خودروی مفهومی بی‌ام‌و M8 گرن‌کوپه معرفی شد – فناوری

چهارشنبه 16 اسفند 1396 فناوری
187b0799 8ce1 423b b1af 4d31c64e970f

خودروی مفهومی بی‌ام‌و M8 گرن‌ کوپه در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۸ رونمایی شد تا پیش‌درآمدی بر مدل نهایی از نسخه‌ی جاده‌ای سری 8 باشد.

خودروی مفهومی بی‌ام‌و M8 گرن‌ کوپه معنای حروف “M” را در بی‌ام‌و به سبک چشم‌گیری نشان می‌دهد؛ این حرف برای ما، نشان‌دهنده کلمه‌ی بیش‌تر (more) است و مشخص می‌کند که مدل‌های بی‌ام‌و سری M نسبت به رقبا، توانایی‌ و جذابیت بیش‌تری دارند. خودروی مفهومی بی‌ام‌و M8 گرن‌ کوپه علاوه بر مزیت دینامیکی، جنبه جدیدی از محصولات لوکس را برای برند آلمانی بی‌ام‌و به ارمغان می‌آورد و عبارت‌های سوپراسپرت، برون‌گرا و هماهنگی اجزا را به خوبی معنا می‌کند.

آدریان ون هایدونک معاون ارشد بخش طراحی گروه بی‌ام‌و در این‌باره می‌گوید:

بی‌ام‌و سری 8 به عنوان مدل جدید پرچم‌دار خط تولید شرکت شناخته می‌شود و به همین دلیل تناسب و ظرافت بی‌نظیر را با هم ترکیب می‌کند. خودروی مفهومی بی‌ام‌و M8 گرن‌کوپه ظاهر نوآورانه‌ای از عجیب‌ترین و جذاب‌ترین مدل جدید بی‌ام‌و سری 8 به علاقه‌مندان معرفی خواهد کرد.

BMW M8 Gran Coupe Concept

خودروی مفهومی بی‌ام‌و M8 گرن‌ کوپه چیزی بیش‌تر از یک خودروی اسپرت لوکس چهاردر است. این خودروی مفهومی نماد درکی جدید و منحصربفرد از تجمل است.

دوماگوج دوکچ معاون بخش طراحی بی‌ام‌و سری M و سری i توضیح می‌دهد:

مفهومی بی‌ام‌و M8 گرن‌ کوپه به این دلیل طراحی شده است تا همه ساختارها را به هم بزند و باید احساسات عاطفی علاقه‌مندان را به حرکت وادارد. با استفاده از این خودروی مفهومی ما می‌خواهیم به افرادی که به دنبال محصول خاصی هستند و می‌خواهند تافته‌ای جدا بافته از دیگران باشند، کمک کنیم به آرزوی خود برسند. بی‌ام‌و سری M تعریف جدیدی از تجمل در خودرو ارائه می‌دهد و همین باعث محبوبیت قابل توجه آن شده است.

همانند خودروهای مفهومی بی‌ام‌و سری 8 قبل از آن، مفهومی بی‌ام‌و M8 گرن‌ کوپه نشان‌گر زبان طراحی جدید بی‌ام‌و که با ظاهری ظریف طراحی شده است و به وضوح پویایی خودرو را از طریق طراحی بدنه نمایش می‌دهد. تعداد کمی از خطوط شخصیتی دقیق، آرایش گرافیکی سطوح را برجسته می‌کند.

طراحی آیرودینامیکی جلو؛ مدرن و موثر

طراحی جلوی خودرو چشم‌انداز استثنایی ارائه می‌دهد که هنگام حرکت در جاده کوچک به نظر می‌رسد اما موقع توقف وسیع است؛ سطوح عضلانی و خطوط دقیق روی کاپوت به توانایی پیشرانه قرار گرفته در زیر آن اشاره می‌کند.

BMW M8 Gran Coupe Concept

چهره خودروی مفهومی جدید بی‌ام‌و سری 8 در طراحی گرافیکی جلو مشهود است. خطوط جلو پنجره مشبک کلیوی رادیاتور هنگامی که به سمت جاده تمایل پیدا می‌کنند، گسترده می‌شوند و بر مرکز جرم پایین خودرو تاثیر می‌گذارند. همانند کوپه‌های قبلی بی‌ام‌و، عناصر جلو پنجره مشبک کلیوی به یک پنجره مشبک در اطراف متصل می‌شوند و باهم تشکیل یک ساختار یکپارچه می‌دهند. چراغ‌های جلو بالاتر از جلو پنجره مشبک کلیوی قرار گرفته‌اند و آن‌ها را در پایین تحت تاثیر خود قرار داده و آن‌ها را به سطح آسفالت نزدیک‌تر نشان می‌دهند. پنجره مشبک طلایی رنگ قرار گرفته در اطراف، هوای اضافی به سمت پیشرانه می‌فرستد تا به نوعی در افزایش قدرت نیز سهیم باشد. در چراغ‌های جلو، فناوری روشنایی آشنای گرفته شده از خودروی مسابقه‌ای بی‌ام‌و M8 GTE، تفسیری پویا از طراحی ۶ ضلعی چهار چراغه در جلو ارائه می‌دهد که همراه با پیشرانه اسپرت مدرن و کیفیت لوکس در فضای داخلی خودرو بسیار هیجان‌انگیز است. در عین حال ورودی‌های هوا ساخته شده از پلاستیک تقویت شده با فیبر کربن (CFRP)، جریان هوا را به جایی که مورد نیاز است هدایت می‌کند.

طراحی جانبی؛ ترکیب ظرافت با دقت زیاد

حتی هنگام مشاهده از راه دور نیز، تناسب بکار رفته در طراحی خودروی مفهومی بی‌ام‌و M8 گرن‌ کوپه شخصیت دینامیک خودرو را منعکس می‌کند. فاصله محوری طولانی، کاپوت بزرگ، سقف روان و دم کوتاه، بر زیبایی این کوپه می‌افزاید. سطوح هیجان‌انگیز در اطراف ستون‌های عقب و کمی بالاتر از چرخ‌ها، به اوج می‌رسد. انتقال نرم بین سطوح احساس حساسیت خاصی را به نمایش می‌گذارد، در حالی که پایین افتادن سنگین شانه‌های خودرو برای حرکت در پیست و کارکرد اسپرت تنظیم شده است. خودروی مفهومی بی‌ام‌و M8 گرن کوپه دارای سقف ساخته شده از پلاستیک تقویت شده با فیبر کربن است، که از نظر بصری و فیزیکی مرکز جرم خودرو را پایین می‌آورد و از نظر آیرودینامیکی نیز آینه‌های بیرونی را بهینه‌سازی می‌کند.

BMW M8 Gran Coupe Concept

در رنگ‌آمیزی خودرو با طرح سالیو ورت (Salève Vert) براق، به نظر می‌رسد که رنگ خودروی مفهومی از سبز تا آبی خاکستری در حالت‌های مختلف تابش نور تغییر می‌کند. این ترکیب ساختار سطحی بسیار موثری ایجاد می‌کند و با رنگ‌ طلایی پنجره‌ها، آرم M، ترمزهای طلایی رنگ، رینگ‌ها و خروجی اگزوز دوقلو ظاهر بسیار مطبوعی به بی‌ام‌و M8 گرن‌ کوپه می‌بخشد.

طراحی عقب؛ تاثیرگذار و چابک

مقاله‌های مرتبط:

طراحی عقب خودروی مفهومی بی‌ام‌و M8 گرن کوپه، تراوش انرژی و تاثیرگذاری دینامیکی را به نمایش می‌گذارد؛ فاصله عرضی بزرگ خودرو همراه با اندازه حجیم گلگیر‌ها بر قابلیت عملکرد اسپرت خودرو تاثیر قابل ملاحظه‌ای دارد. خطوط افقی از قسمت عقب عبور می‌کنند و به این ترتیب منطقه‌ای که زیر اسپویلر قرار دارد، نور بیش‌تری جذب می‌کند و در نتیجه چابکی بصری بیش‌تری را به وجود می‌آورد.

BMW M8 Gran Coupe Concept

در لبه‌های بیرونی، چراغ‌های عقب باریک و مجلل با پوشش شیشه‌ای سیاه بر موقعیت وسیع خودرو در جاده تاکید می‌کنند. در زیر آن‌ها، سپر عقب از تم بخش جلوی خودرو بهره می‌گیرد. دیفیوزر برجسته و دو مجموعه خروجی اگزوز دوقلوی آشنا متعلق به بی‌ام‌و سری M  پیام روشنی از عملکرد استثنایی این خودروی مفهومی ارائه می‌دهد.

ظاهر متعلق به آینده

طراحی بیرونی بی‌نظیر خودروی مفهومی بی‌ام‌و M8 گرن کوپه، ارزش‌های اصلی بی‌ام‌و سری M را با ظرافت و تجمل برای ایجاد شکل جدید و متمایز ترکیب می‌کند. در پی این خودروی مفهومی، بی‌ام‌و به دنبال تولید بی‌ام‌و سری 8 گرن کوپه و بی‌ام‌و M8 گرن کوپه است که قرار است در طول سال ۲۰۱۹ میلادی ارائه شوند.

BMW M8 Gran Coupe Concept


منبع : زومیت

ابرخودروی ساخت دانمارک

ابرخودروی ساخت دانمارک

3e371231 a1d2 410c b0f4 4dbdd2856a5f

برترین تصاویر خبری 2018 - فناوری

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا