درد عصب / 7 راهی که می توانید آن را کنترل کنید

دوشنبه 27 بهمن 1399 سلامت
درد عصب

درد عصب

چگونه درد عصبی را کنترل کنیم؟

درد عصبی یا نوروپاتی محیطی ، همانطور که از نظر پزشکی شناخته شده است ، با درد ، بی حسی و ضعف مشخص می شود که ناشی از آسیب عصبی است. این درد معمولاً به پا و دست محدود می شود.

درد عصب یا نورالژیدردی است که در طول یک عصب یا مسیر عصبی خاص گسترش می‌یابد.

علل شایع چیست؟

علت بروز پی‌درد می‌تواند بخاطر تحریک عصب باشد که آن هم بنوبه خود از اثر فشاری بر روی عصب ناشی می‌شود که می‌تواند از جانب یک دیسک بین مهره‌ای، انقباض یک ماهیچه، گیر افتادن عصب، التهاب و در نهایت آسیب مستقیم به یک عصب مثلاً در یک حادثه باشد.

دیابت شایعترین علت این بیماری است. با این حال ، دلایل دیگر ، از جمله آسیب ها ، عفونت ها و قرار گرفتن طولانی مدت در معرض برخی سموم نیز می توانند باعث درد عصب شوند.

درد عصب

درد عصب

چگونه می توانید درد عصبی را کنترل کنید؟

با توجه به نکاتی که در زیر ذکر شده است می توان درد عصب را در خانه کنترل و مراقبت کرد.

1-پماد ها و کرم های موضعی:

برخی از پماد ها و کرم های بدون نسخه می توانند به تسکین درد عصب کمک کنند. این داروها به عنوان بی حس کننده های موضعی عمل می کنند. یعنی آنها ناحیه درد را بی حس می کنند. کپسایسین ، یکی از مشتقات فلفل قرمز ، یکی از مواد اصلی مورد استفاده در این داروها است. برخی دیگر از روغن های گیاهی به عنوان مواد اصلی تشکیل دهنده استفاده می کنند.

 

2-مکمل ها:

کمبود ویتامین B12 دلیل بسیار مهمی در نظر گرفته می شود ، و گاهی اوقات نیز کاتالیزوری برای درد عصب است. در مواردی مانند این ، مکمل ها یا آمپول های ویتامین B12 تجویز می شوند. اگرچه تحقیقات بیشتری در این مورد لازم است ، اما مکمل های خاصی ، به ویژه گاما-لینولنیک و آلفا-لیپوئیک اسید می توانند به تسکین درد عصب ناشی از دیابت کمک کنند.

 

3-مسکن ها:

مسکن های OTC موجود هستند که می توانند درد عصب را مهار کنند. با این حال ، مسکن هایی مانند ایبوپروفن ، آسپرین و استامینوفن برای درد شدید اعصاب واقعاً خوب عمل نمی کنند.

درد عصب

درد عصب

4-طب سوزنی:

این بار رویکرد افتخاری چینی تسکین دهنده اثبات درد عصب است. طب سوزنی مواد شیمیایی را آزاد می کند که درد را بی حس می کند ، یا از سفر سیگنال های درد به مغز جلوگیری می کند.

 

5-فیزیوتراپی و ماساژ:

فیزیوتراپی به ویژه می تواند عضلات ضعیف را که می توانند از آسیب عصبی حاد و درد ناشی شوند ، بهبود و تقویت کند. اگرچه شواهد بیشتری لازم است ، اما با توجه به تعداد کمی از مبتلایان به این بیماری ، ماساژ می تواند همراه با اسپاسم عضلانی بسیار دردناک باشد که اغلب می تواند ناشی از درد عصبی باشد.

 

6-تکنیک های آرام سازی:

در ترکیب با رویکردهای فوق الذکر ، روش های آرام سازی می توانند تا حد زیادی در تسکین درد عصبی ناتوان کننده کمک کنند. این تکنیک ها علاوه بر اینکه در مقابله و کاهش چند مرحله استرس از زندگی که می توانند باعث درد عصبی شوند مفید هستند ، ممکن است در واقع درد واقعی را ریشه یابی کنند.

 

7-اصلاحات شیوه زندگی:

این یکی همیشه برنده است! خوردن یک رژیم غذایی متعادل که همه مواد مغذی را به مقدار یکنواخت تضمین کند ، هرگز نمی تواند اشتباه باشد. تمرینات منظم به مدت حدود 30-45 دقیقه می تواند انواع مختلف درد را برطرف کند. عصب درد یکی از آنهاست.

 

مضرات نوشابه

8 مضرات نوشابه - چگونه بر سلامتی شما تأثیر می گذارند؟

چک لیست سلامتی زنان بالای 40 سال

چک لیست سلامتی زنان بالای 40 سال

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi