خواص داروهای گیاهی برای زایمان

یکشنبه 10 بهمن 1400 سلامت
خواص داروهای گیاهی برای زایمان

خواص داروهای گیاهی برای زایمان

بسیاری از خانم ها هرچه به زمان زایمان نزدیک تر میشوند ترس بیشتری وجود انها را فرا میگیرد! طب سنتی نیز مانند بقیه موارد پزشکی یک سری راه حل هایی برای راحت و کم درد کردن زایمان ارائه داده است.برای آماده شدن مادر و راحت تر شدن زایمانش گیاهان دارویی مختلفی وجود دارد. ما در این مقاله به برخی از آنها به اختصار اشاره می‌کنیم؛

 

  •  خاکشیر

شاید ندانید که دانه خاکشیر می‌تواند به زایمان راحت شما کمک کند! الان که فصل گرماست و خوردن نوشیدنی‌های خنک بسیار متداول است، می‌توانید برای راحتی زایمان خود روزانه چند لیوان شربت خاکشیر میل کنید.

دانه خاکشیر می‌تواند به زایمان راحت کمک کند

گل شاه‌پسنددم نوشی که از این گل زیبا و خوشبو به دست می‌آید باعث تسکین دردهای زایمان و انجام یک زایمان راحت می‌شود. خوردن روزانه سه فنجان از دمنوش این گل در روزهای نزدیک به زایمان برای شما بسیار مفید است.

خواص داروهای گیاهی برای زایمان

خواص داروهای گیاهی برای زایمان

  • رازیانه

مصرف برخی از گیاهان در دوران بارداری با احتیاط انجام می‌شود، زیرا این گیاهان با خاصیتی که دارند باعث سقط جنین می‌شوند اما همین گیاهان اگر در ماه‌های آخر بارداری مصرف شوند نه تنها دیگر خطری ایجاد نمی‌کنند بلکه باعث تجربه یک زایمان راحت توسط مادر می‌شوند. یکی از این گیاهان رازیانه است که توصیه می‌شود در ماه آخر بارداری هر روز مصرف شود.

 

  • زعفران

اغلب خانم‌ها این ادویه خوش عطر و خوش‌رنگ را به عنوان عاملی برای سقط جنین می‌شناسند. درست است که مصرف بی‌رویه و متناوب زعفران در دوران بارداری خطرناک است و می‌تواند باعث سقط جنین شود اما در زمان نزدیک به زایمان این طلای سرخ مانند یک درمانگر کار را برای شما آسان می‌کند؛ چای زعفران، شربت زعفران یا استفاده از آن همراه با زرده تخم‌مرغ به راحت‌تر شدن زایمان شما کمک می‌کند.

خواص داروهای گیاهی برای زایمان

خواص داروهای گیاهی برای زایمان

  •  برگ ختمی
دستور پخت مرغ شکم پر

تهیه دمنوش از این گیاه و استفاده از آن به صورت روزانه برای زایمان راحت مفید است.استفاده از دمنوش برگ خطمی به صورت روزانه برای زایمان راحت مفید است

 

شنبلیله و گل شب‌بو آب شنبلیله را بگیرید و با آن واژن را شست‌وشو دهید. همچنین می‌توانید از گل شب بو جوشانده تهیه کرده و با استفاده از آن منطقه واژن را بشویید. این کار به زایمان راحت‌تر شما کمک می‌کند.

  • تخم شوید

دمنوش تخم شوید در هنگام شروع دردهای زایمان می‌تواند از شدت آنها بکاهد. تخم شوید همچنین می‌تواند باعث شود که مدت زمان زایمان نیز کاهش پیدا کند و نوزاد زودتر متولد شود.

  •  سیاه‌دانه

از این دانه می‌توانید برای درست کردن دمنوش استفاده کنید و یا آن را به صورت موضعی استفاده کنید. برای مصرف موضعی آن بهتر است آن را با عسل مخلوط کرده و روی شکم و کمر بمالید و با یک دستمال تمیز ببندید و اجازه دهید چند ساعتی روی پوست‌تان باقی بماند. این کار بدن شما را تقویت کرده و تحمل دردهای زایمان را برای‌تان آسان‌تر می‌کند.

استفاده از سیاه‌دانه برای زایمان راحت مفید است

خواص داروهای گیاهی برای زایمان

خواص داروهای گیاهی برای زایمان

  •  روغن

برخی از روش‌های موضعی نیز در یک زایمان راحت کارساز هستند. به عنوان نمونه استفاده از روغن‌ها و مالیدن آنها به طور موضعی روی شکم و کمر به صورت روزانه می‌تواند موثر باشد. برای این کار از روغن زیتون، بادام یا کنجد استفاده کنید.

فرد افسرده

حرف هایی که نباید به یک فرد افسرده بزنید

گلدان هایی برای تمام طول سال!

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا