خاصیت فوق العاده‌ی پیاز برای ریزش مو

شنبه 26 آبان 1397 آرایش پوست ومو
جلوگیری از ریزش مو با آب پیاز

ریزش مو یک مشکل فراگیر در دنیاست و درمان ریزش مو با آب پیاز به تنهایی یا در ترکیب با موادی مثل عسل، زنجبیل یا روغن نارگیل یک روش مطمئن برای تسریع رشد مو و بهبود آن است.
پیاز علاوه بر خلاص خوراکی که دارد، حاوی ترکیبات متعددی است که برای رشد مو مناسب هستند. در اینجا چند خاصیت فوق العاده‌ی پیاز برای مو آمده است.
پیاز
 • پیاز دارای سولفور است؛ که شکستن و نازک شدن مو را به حداقل می‌رساند. همچنین مالیدن آن به سر جریان خون را بهتر می‌کند و در نتیجه شرایط برای رشد دسته‌های مو بهتر می‌شود.
  • پیاز غنی از مواد ضد قارچی است که با عفونت‌های پوست سر مبارزه می‌کنند و باعث کاهش ریزش مو می‌شوند.
  • پیاز حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی، چون فلاونیدهاست. آنتی اکسیدان‌ها می‌توانند از بدن در برابر رادیکال‌های آزاد که باعث فرایند پیری می‌شوند، محافظت کنند.
  • پیاز به علت خواص ضد باکتری‌ که دارد به مبارزه با شوره سر می‌پردازد.
  • پیاز در تغذیه فولیکول‌های مو بسیار مفید است و مواد مغذی از دست رفته را به پوست سر می‌رساند.
  • پیاز دارای مقدار قابل توجهی گوگرد است. در حقیقت یکی از علل اصلی ریزش مو کمبود گوگرد و پروتئین در این بخش بدن انسان است. غلظت بالای گوگرد موجود در پیاز به رشد مو در هر شرایطی کمک می‌کند.
  • پیاز حاوی سلنیوم است. به همین دلیل می‌تواند سیستم ایمنی را افزایش دهد؛ سلنیوم یک پاسخ ایمنی را ایجاد می‌کند و پاسخ‌های ایمنی بیش از حد را کاهش می‌دهد.
پیاز

درمان ریزش مو با آب پیاز 

ابتدا برای بهره مندی از مزایایی که پیاز‌ها برای افزایش رشد مو ارائه می‌دهند، شما باید ابتدا آب چند عدد پیاز را بگیرید. تعداد پیاز‌های مصرفی شما به حجم موهایتان بستگی دارد. گرفتن آب پیاز برای استفاده بعنوان یک تونیک مو آسان است. اگر یک آبمیوه گیر ندارید، می‌توانید از یک مخلوط کن، غذا ساز یا رنده برای گرفتن حداکثر آب پیاز ممکن، استفاده کنید. سپس با روش‌های زیر به درمان ریزش مو با آب پیاز بپردازید.

روش‌های استفاده از پیاز برای مو‌

۱. ساده‌ترین ماسک: آب پیاز را که گرفتید؛ آن را روی تمام پوست سرتان بمالید. اجازه ندهید بوی تند آن شما را بترساند، این روش بسیار موثر است. چند قطره آبلیمو یا اسانس می‌تواند بوی تند پیاز را کم کند. آب پیاز باید حداقل به مدت ۳۰ دقیقه روی پوست سرتان بماند. اگر می‌توانید بوی آن را تحمل کنید، بگذارید مدت بیشتری روی سرتان بماند. بعد از شستن آن باید موهایتان را شامپو بزنید. این کار را ۳ بار در هفته انجام دهید.

۲. درمان ریزش مو با آب پیاز و عسل: یک چهارم فنجان آب پیاز و ۱ قاشق غذاخوری عسل باید با هم مخلوط شوند. پس از آن، انتخاب با شماست. می‌توانید آن را سر بکشید یا بمدت ۱۵ دقیقه روی پوست سرتان ماساژ دهید. مصرف هفته‌ای یکبار از این ماسک مو توصیه می‌شود تا نتایج مثبت آن را ببینید.

درمان ریزش مو با آب پیاز
۳. آب پیاز با روغن نارگیل: آب پیاز را با دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل به خوبی مخلوط کنید. چند قطره از یک روغن دیگر مثل روغن زیتون به مواد ماسک مو بیافزایید. پوست سر را کاملا با مخلوط روغن و آب پیاز ماساژدهید و اجازه دهید این ماسک به مدت ۱ الی ۱.۵ ساعت روی سرتان بماند. بعد مو‌ها را با آب گرم و شامپو به خوبی بشویید. این ماسک را تا دو بار در هفته استفاده کنید.
۴. پیاز به همراه روغن زیتون: آب پیاز و روغن زیتون را با هم مخلوط کنید تا زمانی که یک ترکیب صاف و یکدست آماده شود. ترکیب حاصل را روی پوست کف سرتان بمالید و به آرامی این ناحیه را با حرکات دایره‌ای ماساژ دهید. اجازه بدهید ترکیب به مدت حدود ۲ ساعت روی سر بماند. در نهایت موهای‌تان را با یک شامپوی ملایم شستشو دهید. این ماسک را یک روز درمیان استفاده کنید.

۵. درمان ریزش مو با آب پیاز و تخم مرغ: آب پیاز را با تخم‌مرغ حسابی بزنید. تا ۳ قطره روغن معطر رزماری به آن اضافه کنید. هنگامی که مو و پوست سرتان را به طور کامل به این ترکیب آغشته کردید، یک کلاه دوش روی سرتان بگذارید. اجازه بدهید ترکیب به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی سر بماند. سپس موهایتان را با آب (ترجیحا سرد) و شامپو بشوئید. این کار را تا دو بار در هفته انجام دهید.

۶. آب پیاز همراه با آب زنجبیل:
 آب پیاز را با یک قاشق غذاخوری زنجبیل مخلوط کرده و خوب هم بزنید. سپس آن را بر سر خود مالیده و به صورت دورانی ماساژ دهید. اجازه بدهید ترکیب به مدت حدود نیم ساعت روی سر بماند. در نهایت موهای‌تان را با یک شامپو بشوئید. این ترکیب را یک روز در میان بر سر خود بگذارید.

درمان ریزش مو با آب پیاز

نکته‌ی مهم: امتحان کردن هر یک از درمان‌های خانگی ریزش مو برای ریزش مو و افزایش رشد مو مفید خواهد بود. فقط توجه داشته باشید که برای درمان ریزش مو با آب پیاز، یک روش را انتخاب کرده و برای چند ماه به آن عمل کنید. همه‌ی روش‌ها با هم جواب نمی‌دهند.

منبع:ستاره
بی نضیر ترین انواع مدل رژ لب دخترانه جدید

بی نضیر ترین انواع مدل رژ لب دخترانه جدید

تعبیر خواب لب

بهترین رنگ رژ لب برای پوست روشن

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا