خواب نامناسب موجب افزایش وزن می‌شود

چهارشنبه 10 فروردین 1401 سلامت
خواب نامناسب

خواب نامناسب

خواب ناکافی مشکلات بسیاری را به همراه دارد ، تاثیراتی بر بدن میگذارد که قابل پیش بینی نیست. اگر شما نیز جز افرادی هستید که به مشکلات بی خوابی دچار هستند ، هرچه سریع تر در پی درمان باشید زیرا تاثیرات بی خوابی ، اآسیب های جبران ناپذیری را بر بدن وارد میکند

 

پایین بودن کیفیت خواب ممکن است خطر چاقی و اضافه وزن را در افراد افزایش دهد. محققان انگلیسی اظهار داشتند: از آنجایی‌که مشاهده شد بزرگسالانی که نسبت به همسالان خود کیفیت خواب پایینی دارند بیشتر دچار اضافه وزن و چاقی هستند و باید بر اهمیت میزان خواب کافی تاکید شود.به گفته محققان انگلیسی میزان خوابی که افراد به آن نیاز دارند متفاوت است اما در حال حاضر بیشتر بزرگسالان بین هفت تا 9 ساعت در شبانه روز به خواب نیاز دارند.

خواب نامناسب

خواب نامناسب

در این بررسی اطلاعات بیش از 1600 فرد بزرگسال در انگلیس مورد مطالعه قرار گرفت. این افراد اطلاعاتی را در مورد مدت زمان خواب و نوع خوراکی مصرفی در اختیار کارشناسان قرار دادند. همچنین نمونه خون این افراد، وزن، دور کمر و فشار خون آنان مورد بررسی قرار گرفت.به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، محققان مشاهده کردند: دور کمر افرادی که به طور متوسط در طول شب شش ساعت می‌خوابند بیشتر از افرادی است که 9 ساعت در طول شب می‌خوابند. علاوه بر این، وزن افرادی که خواب کمتری دارند بیشتر بوده و سطح کلسترول خوب (HDL) خون آنان پایین‌تر است.

زیاده روی در خوردن آلوخشک
خواب نامناسب

خواب نامناسب

 

زعفران

5 مزایا فوق العاده زعفران برای سلامتی مردان

نشانه‌های گرمازدگی

نشانه‌های گرمازدگی

×

ارسال دیدگاه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا