حفظ تناسب اندام

چهارشنبه 8 دی 1400 سلامت
حفظ تناسب اندام

 

ورزشکاران با تجربه یا افرادی که برای حفظ تناسب اندام خود انگیزه دارند، همواره دلیلی برای ورزش کردن پیدا می کنند. آنها خود را با بهانه های بی پایان که چرا نمی توانند ورزش کنند، مشغول نمی کنند.

برای شکل گیری عادتی جدید ممکن است به صرف زمان و انرژی بسیاری نیاز باشد. با این وجود، شکل گیری یک عادت با دستیابی به تناسب اندام متفاوت است.

از نکات کمتر شناخته شده برای کمک به حفظ تناسب اندام

به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از “کر2″، برای دستیابی به تناسب اندام شما نیازمند انگیزه ای درست و قوی هستید. در این مطلب قصد داریم چند نکته کمتر شناخته شده برای تحقق هدف دستیابی به تناسب اندام را ارائه کنیم.

حفظ تناسب اندام

ورزش کردن را به عادت تبدیل کنید

هر روز ورزش کنید و ورزش روزانه را به یک روال در زندگی خود تبدیل کنید. اگر همواره با مشغله های مختلف مواجه هستید، دو یا سه روز ورزش در هفته نیز می تواند در دستیابی به نتایج مطلوب کمک حال شما باشد. هر چه بیشتر ورزش کنید، از سلامت بیشتر نیز برخوردار خواهید شد. البته منظور ما ورزش بیش از اندازه نیست.

آغازی آرام بهتر از آغازی توفانی است

ورزش کردن چیزی نیست که به ناگاه خود را درگیر آن کنید. این کار نیازمند آماده سازی و انگیزه درست است. اگر تا به حال ورزش نکرده اید، پس باید فعالیت ورزشی خود را آرام و پایدار آغاز کنید. شما می توانید فعالیت خود را با پیاده روی سریع آغاز کنید و چند مایل در روز بدوید یا تمرینات قدرتی سبک انجام داده و با افزایش قدرت به تدریج تمرینات خود را سنگین‌تر نمایید.

هیچ بهانه ای پذیرفته نیست

ورزشکاران با تجربه یا افرادی که برای حفظ تناسب اندام خود انگیزه دارند، همواره دلیلی برای ورزش کردن پیدا می کنند. آنها خود را با بهانه های بی پایان که چرا نمی توانند ورزش کنند، مشغول نمی کنند. حتی اگر این افراد با مشغله های مختلف مواجه باشند، همچنان حتی به مدت چند دقیقه در روز هم که شده ورزش می کنند یا حداقل دو یا سه روز در هفته فعالیت ورزشی خود را دنبال می کنند.

مورد الهام بخش خود بیابید

اگر دلیل انجام ورزش روزانه را پیدا نکنید، دنبال کردن روتین ورزشی روزانه نیز امکان پذیر نخواهد بود. ورزش برای سلامت انسان مفید است، به شرط آن که جریانی پایدار باشد. بدون در نظر گرفتن این که در چه فصلی قرار دارید، همواره برای ورزش کردن در خود انگیزه ایجاد کنید.

می توانید هزاران دلیل برای این که ورزش کردن برای شما خوب است را فهرست کنید. حفظ تناسب اندام به شما در حفظ تمرکز، مقابله با استرس، و افزایش استقامت و قدرت کمک می کند. به خاطر داشته باشید که موارد بسیاری ممکن است برای دلسرد کردن شما در تلاش باشند، اما هیچگاه به آنها اجازه چنین کاری را ندهید. همواره الهام بخش خود برای ورزش کردن باشید.

یک رژیم غذایی سالم را دنبال کنید

مصرف روزانه مواد غذایی با محتوای بالای مواد مغذی به تامین انرژی مورد نیاز شما در تمام طول مدت زمان ورزش کمک می کند. به گفته برخی کارشناسان سلامت، نخستین کاری که پس از بیدار شدن از خواب هنگام صبح باید انجام داد نوشیدن یک لیوان آب لیمو است و سپس می توانید یک ساعت بعد صبحانه خود را میل کنید. با این وجود، باید به طور متناوب در تمام طول
روز آب مصرف کنید تا از کم آبی بدن جلوگیری شود. تامین آب مورد نیاز بدن یک عامل کلیدی برای حفظ سلامت انسان است.

 

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%B3

خواص هسته آووکادو

درمان اسهال

درمان اسهال

×

ارسال دیدگاه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا