فواید بینظیر نوشیدن آب در ظرف مسی

سه شنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ گوناگون
خاصیت ظروف مسی

خاصیت ظروف مسی 

آیا تاکنون به این فکر کرده اید که با لیوان مسی آب خوردن چه فوایدی دارد ؟ ظروف مسی می تواند میکروارگانیسم های موجود در آب را کشته و آب را کاملا مناسب برای نوشیدن کند. بعلاوه آب ذخیره شده در ظروف مسی (ترجیحا به مدت ۱۰ ساعت) کیفیت خاصی را به دست می آورد. مس یکی از مواد معدنی کمیاب ضروری است که برای سلامت بدن حیاتی می باشد. مس دارای خواص ضدمیکروبی، ضد سرطان، ضد التهاب و آنتی اکسیدانی بوده و به خنثی کردن سموم کمک می کند.

حتما تا به حال چیزهای زیادی درباره خواص نوشیدن آب در ظرف مسی شنیده اید. مس خواص ضد میکروبی زیادی دارد. اخیرا آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده‌ی امریکا مس را به عنوان تنها متریال سطح سخت ثبت کرده‌است که باکتری‌های مضر برای سلامت انسان را از بین می‌برد. عفونت‌های بیمارستانی در سراسر دنیا در حال تبدیل شدن به یک بحران است. در ایالات متحده‌ی امریکا ۴.۵ درصد بیماران بیمارستانی به عفونت بیمارستانی مبتلا می‌شوند، که برآورد شده‌است به مرگ ۱۰۰ هزار نفر منجر می‌شود.

 

وقتی آب را در ظرف مسی نگه داری می‌کنید دقیقا چه اتفاقی می‌افتد؟

وقتی آب در طول شب، یا به مدت ۸ ساعت، در ظرف مسی نگه‌داری می‌شود، مقدار بسیار کمی از یون‌های مس در آب حل می‌شود. این فرآیند اثر اولیگودینامیک نام دارد که می‌تواند انواع زیادی از میکروب‌ها، کپک‌ها، و قارچ‌ها را از بین ببرد.

 

 

آیورودا چه می‌گوید؟

آیورودا می‌گوید وقتی آبی را می‌نوشید که در ظرف مسی نگه‌داری شده‌است، می‌تواند هر سه دوشا را در بدن‌تان تنظیم کند: واتا، پیتا، و کاپا، و هم‌چنین فواید زیادی برای سلامتی دارد. این اتفاق به این دلیل رخ می‌دهد که مس به آب بار الکتریکی مثبت می‌دهد. آب شفابخش که در ظرف مسی است در زبان سانسکریت تامرا جی نامیده می‌شود.

 

خاصیت ظروف مسی 

فواید نوشیدن آب از ظروف مسی

 

۱. ابتدا بسیار مهم است ظروفی را بخرید که از مس خالص درست شده‌باشد. ظروفی نخرید که ترکیبی از فلزات دیگر در آن به کار رفته است. برخی از ظروف رایج که با مس درست شده‌است کوزه یا کالاش است.

۲. هنگامی که ظرف مسی را تهیه کردید، آن را با آب کاملا بشویید. سپس آن را پر از آب کنید و درب آن را بپوشانید. بگذارید آب (حداقل) ۶ ساعت و (حداکثر) ۸ ساعت بماند و سپس آن را بنوشید.

۳. شما می‌توانید از این آیین باستانی آیورودا پیروی کنید: ‌

یک ظرف مسی پر از آب را در طول شب در کنار بستر خود قرار دهید و صبح وقتی از خواب بیدار شدید نخستین چیزی که می‌نوشید باید این آب باشد. این شیوه‌ی خاص برای تحریک حرکات روده در صبح بسیار مفید است. این شیوه دستگاه گوارش شما را بسیار سالم نگه می‌دارد و سوخت و سازتان را در طول روز تنظیم می‌کند. به این طریق هر روز احساس طراوت و سبکی می‌کنید.

 

بیشتر بخوانید:۲۱ خواص بی نظیر ویتامین E

 

فواید نوشیدن آبی که در ظرف مسی 

 

۱. خاصیت ضد پیری دارد

مس حاوی آنتی‌اکسیدان‌های بسیار و مواد ضد رادیکالی فراوان است. در نتیجه، می‌تواند به کند سازی روند پیری پوست کمک کند. آیا نگران چین و چروک هستید؟ دیگر نگران نباشید، چون مس به بازسازی سلول‌ها و پوست کمک می‌کند، از این رو، می‌تواند چین و چروک را به حداقل برساند.

۲. به حفظ تعادل pH بدن کمک می‌کند

مس می‌تواند باعث یون دار شدن آب شود. در نتیجه، می‌تواند به حفظ تعادل pH بدن کمک کند.

 

۳. یک عامل آنتی میکروباکتریال به حساب می‌آید

مس همچنین عامل آنتی میکرو باکتریال بی‌نظیری است. با نگهداری آب در ظرف مسی، باکتری‌های درون آب را می‌توان از بین برد. بنابراین، آبی که می‌نوشیم به طور قطع پاکیزه‌تر و کم‌خطرتر خواهد بود. مبارزه با میکروباکتری‌ها می‌تواند خطر مشکلات گوارشی مانند اسهال را نیز کمتر کند.

 

۴. وضعیت دستگاه گوارشی را بهبود می‌بخشد

این فایده به لحاظ علمی ثابت شده است، چون مس که به عنوان یک عامل ضد باکتری عمل می‌کند می‌تواند به طرز موثری باکتری‌ها، به خصوص اشریشیا کلی (E.coli)، را نابود کند. همان طور که همه می‌دانیم، E.coli بسیار سریع موجب ناراحتی دستگاه گوارشی می‌شود. بنابراین، مس عامل بی‌نظیری برای مبارزه با آن است. در نتیجه، می‌تواند به بهبود وضعیت دستگاه گوارش کمک کند.

 

۵. به کاهش وزن کمک می‌کند

اگر در حال حاضر از یک رژیم کاهش وزن استفاده می‌کنید، شاید بد نباشد که آب نوشیدن در ظروف مسی را نیز به برنامه‌ی روزانه‌ی خود اضافه کنید. چون، نوشیدن آب از ظروف مسی می‌تواند دستگاه گوارش‌تان را تقویت کند. این یعنی، سیستم پردازش غذا در بدن‌تان می‌تواند ملایم‌تر صورت بپذیرد.

بنابراین، بدن‌تان آسان‌تر مواد مغذی را که نیاز دارد جذب و موادی را که نیاز ندارد دفع خواهد کرد. سوای آن، نوشیدن آب از ظرف مسی همچنین به سوزاندن و از بین بردن چربی‌های اضافی کمک خواهد کرد. در نتیجه، چربی که در بدن‌تان ذخیره می‌شود فقط چربی‌های مفید خواهد بود که می‌تواند به انرژی تبدیل شود.

 

۶. خطر مشکلات قلبی عروقی را کم می‌کند

مشکلات قلبی دشمن شماره یک انسان‌ها هستند. چون قلب برای بدن انسان عضوی حیاتی است. نوشیدن آب از ظروف مسی می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به مشکلات قلبی عروقی مانند فشار خون بالا یا افت فشار خون کمک کند.

در مطالعه‌ای که انجمن سرطان آمریکا انجام داد ثابت شد که مس می‌تواند به تنظیم فشار خون، ضربان قلب، و همچنین سطح کلسترول و تری‌گلیسرید کمک کند. همچنین اثبات شده است که مس می‌تواند جریان خون را بهبود ببخشد و خطر تشکیل پلاک در رگ‌ها را کاهش دهد. بنابراین، بد نیست برای پیشگیری از مشکلات قلبی عروقی آب نوشیدن از ظروف مسی را به برنامه‌ی روزانه‌ی خود اضافه کنید.

 

۷. از کم خونی جلوگیری می‌کند

طبق مطالعات علمی انجام شده، مس یکی از عناصر حیاتی است که به فرایند استفاده‌‌ی آن در بدن کمک می کند. همه می دانیم که آهن برای تولید سلول‌های قرمز خون ضروری است. به کمک مس، هموگلوبین یا آهن را می‌توان در سطح مناسبی حفظ کرد، و جریان خون در رگ‌ها را تنظیم کرد تا هرگز کمبود آهن یا کم‌خونی را تجربه نکنید.

 

۸. فرایند التیام زخم‌ها را تسریع می‌کند

مس یک محرک داخلی فوق‌العاده برای تسریع فرایند التیام زخم‌ها است. چون مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان، مواد ضد باکتریایی و ضد التهابی دارد. و چون از داخل فوق‌العاده عمل می‌کند، می‌تواند به درمان زخم‌های داخلی که نمی‌توان به آن‌ها هیچ پماد یا کرمی مالید نیز کمک کند من جمله زخم معده، زخم روده، و غیره ….

 

۹. نوشیدن آب در ظرف مسی سلامت پوست را بهبود می‌بخشد

همان طور که در بالا اشاره شد، مس می‌تواند باعث بازتولید سلول‌ها شود. علاوه بر آن، مس ماده‌ی حیاتی مورد نیاز برای تولید ملانین است. ملانین برای کاهش هیپرپیگمانتاسیون ( تجمع متمرکز یا پراکنده لکه‌های تیره روی پوست) بسیار ضروری است.

در نتیجه، هر دو در ترکیب با هم بهترین حالت را برای جوانسازی پوست و بهبود سلامت پوست‌تان فراهم می‌آورند. ملانین می‌تواند هیپرپیگمانتاسیون ناشی از زخم‌های آکنه یا حتی آسیب نور آفتاب را کاهش دهد. از طرف دیگر، لایه‌ی رویی پوست می‌تواند با کمک عملکرد مس در بازسازی سلولی خود را احیاء کند. بنابراین، نوشیدن آب از ظروف مسی را نیز به برنامه‌ی مراقبت از پوست خود بیفزایید.

 

۱۰. عملکرد غده‌ی تیروئید را بهبود می‌بخشد

در مطالعات بسیاری دریافته‌اند که علت ابتلاء انسان‌ها به بیماری تیروئيد کمبود مس است. هر دو پرکاری و کم‌کاری تیروئید به خاطر اشکال در میزان مصرف مس به وجود می‌آیند. بنابراین، نوشیدن آب از ظروف مسی می‌تواند به بهبود عملکرد غده‌ی تیروئید کمک کند.

۱۱. از عفونت جلوگیری می‌کند

مس، به عنوان یک عامل ضد التهابی، در جلوگیری از ابتلا به عفونت بسیار خوب عمل می‌کند. عفونت به خاطر وجود باکتری‌ها در زخم ایجاد می‌شود. مس به عنوان یک ماده‌ی  الیگودینامیک نیز شناخته می‌شود که می‌تواند با باکتری‌ها به طرز بسیار موثری مبارزه کند. در نتیجه، نوشیدن آب از ظروف مسی می‌تواند گزینه‌ای برای مبارزه‌ با باکتری‌ها از داخل باشد و از عفونت جلوگیری کند.

 

۱۲. از سرطان پیشگیری می‌کند

سلول‌های سرطانی از رادیکال‌ها و عادات ناسالم غذایی به وجود می‌آیند. پس، نوشیدن آب از ظروف مسی می‌تواند به ما کمک کند از سرطان پیشگیری کنیم، چون به عنوان یک عامل ضد رادیکال عمل می‌کند.

 

 

 

فواید نوشیدن آب از ظروف مسی

بیش از حد یعنی چه‌قدر؟

– نوشیدن آب در ظرف مسی فواید بی‌شماری برای سلامتی دارد اما معنی‌اش این نیست که شما می‌توانید در تمام طول روز از این آب بنوشید.

– نوشیدن آبی که در ظرف مسی نگه‌داری شده‌است یک بار صبح زود و سپس یک بار در شب برای تامین مقدار مس مورد نیاز بدن کافی است.

– به یاد داشته‌باشید شما نباید در تمام طول روز از آب ظرف مسی بنوشید. هنگامی که نوشیدن آب در ظرف مسی را شروع کردید می‌توانید این روش را تا سه ماه ادامه دهید و سپس یک ماه آن را متوقف کنید (نوشیدن آب در ظرف مسی را متوقف کنید). بعد از وقفه‌ی یک ماهه، می‌توانید دوباره نوشیدن آب در ظرف مسی را به مدت ۳ ماه دیگر از سر بگیرید. این به بدن فرصت می‌دهد مس اضافی انباشته‌شده در بدن را از بین ببرد. بدن برای از بین بردن هرگونه ماده‌ی اضافی مکانیسم خود را دارد.

قواعد آیورودا بسیار دقیق است و اگر آنها را درست به کار بگیریم هیچ‌گونه عوارض جانبی نخواهدداشت.

دلار از مرز۱۸۵۰۰ تومان رد شد

قیمت طلا، دلار، سکه امروز

قیمت طلا، دلار، سکه و ارز 99/03/26

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا