حذف پارازیت‌های زندگی = رسیدن به آرامش – موفقیت

شنبه 28 اسفند 1395 موفقیت
370271 159
شاید آدم‌ها خودشان حواسشان نباشد، اما همه‌ی تلاش شبانه‌روزی و این‌در و آن‌در زدن آدم‌ها، فقط و فقط یک دلیل دارد؛ رسیدن به آرامش.

 اما جالب این‌جاست که خیلی‌وقت‌ها این تلاش‌ها فقط آن‌ها را از مقصد و هدفشان دورتر می‌کند! برای رسیدن به آرامش باید پارازیت‌ها را از زندگی‌ات حذف کنی و به زندگی‌ات نظم ببخشی. گاهی برداشتن چند قدم ساده، آرامشی به ما می‌دهد که هیچ پول و ثروتی قادر به خلق آن نیست.

آرامش زندگی،پارازیت‌های زندگی،آرامش

سبد جادويي

يك سبد يا كارتن بردار و بدون هيچ مكث و فكركردني، اين‌كار را انجام بده: هرچيز به‌دردنخوري را كه در وسيله‌هايت مي‌بيني، بينداز داخلش.

كارت كه تمام شد، مي‌تواني وسايل داخل سبد را به كسي كه لازمش دارد، هديه بدهي يا بگذاري در انبار يا كلاً بريزي دور!

تغيير پنج دقيقه‌اي

بيش‌تر از پنج دقيقه وقت نمي‌گيرد؛ اما اختصاص‌دادن همين زمان كوتاه به مرتب‌كردن تخت، مي‌تواند تغيير بزرگي در بقيه‌ي لحظه‌هاي هرروزت ايجاد كند.

مسافر يك سفر 10ساله

اگر حذف‌كردن چيزهاي به‌دردنخور برايت سخت است، مي‌تواني مسير عكس را انتخاب كني: با خودت فكر كن اگر قرار بود بروي به يك سفر 10ساله و فقط يك ساعت براي بستن چمدانت وقت داشتي؛ چه‌كار مي‌كردي؟ چه‌چيزهايي را با خودت برمي‌داشتي؟ چه‌چيزهايي را نمي‌توانستي با خودت نبري؟

جواب اين سؤال، وسايلي است كه بايد دور و برت باقي بمانند.

كنترل عادت خريد

فقط به اين دليل كه چيز بامزه‌اي پيدا كرده‌اي، معني‌اش اين نيست كه بايد آن را بخري. جوامع مادي‌گرا، فقط به‌دنبال خريد بيش‌تر و بيش‌تر هستند؛ اين روحيه موجب مي‌شود كه هر‌روز دور و برت از چيزهاي بيش‌تري پر شود.

بيش‌تر مردم اين موضوع را نمي‌دانند و هم‌چنان به خريد ادامه مي‌دهند و  هيچ‌وقت از اين دايره‌ي بسته بيرون نمي‌روند. از اين چرخه‌ي تكراري خارج شو تا بفهمي مقدار كافي خريد براي تو،  چه‌قدر است.

نظم كامپيوتري

بخشي از نظم در زندگي، مربوط به فضاي مجازي است. سعي كن تعداد اكانت‌ها و اي‌ميل‌هايت را كم كني و هربار كه پشت كامپيوتر مي‌نشيني، تنها يك فولدر را باز كني. دسك‌تاپت را خلوت كن و چيزهايي را كه به دردت نمي‌خورد، نگه ندار.

تنها با خود

هر‌روز 15 دقيقه از وقتت را تنها باش و تمركز كن. لحظه‌هاي تنهايي خيلي خوب است و فايده‌هاي زيادي دارد، با اين‌كه خيلي از آدم‌ها با آن راحت نيستند. با اين‌كار مي‌تواني اتاقي براي صداي دروني‌ات بسازي تا در هياهوي زندگي صدايش را واضح‌تر بشنوي.

منبع : همشهری آنلاین

منبع : ایران مطلب

363792 789

هفت عادت کوچک که به شما آرامش می‌بخشد - موفقیت

381138 683

فرد خلاق چطور آدمی است؟ - موفقیت

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا