حمیده مروج فرشی (همسر محمدرضا عارف)

دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 بیوگرافی
95 07 284

حمیده مروج فرشی (همسر محمدرضا عارف)

حمیده مروج فرشی,بیوگرافی حمیده مروج فرشی,عکس حمیده مروج فرشی

نام و نام خانوادگی

حمیده مروج فرشی – همسر محمدرضا عارف

تولد:

۱۳۳۵ ، یزد

تخصص:

پزشک ایرانی

حمیده مروج فرشی (زادهٔ ۱۳۳۵ در یزد) پزشک ایرانی، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و همسر محمدرضا عارف است. او از اعضای هیئت مؤسس بنیاد امید ایرانیان است و ریاست شورای زنان را در این بنیاد بر عهده دارد.

 مروج مجری پروژهٔ «پوستِ جایگزین» یا «پوست ترمیمی» یا آلواسکین است که یک فناوری مهم در درمان زخم‌ها و سوختگی‌هاست.

 

زمزمه‌هایی از حضور مروج در انتخابات مجلس دهم وجود داشت و یک کمپین تبلیغاتی فیس‌بوکی هم برای دعوت از او ایجاد شده بود، اما او نهایتاً اعلام کرد که تمایلی به نامزدی ندارد

 

زندگی

حمیده مروج متخصص پوست و مو است. موفقیت‌های تحصیلی او در سال‌های مدرسه با کسب رتبهٔ ۱۰ در دانشگاه و قبولی در رشتهٔ پزشکی به اوج خود رسید. وی همچنین قبل از انقلاب عضو انجمن اسلامی دانشجویان در شیراز بود. او اکنون به عنوان پزشک متخصص و عضو هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فعالیت می‌کند. عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشیار پوست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، عضو هیئت مرکز تحقیقات لیزر در پزشکیِ دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فلوشیپ درماتوپاتولوژی (آسیب‌شناسی پوست) و همچنین دارای ۶۰ مقالهٔ داخلی و خارجی و سخنران همایش‌های داخلی و خارجی می‌باشد؛ و به عنوان اولین مبتکر تولید «پوست ترمیمی» در میان متخصصان این رشته زنی موفق و نام‌آشنا است. پیش از انقلاب و در زمانی که عارف به عنوان دبیر انجمن اسلامی ایران در آمریکا فعال بوده‌است، طی نامه‌ای به انجمن‌های ایران می‌خواهد که دختری را برای ازدواج با او معرفی کنند. در پی این نامه، حمیده مروج، که در آن زمان ۲۱ساله بوده‌است، به او معرفی می‌شود و با هم ازدواج می‌کنند. حاصل ازدواج محمدرضا عارف و حمیده مروج سه فرزند پسر است. محمدرضا عارف، هنگام ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران (۱۳۹۲) و نیز انتخابات مجلس شورای اسلامی (۱۳۹۵–۱۳۹۴)، همراه با همسرش در ستاد انتخاباتی وزارت کشور حضور پیدا کرد.

 

 

wi​kipedia.‎​com

مرجع : سرپوش

vladimir putin 01

ولادیمیر ولادیمیرویچ پوتین

95 07 282

زهرا اشراقی( نوهٔ دختریِ امام خمینی - همسر محمدرضا خاتمی)

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا