دبیر علمی کنگره روانپزشکان: 50 درصد زنان و مردان اختلال روانی دارند.

پنج‌شنبه 18 فروردین 1401 دسته‌بندی نشده
روانپزشک
روانپزشک

روانپزشک

 

دبیر علمی سی و چهارمین کنگره سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران، گفت: ۲۷ درصد زنان و ۲۳ درصد مردان دچار اختلالات روانپزشکی هستند

که باید به این حوزه اهمیت ویژه‌ای داد.

دکتر آرش میراب‌زاده در گفتگو با مهر، اظهار داشت: امروز سی و چهارمین همایش علمی انجمن روانپزشکان برگزار می‌شود که به مدت چهار روز ادامه خواهد داشت.

در این برنامه پنج مهمان داریم که به عنوان سخنران کلیدی هستند؛ این میهمانان از کشورهای ایتالیا، آمریکا و ایران هستند که جدیدترین یافته‌های علمی خود را عنوان خواهند کرد.

وی افزود: در این چهار روز ۱۲۷ سخنرانی خواهیم داشت که ۱۸ سخنرانی آن از مقامات پژوهشی ارسال شده و ۸۸ سخنرانی در قالب ۱۳ سمپوزیوم علمی انجام می‌شود و جایزه دکتر داویدیان نیز به سه نفر از رزیدنت‌ها و دو نفر از محققین جوان اعطا خواهد شد.

دبیر علمی سی و چهارمین کنگره سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران گفت: در این کنگره بر روی کل موضوعات روانپزشکی بحث می‌شود.

اختلالات روانی و افسردگی از موارد کلیدی کنگره است زیرا از شیوع بالایی برخوردار است.

میراب‌زاده تصریح کرد: ۲۷.۵ درصد زنان جامعه و حدود ۲۳ درصد مردان دچار اختلالات روانی هستند که نشان از اهمیت ویژه به این حوزه است.

وی ادامه داد: در کشور بیشترین تمرکز روی پیشگیری‌های ثانویه و درمان است در حالی که تأکید ما بر روی پیشگیری اولیه و توجه به آموزش برای جلوگیری از بروز اختلالات روانی است.

دبیر علمی سی و چهارمین کنگره سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران خاطرنشان کرد: برای افزایش سواد جامعه می‌بایست فعالیت‌های جدی با محوریت آموزش انجام شود،

چرا که بر اساس مطالعات، با ارتقای سواد افراد جامعه، بهداشت روانی ارتقاء یافته و میزان بروز اختلالات روانی کاهش می‌یابد.

آیا مهاجرت به آمریکا امکان پذیر است ؟ (انواع روش ها و راه ها)

سرطان‌

زوایای پیدا و پنهان سرطان‌های ارثی

×

ارسال دیدگاه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا