درمان اسکار و لیفت با اندولیفت

شنبه 20 شهریور 1400 سلامت

یکی از آرزوهای بشریت از دیرباز تا کنون برگشتن به سن جوانی و به عبارتی جوانسازی پوست بوده است. با پیشرفت دانش پزشکی در فیلد زیبایی، دستیابی به این هدف از راه‌های گوناگونی ممکن شده است که یکی از این راه‌ها اندولیفت است.

نتایج این روش درمانی نسبت به جراحی لیفت برای پوست و زیبایی بسیار رضایت‌بخش بوده و در عین حال دوره نقاهت کوتاه‌تری دارد. اندولیفت بدون نیاز به بی‌هوشی و بستری شدن و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

 

 

عملکرد دستگاه اندولیفت

اندولیفت مانند لیزر Co2 Fractional نوعی لیزر جوانساز است که با هدف لیفت و جوانسازی صورت و مناطقی از بدن توسط پزشک متخصص زیبایی انجام می‌شود.

در این دستگاه از لیزر دایود با طول موج ۱۴۷۰ نانومتر بهره می‌گیریم و در عین حال محدودیتی که در لیزرهایی مانند Co2 Fractional دیده می‌شود در اندولیفت نداریم.

در اندولیفت، برخلاف لیزرهای جوانساز دیگر، پرتوی لیزر به صورت موضعی و سطحی استفاده نمی‌شود. در این لیزر برای هدایت امواج لیزر به زیر پوست از فیبرهای بسیار ظریفی استفاده می‌شود. در لیزرهای جوانساز نسل قبل امواج لیزر از سطح پوست به عمق فرستاده می‌شد و همین امر باعث ایجاد محدودیت در بالا بردن انرژی برای نفوذ بیشتر به لایه‌های عمقی پوست می‌شد چرا که بالا بردن انرژی باعث سوختگی سطح پوست می‌شد و انرژی پایین نفوذ کافی را نداشت اما در تکنولوژی اندولیفت امواج مستقیماً به لایه‌های زیرین و عمقی پوست فرستاده می‌شود و درنتیجه آسیبی به سطح پوست وارد نمی‌شود.

این امواج لیزر در لایه‌های عمقی پوست باعث تحریک کلاژن‌سازی و کاهش حجم چربی زیر پوستی و در نتیجه جوانسازی و لیفت پوست می‌شود. در عین حال قوام پوست نیز به شکل چشم گیری افزایش می‌یابد که این امر به نوبه خود کمی باعث کانتورینگ صورت می‌گردد.

در مواردی که برای درمان اسکار آکنه از اندولیفت استفاده می‌کنیم این امواج باعث جدا کردن چسبندگی‌های زیر پوست می‌گردد که باعث می‌شود پوست صاف و هموار گردد.

 

 

موارد کاربرد اندولیفت

  1. لیفت صورت
  2. جوانسازی پوست
  3. سفت کردن پوست
  4. کاهش چین و چروک ریز صورت از جمله اطراف چشم، خط اخم و …
  5. درمان اسکارهای آتروفیک از جمله جای جوش و جای زخم
  6. کاهش حجم چربی زیر پوستی و در نتیجه کانتورینگ مختصر صورت
پودینگ پروتئین

مناطق قابل انجام اندولیفت کدام است؟

اندولیفت برای اغلب نقاط صورت از جمله گونه، زیر گونه، چانه، زاویه فک، غبغب و حتی پلک‌های تحتانی و خط اخم قابل انجام است. در عین حال برای جوانسازی و لیفت گردن نیز کاربرد دارد. همچنین می‌توان از آن برای کاهش چربی‌های مناطقی از بدن از جمله دور ناف، داخل و خارج ران، زیر بازو، باسن و لگن هم استفاده کرد.

 

عوارض جانبی اندولیفت چیست؟

روش اندولیفت به دلیل کم‌تهاجمی بودن عوارض بسیار کم و قابل کنترل دارد از جمله این عوارض می‌توان به کبودی و تورم اشاره کرد که با کمپرس سرد برطرف می‌گردد. احساس درد مختصر و گزگز در موارد نادری اتفاق می‌افتد که با گذشت زمان خود به خود بهبود می‌یابد.

 

 

تعداد جلسات مورد نیاز چقدر است؟

تعداد جلسات برای جوانسازی معمولاً یک الی دو جلسه است که بر اساس هدف شما از انجام آن، توسط پزشک معالج مشخص می‌گردد.

 

مراقبت‌های قبل و بعد

۱- از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و نیز مسکن‌هایی مانند ایبوپروفن، دیکلوفناک، ایندومتاسین و… یک هفته قبل از پروسیجر، خودداری نمایید.

۲- از مصرف دوز بالای ویتامین‌هایی مانند E، روغن ماهی، امگا سه، گارلیک، جنسینگ، سیر، جینکو بیلوبا و … روزهای قبل از پروسیجر خودداری نمایید.

۳- از مصرف الکل ۲۴ ساعت قبل و بعد پروسیجر خودداری نمایید.

۴- با مشورت پزشک معالج در صورت امکان داروهایی مانند وارفارین، هپارین و … را قطع نمایید.

۵- در صورت تورم و یا کبودی تا ۲۴ الی ۴۸ ساعت از کمپرس سرد استفاده کنید.

۶- در صورت داشتن سابقه تب خال مکرر به کلینیک اطلاع دهید.

۷- هر گونه بیماری زمینه‌ای یا پروتز موجود در بدن را به کلینیک اطلاع دهید.

 

 

برای دریافت قیمت برای انجام اندولیفت با شماره ۰۹۳۰۳۸۳۹۹۱۹ یا ۰۲۱۲۶۲۰۳۰۱۵ تماس بگیرید.

همه چیز درباره عصب کشی دندان

self confidence

5 راه برای بالا بردن اعتماد به نفس/ self confidence

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا