دردسرهای اپل با آیفون 8 ! (+عکس)-فناوری

سه‌شنبه 27 تیر 1396 فناوری

آّیفون 8 مهم ترین گوشی هوشمند اپل در سال های اخیر است. این گوشی از اساس دوباره طراحی شده و بیشترین قیمت را در تاریخ گوشی های آیفون دارد؛ اما در حالی که به انتشار این محصول نزدیک می شویم، مشکلاتش هم خودنمایی می کنند.

عصر ایران– در حالی که قرار است اپل مدل جدید گوشی‌اش، آیفون 8 را در شهریور ماه امسال رونمایی کند اما خبرها حاکی از آن است که این کمپانی برای تولید این مدل از گوشی‌اش و اضافه  کردن ویژگی‌های جدید به آن با مشکلاتی جدی رو به رو شده که در گزارشی از فوربز به این موضوع پرداخته شده که با هم می‌خوانیم:

آّیفون 8 مهم ترین گوشی هوشمند اپل در سال های اخیر است. این گوشی از اساس دوباره طراحی شده و بیشترین قیمت را در تاریخ گوشی های آیفون دارد؛ اما در حالی که به انتشار این محصول نزدیک می شویم، مشکلاتش هم خودنمایی می کنند.

به گزارش گروه فناوری عصرایران؛ چند روز پیش اپل از تلاش برای شارژ کردن بی سیم آیفون 8 پرده برداری کرد. این یکی از ویژگی های بازارپسندی است که آیفون را در کنار رقبایش قرار می دهد. همین شارژ بی سیم باعث شده که اپل بدنه گوشی هایش را از آلومینیوم به شیشه ی شکننده تغییر بدهد؛ تغییری که بدون شارژ بی سیم بسیار مضحک به نظر می رسید.
دردسرهای اپل با آیفون 8 ! (+عکس)

اما این تازه آغاز ماجراست. وقتی کمی در مورد دردی که گریبانگیر اپل شده است عمیق‌تر می‌شویم به گزارش سایت «فست کمپانی» می رسیم که اعلام کرده «حسی از ترس» هم اکنون در شرکت اپل برقرار است. 

این سایت قابل اعتماد گزارش می دهد که مشکلات آیفون 8 ناشی از عدم یکپارچگی Touch ID گوشی با صفحه ی نمایش آن است، همچنین مشکلاتی چون تامین OLED برای صفحه نمایش و راه اندازی دوربین جلو با سنسور سه بعدی هم در این راستا قرار می گیرند. دوربین جلوی سه بعدی قابلیتی را اضافه می کند که از طریق آن، باز کردن گوشی به واسطه شناساییِ چهره انجام می پذیرد.

دردسرهای اپل با آیفون 8 ! (+عکس)

در واقع طبق گزارشات، این مشکلات آن قدر جدی هستند که برخی از کارکردهای گوشی در هنگام انتشار در دسترس نخواهند بود و اپل مجبور می شود در آینده آن ها را از طریق آپدیت برطرف کند. این تقریباً همان راهی است که اپل هنگام انتشار آیفون 7 پلاس با Portrait Mode رفت، اما مشکلات آیفون 8 بسیار جدی تر از این حرف هاست. 

ماجرا چیست؟

مشکل یکپارچگی نرم افزاری، مساله اصلی شارژ بی سیم و سنسور سه بعدی است. پس اگر Touch ID نتواند با صفحه نمایش یکپارچه سازی شود، اپل مجبور به عقب نشینی از این ویژگی می شود و این مساله دست اپل را در پوست گردو خواهد گذاشت!

مشکلات تامین OLED اپل را مجبور کرده تا روی سامسونگ، رقیب درجه یکش سرمایه گذاری کند و طبق گزارش ها، «اپل با وجود اینکه ماه ها در تلاش است تا راه حل های مختلفی را برای مکان Touch ID روی گوشی امتحان کند، اما هنوز به تصمیم نهایی نرسیده.»

اما خبر خوب اینجاست که هنوز انتظار می رود Touch ID در این گوشی به کار گرفته شود. به نظر من راه حل ساده ی این کار این است که Touch ID در دکمه ی پاورِ گوشی قرار بگیرد، دکمه ای که به طرز مرموزی بسیار بزرگ طراحی شده است و نمی دانیم چرا! سونی سال ها دارد این کار را انجام می دهد و اپل هم مجوز این نوع طراحی را دارد.

دردسرهای اپل با آیفون 8 ! (+عکس)

فست کمپانی در ادامه می گوید «به هر جهت، برای اپل خیلی دیر است که با مشکلاتی به بزرگی آن چیزهایی که در بالا به آن ها اشاره کردیم دست و پنجه نرم کند» و بسیار هم حرف درستی است. در حالی که تولید انبوه محصولات معمولاً سه ماه پیش از تاریخ انتشار آغاز می شود، اپل نیاز به راه حل هایی جدی و سریع برای خروج از این مشکلات دارد. 

چیزی که باعث می شود همه ی این مشکلات شکل جدی تری به خود بگیرند این است که آیفون 8  باید مدل سالگرد ده سالگی آیفون باشد، همچنین این گوشی پس از آیفون 6 در سال 2014، اولین بار است که از اساس دوباره طراحی شده و البته فراموش هم نکنیم که برچسب قیمت آن عدد 1200 دلار را نشان می دهد. 

منبع : عصر ایران

بزرگ‌ترین انقراض گونه‌های جانوری بعد از انقراض دایناسورها در پیش است - فناوری

گاز طبیعی و گیربکس الکترونیک؛ نقشه راه فولکس واگن برای آینده - فناوری

×

ارسال دیدگاه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا