساژ

درمان سردرد با ماساژ

  1. اگر یک فوم استوانه ای یا هر شیئی که با فوم ساخته شده است در دسترس دارید، به پشت دراز بکشید و شیء مورد نظر را زیر گردن و دقیقا پایین تر از استخوان جمجمه قرار دهید. فوم را طوری زیر جمجه قرار دهید که در تمام طول ماساژ بی تحرکت بماند.

 

درمان آکنه ناشی از یبوست

درمان آکنه ناشی از یبوست

نوشیدنی برای خوش رنگ کردن پوست

برای داشتن پوستی جوان و سالم چه کنیم؟

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا