10 نمونه از حرکات کششی دست برای جلوگیری از تونل کارپ

سه‌شنبه 7 بهمن 1399 سلامت
جلوگیری از تونل کارپ

جلوگیری از تونل کارپ با انجام حرکات کششی دست

بهترین حرکت های ورزشی برای گرفتگی عصب دست

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که بنا به شغل و فعالیت های روزانه یا بیماری های خاصی درمعرض ابتلا به مشکل تونل کارپ در مچ دستانتان هستید حتما به مراقبت بیشتر و انجام حرکات ورزشی بپردازید .

تونل کارپ چیست؟

تونل کارپ یک ساختار محکم استخوانی-فیبری است  که مجموع  ۹ تاندون از طریق آن  از ساعد وارد دست می شوند. علاوه بر اینها یک عصب و یک شریان هم از این طریق وارد دست می شود. نام این عصب، Median می باشد.که این عصب انگشتان شست و حلقه را تامین می کند. و پیام حرکتی را به آنها منتقل می کنند.

بنابراین، اگر این عصب تحت فشار قرار بگیرد، هم می تواند علائم مانند مور مور شدن و بی حسی به این انگشتان بدهد  و در موارد شدیدتر منجر به درد در علائم حرکتی شود.

بیماری هایی نظیر دیابت، کم کاری تیروئید و مصرف الکل بطور کلی به اعصاب آسیب می زنند. و در نتیجه اگر به این دلایل آسیب ایجاد شده باشد، فقط عصب مدین را تحریک نمی کند و اختلال در اعصاب دیگر هم وجود دارد.

اگر مدت کمی است که این علائم را تجربه کرده اید و یا شغلی دارید که شما را در معرض سندرم تونل کارپال قرار می دهد، نکات زیر کمک می کند که فشار از روی عصب برداشته شود و از ابتلا به CTS و یا بدتر شدن علائم، جلوگیری کند:

فیزیوتراپ ها معمولا بنا به شرایط فرد، ورزش و حرکات خاصی را پیشهاد می کنند. برخی از این نرمش به وسعت دامنه حرکت مفصل کمک می کنند و برخی دیگر کارایی عضلات و تاندون ها را به کمک حرکات کششی بهبود می بخشند.

10 نمونه از حرکات کششی دست برای جلوگیری از تونل کارپ

بایدها و نباید های مصرف دارو در دوران بارداری

فرمالدهید موجود در محصولات کراتینه مو سرطان زاست

فرمالدهید موجود در محصولات کراتینه مو سرطان زاست

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi