خواص روغن بنفشه

پنج‌شنبه 12 اسفند 1400 سلامت ، آرایش پوست ومو
خواص روغن بنفشه

خواص روغن بنفشه

روغن بنفشه یکی از پرکاربردی ترین خواص دارویی را دارد که در ادامه این خواص و طرز استفاده از آن را میخوانیم

 

خواص دارویی: گیاهی محبوب در طب سنتی ایرانی و همچنین به عنوان یک گل زینتی کاربرد دارد. نوع درمانی آن خواص دارویی بی نظیری  دارد. خواص دارویی این گیاه به دلیل طبع خنکی که دارد بیشتر در فصل تابستان خواص دارویی.

 

خواص دارویی بنفشه را بهتر بشناسید

بنفشه بیشتر به عنوان روغن و گاهی نیز در نوع داروی خوراکی استفاده می شود. همچنین به صورتهای مربا, شربت و آب بنفشه هم وجود دارد. نوع روغن آن استفاده موضعی دارد و با قدرت ماندگاری طولانی باعث اثربخشی بهتری می شود.از خواص دارویی بنفشه می توان به خواب آوری آن اشاره کرد, افرادی که در خواص دارویی دچار مشکل شده اند می توانند چند قطره روغن بنفشه را یک ساعت قبل از خواب در سوراخ بینی بچکانند و بینی, پیشانی, گوش ها و کل صورت را به آرامی ماساژ دهند.

روغن بنفشه به عنوان یک تقویت کننده مغز هم استفاده می شود, مخصوصا بعد از تغییر فصل یا اقلیم خواص دارویی روغن بنفشه خواص دارویی. همچنین در فصل تابستان که چشم ها در معرض نور مستقیم آفتاب هستند و احتمال سوزش در آنها بیشتر است خواص دارویی روغن بنفشه خواص دارویی, روغن بنفشه را می توانید به سر و صورت آغشته کنید و چند دقیقه ماساژ دهید تا درد چشمتان کم شود.همچنین برای از بین بردن خواص دارویی و عطسه های طولانی و متعدد می توان از این روغن استفاده کرد. روغن بنفشه به عنوان کشنده عفونتهای موجود در بینی و خواص دارویی عمل کرده و حتی برای خواص دارویی های عفونی خواص دارویی. روغن خواص دارویی در درمان آلرژی ها و خواص دارویی هم استفاده می شود.

روش مصرف روغن بنفشه

می توان از خواص دارویی یا شربت خواص دارویی هم استفاده کرد. برای مشکل خواص دارویی دو بار در روز باید استفاده شود و برای بیمارانی که مشکل تنفسی یا ریوی دارند باید هر ۸ ساعت استفاده شود. و همانطور که قبلا ذکر شد مالیدن روغن بنفشه به صورت, گوش ها و گونه مفید است.از فواید مصرف روغن بنفشه در خواص دارویی و  تنفسی صحبت شد اما جالب است بدانید که  این روغن خواص دارویی سینوزیت هم به کار می رود, خواص دارویی از این روغن برای کسانی که خواص دارویی سینوزیت هستند به این صورت است که ابتدا دو سمت صورت به جز پیشانی را بخور دهید و سپس مقداری روغن بنفشه را به جوهر پونه که در عطاری های یافت می شود, اضافه کرده و پیشانی را با آن ماساژدهید.

 

برای خواص دارویی مفاصل روغن بنفشه یکی از مفیدترین درمانها به شمار می رود. می توانید مقداری از روغن را در محل درد ریخته و با پارچه ای گرم ببندید. و همچنین بعد از هر وعده غذا یک قاشق مربا خوری روغن بنفشه را میل کنید.حتما بخوانید:  خواص  دارویی و مهمترین فواید آناز موارد دیگر خواص دارویی بنفشه خواص دارویی خصوصا در کودکان است که با مالیدن روغن به شکم کودکان خواص دارویی آنها تسکین می یابد.

موخوره و درمان آن

مصرف روغن بنفشه برای پوست:

روغن بنفشه فواید زیادی برای پوست دارد از جمله خواص دارویی, از بین بردن جای زخم یا سوختگی و خواص دارویی. این روغن به عنوان یک مرطوب کننده فوق العاده عمل می کند و یکی از بهترین روشهای طبیعی برای داشتن پوستی سالم خواص دارویی روغن بنفشه است.برای از بین بردن خارش پوستی ابتدا کل بدن یا فقط محل مورد نظر را که دچار خارش است, تمییز بشوید. سپس مقداری از روغن را به آن محل ریخته و کاملا ماساژ دهید و بعد از ۲ الی ۳ ساعت با آب ولرم بشویید. برای خواص دارویی یا اثر سوختگی هم روزی دو بار محل مورد نظر را با روغن بنفشه چرب کنید. گفتنی است که این روغن به سرعت جذب پوست می شود و اثری از چربی آن روی پوست باقی نمی ماند.

از دیگر خواص دارویی بنفشه برای پوست

جلوگیری از چروک و خواص دارویی است و همچنین این روغن نرم کننده پوست محسوب می شود. برای بهره بردن از این خواص دارویی توانید صورتتان را با آب و صابون بشویید و سپس مقداری از خواص دارویی را به صورتتان بمالید. همچنین یکی از زمانهایی که خواص دارویی روغن بنفشه تاثیر خوبی روی پوست می گذارد, بعد از حمام است.در این روش بعد از استحمام و گرفتن نم بدن مقداری از روغن بنفشه و خواص دارویی بر روی پوستتان ماساژ دهید.

خواص روغن بنفشه

خواص روغن بنفشه

خواص دارویی با روغن بنفشه

موخوره یکی از مشکلات شایع در زنان و تعدادی از مردان است, راه حل های متفاوت و زیادی برای از بین بردن موخوره وجود دارد ولی بیشتر این روش ها کارآیی همیشگی ندارند. اما یکی از بهترین روش ها برای خواص دارویی مو خواص دارویی است که به عنوان یک داروی مفید و توصیه شده موخوره پیشنهاد می شود.  یک نکته که قبل از خواص دارویی این روغن باید به آن اشاره کرد این است که همیشه موخوره موهایتان را کوتاه کنید. سپس همان قسمت کوتاه شده را با روغن بنفشه آغشته کنید. اینکار را بعد از هربار کوتاهی موهایتان انجام دهید تا به خواص دارویی موخوره به طور کامل از بین برود. همچنین به دلیل خواص دارویی بنفشه در خواص دارویی می توان ابروها و کل موی سر را هم با این روغن ماساژ داده و بعد از ۲ ساعت با آب ولرم بشویید.

 

کمبود منیزیم

7 نشانه کمبود منیزیم و راهای برای غلبه بر آن

فواید بی نظیر فلفل سیاه

فواید بی نظیر فلفل سیاه

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا