خودروی مفهومی الکتریکی استون مارتین لاگوندا ویژن رونمایی شد – فناوری

سه‌شنبه 15 اسفند 1396 فناوری
4f0148af 0da4 4cf1 8488 4f714887c966

در آستانه نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۸، استون مارتین از خودروی مفهومی الکتریکی جدید ویژن لاگوندا رونمایی کرد که قرار است تا سال ۲۰۲۳ دو مدل از روی آن ساخته شود.

هنوز هم برند لاگوندا (Lagonda) زنده است و استون مارتین نیز اصرار دارد که آن را به عنوان یک خودروی مفهومی جدید در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۸ رونمایی کند؛ قرار است تا سال ۲۰۲۳ دو مدل بر مبنای این خودروی مفهومی الکتریکی راهی بازار شود. به گفته مهندسان استون مارتین خودروی مفهومی بازسازی‌شده لاگوندا قرار است اولین برند تجاری لوکس در دنیا باشد که به طور انحصاری توسط فناوری سیستم محرکه برقی بدون انتشار آلایندگی (آلودگی صفر) مورد استفاده قرار می‌گیرد. تسلا پیش از این چنین ادعایی را مطرح کرده بود، اما قبلا یک بار کیفیت ساخت محصولات آن تا حداقل استانداردهای کشورهای جهان دوم رسیده است.

گفته می‌شود که خودروی مفهومی ویژن لاگوندا پیش نمایش زبان طراحی جدیدی است که می‌تواند در خودروی جدید استون مارتین تا سال ۲۰۲۱ میلادی دیده شود.

مارک ریچمن مدیر طراحی استون مارتین در این باره گفت:

خودروی مفهومی ویژن لاگوندا دارای طراحی بسیار جسورانه‌ای است. انقلاب الکتریکی بدان معنی است که هیچ نیازی به طراحی خودروهای بنزینی متداول وجود ندارد. خودروی مفهومی جدید لاگوندا نشان می‌دهد که قلمروی وسیعی سرشار از فرصت‌های طراحی پیش روی ما باز شده است؛ این یعنی که دیگر نیازی به طراحی فضای زیاد برای قرار دادن سیستم محرکه احتراق داخلی جلوی قسمت نشستن سرنشینان نیست. در مفهومی ویژن لاگوندا، باتری‌ها فضای کف خودرو را اشغال می‌کنند و تمام حجم بالاتر از آن متعلق به سرنشینان است.

Aston Martin Lagonda Vision Concept

ریچمن و تیم طراحی استون مارتین با طراح مبلمان انگلیسی دیوید لینلی (پسر شاهزاده مارگارت)، کار کردند تا طراحی داخلی خودرو را به بهترین شکل ممکن انجام دهند؛ در حقیقت اولویت اول طراحی استون مارتین در پروژه خودروی مفهومی ویژن لاگوندا فضای داخلی اتاق است، چرا که به لطف استفاده از سیستم محرکه خودروی الکتریکی آزادی بیش‌تری برای طراح دکوراسیون داخلی وجود دارد.

Aston Martin Lagonda Vision Concept

مقاله‌های مرتبط:

ویژگی‌های جالب در این خودروی مفهومی عبارتند از درهای لولایی عقب خودرو که به سمت خارج و بالا باز می‌شود؛ به این وسیله بخش‌هایی از سقف آزاد می‌شود تا فضایی ایجاد کنند که در آن سرنشینان می‌توانند داخل یا خارج خودرو شوند. علاوه بر آن صندلی‌هایی در جلو وجود دارند که روی بازوی جانبی نصب شده‌اند به جای این‌که شبیه مدل‌های سنتی باشند؛ این طرح باعث می‌شود که صندلی‌ها با فضای اتاق تداخل نداشته باشند. همچنین یک فرمان جدید استفاده شده است که می‌تواند از سمت راست به چپ خودرو متمایل شود یا حتی کاملا در حالت رانندگی خودران حرکت کند.

Aston Martin Lagonda Vision Concept

اندی پالمر مدیر عامل شرکت استون مارتین گفت:

ما اعتقاد داریم که مردم طرح‌های لوکس را در خودروهای خود با روش سنتی و حتی قدیمی ترکیب می‌کنند، زیرا همه‌ی چیزهای ساخته شده تا به امروز برای آن‌ها در دسترس است. لاگوندا برای مبارزه با این تفکر وجود دارد و ثابت می‌کند که کلمات مدرن و لوکس، مفاهیم متقابلا منحصربفردی نیستند.

خودروی مفهومی ویژن لاگوندا با استفاده از چشم‌انداز خیال‌انگیز دنیای طرح‌های مفهومی، از باتری‌ حالت جامد برای محدوده رانندگی ۶۴۴ کیلومتر بدون شارژ استفاده می‌کند. با این وجود، استون مارتین اصرار دارد که خودروی مفهومی ویژن به یک خودروی واقعی اشاره می‌کند که روش سنتی انجام کارها را به چالش می‌کشد.


منبع : زومیت

7df98a8d 2da2 4697 8a73 ec27a288a542

درمان‌های مبتنی بر LSD می‌توانند به سازماندهی مغز کمک کنند - فناوری

aebc8581 70cd 4fac 83ae f4793e0bbea3

کیا سید اسپرت واگن مدل ۲۰۱۸ معرفی شد - فناوری

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا