درد

چهارشنبه 1 دی 1400 سلامت
درد

درد

گاهی اوقات پایداری درد به این دلیل است که فرد مراقب محیط اطراف و آن قسمت از بدن خود باشد تا روند بهبودی تکمیل شود.

هر اندازه که از درد متنفر باشید، اما باید این موضوع را بپذیرید که به آن نیاز دارید. زمانی که مشکلی وجود دارد، بدن از درد برای جلب توجه ما استفاده می کند. آرواره شما درد می کند؛ دندانپزشک دندان تحت تاثیر قرار گرفته را شناسایی و درمان می کند. شکم شما درد می کند؛ پزشک تشخیص آپاندیس می دهد و دستور عمل جراحی فوری را صادر می کند.

به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از “لیو استرانگ”، یکی از گام های نخست در ارزیابی مشکلی که ریشه در شکل گیری درد دارد، مطرح کردن یک سری پرسش های تشخیصی است: این که کدام قسمت بدن درد می کند؟ آیا درد به بخش های دیگر گسترش می یابد؟ درد خفیف یا شدید است؟ آیا از یک تا 10 می توانید به سطح درد یک عدد اختصاص دهید (صفر حالت بدون درد و 10 بالاترین میزان درد محسوب می شود)؟

هنگامی که درد بدون کشف دلیل اصلی آن درمان می شود، اشتباهی بزرگ را مرتکب می شویم. این شرایط همانند آن است که برق یک ساختمان در حال سوختن را قطع کنیم زیرا صدای آژیر هشدار آتش ما را آزار می دهد. در حقیقت، آن چه باید انجام دهید، خاموش کردن آتش است.

هنگامی که بدن از پس درمان یک آسیب دیدگی بر می آید، لزوما نیازی به مداخله پزشکی نیست، اما اگر درد پایدار است، دلیل اصلی باید شناسایی شود و در راستای بازگرداندن تعادل تلاش شود. درد وظیفه خود را انجام می دهد و به شما برای تشخیص آسیب و رسیدگی به آن هشدار می دهد.

هر اندازه هم که دوست داشته باشید درد را از بین ببرید، باید توجه داشته باشید که به این نشانه هشدار دهنده نیاز دارید. بررسی دقیق‌تر شکل گیری این شرایط می تواند موجب کشف بیماری یا آسیب دیدگی جدی شود.

همچنین، درد می تواند آموزه هایی مهم برای شما به همراه داشته باشد. هنگامی که با یک بریدگی کوچک در پوست مواجه می شوید، اغلب زخم به سرعت بهبود می یابد و اثری نیز از آن باقی نمی ماند. اما درسی که از این جراحت کوچک می گیرید این است که از اشیا تیز دوری کنید. از سوی دیگر، زخمی عمیق به طور معمول جای زخم را به همراه دارد که نشانگری قابل مشاهده از یک جراحت است و همچنین درد را یادآوری می کند. از این رو، همواره به خاطر خواهید داشت که کاری که منجر به این آسیب دیدگی شده است را دیگر انجام ندهید.

چه کاری برای درد می توان
انجام داد؟

هنگامی که دردی در بدن شما شکل می گیرد و از بین نمی رود، باید علت دقیق آن تشخیص داده شود و در صورت نیاز به منبع مشکل رسیدگی شود. شما می توانید روندی را برای تبدیل درد از شرایطی منفی به حالت مثبت مد نظر قرار دهید که شامل چهار گام ساده می شود.

با شناسایی منبع درد تعریفی از تجربه منفی خود داشته باشید.

دخالت لازم را انجام دهید و به منبع درد رسیدگی کنید.

واکنش را ارزیابی کنید.

به نتیجه ای مثبت درست
یابید.

برای درک بهتر این روند پیچ خوردگی قوزک پا را مد نظر قرار می دهیم:

تجربه منفی دردی است که از قوزک پای پیچ خورده ناشی می شود. به منظور شناسایی دقیق نقطه شروع ممکن است نیازمند مراجعه به پزشک باشید.

برای مداخله در این شرایط از کمپرس یخ برای کاهش تورم و التهاب استفاده می شود. بار دیگر پزشک می تواند در شناسایی بهترین روش مداخله به شما کمک کند.

واکنش حاصل از مداخله ارزیابی می شود. آیا بهبودی در شرایط پا حاصل شده است؟ اگر این گونه است، روند درمان را ادامه دهید. اگر پاسخ منفی است برای بررسی گزینه های درمانی دیگر به پزشک مراجعه کنید.

نتیجه مثبت. پس از مداخله، قوزک پا بهبود یافته و شرایط فعالیت های شما بدون هیچ محدودیتی به حالت عادی بازگشته است. از این لحظه به بعد، شما ممکن است با محدودیت های بدن خود، روش هایی برای
پیشگیری از پیچ خوردگی پا در آینده و تمرینات ورزشی برای تقویت قوزک پا یا تنظیم گام هایتان آشنا شده باشید.

پاسخ ها یا بهبودی های سریع وجود ندارند، اما با به کارگیری این مدل زمانی که بار دیگر درد را تجربه می کنید، به پردازش و ریکاوری بهتر از تجربه ای دردناک کمک خواهد کرید.

بیماران اغلب درباره پایداری طولانی مدت درد پس از یک آسیب دیدگی پرسش می کنند. آنها از این مساله نگران هستند که روند کند بهبودی در فعالیت هایشان محدودیت ایجاد کند. گاهی اوقات پایداری درد به این دلیل است که فرد مراقب محیط اطراف و آن قسمت از بدن خود باشد تا روند بهبودی تکمیل
شود.

هنگامی که هشدار درد به صدا در می آید، شما باید به این احساس ناخوشایند یا تکان دهنده گوش دهید. در نهایت، از این که به درد توجه داشته اید، خشنود خواهید شد.

 

درد

درد

درمان افسردگی پاییزی

ماست و کلسترول

وقتی مغز مه آلود می‌شود

آلزایمر

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا