حقوق کارگران در سال1400 چند درصد افزایش می یابد؟

سه‌شنبه 7 بهمن 1399 گوناگون
حقوق کارگران در سال1400 چند درصد افزایش می یابد؟

حقوق کارگران در سال 1400 چند درصد افزایش می یابد؟

در پی پیشنهاد یکی از نمایندگان مجلس برای افزایش  ۳۵ تا ۴۰ درصدی میزان حقوق ،کارگران در سال ۱۴۰۰ ،رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم وضعیت افزایش حقوق کارگران در سال ۱۴۰۰، تا قبل از ۱۵ اسفند امسال مشخص شود.

وی با اشاره به وضعیت میزان افزایش حقوق این قشر زحمت کش  در سال 1400 اظهار کرد: هنوز نمی‌‌توانیم رقم دقیقی از میزان افزایش حقوق و دستمزد کارگران در سال پیش رو را ارائه دهیم اما نکته‌ای که وجود دارد این است که نمایندگان مجلس پیشنهاداتی برای افزایش 35 تا 40 درصدی میزان حقوق کارگران در سال 1400 مطرح کرده‌اند.

همچنین وی در ادامه افزود : طبق قانون کار، شورای عالی حقوق و دستمزد مسئولیت تعیین میزان افزایش سنواتی حقوق و مزایای کارگران را به عهده دارد که امسال از این شورا درخواست کرده‌ایم تا رقم افزایش دریافتی کارگران در سال 1400 بر واقعیت بیشتر منطبق باشد و جبران هزینه‌های ضروری خانوار کارگری کشور مدنظر قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در پاسخ به این سوال که در سال‌های قبل همواره شاهد تأخیر در مشخص کردن میزان افزایش حقوق کارگران بودیم، آیا برای سالجاری اقداماتی در راستای تعیین به‌موقع افزایش حقوق کارگران شده است، گفت: طبق رایزنی‌‌ها و مکاتباتی که با معاونان وزارت رفاه داشته‌ایم، قول داده‌اند تا وضعیت افزایش حقوق کارگران در سال 140، تا پیش از 15 اسفند امسال مشخص شود.

 

بازدیدکنندگان : ۵۱ نفر

فرهنگ مردم کشور ژاپن منحصر به فرد

عذر خواهی از سیلی خوردن سرباز راهور

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi