با این که جزیره (Mont Saint-Michel) برای فرانسوی‌ها کاملاً شناخته شده است و  اما هنوز این جزیره و کلیسای بزرگی که در آن واقع است همچون رازی ناگفته باقی مانده است.

شاید شما هم تصویر این جزیره را از قبل دیده باشید و نام آن را در فهرست مقصدهای دیدنی فرانسه برای خود یادداشت کرده باشید. این جریزه در استان نرماندی قرار داره و حدود ۴ ساعت از پاریس فاصله داره.

قلعه ای بر بلندترین نقطه جزیره بنا شده که به قرن ۸ م برمیکردد و در طول تاریخ موقعیت استراتژیکی داشته است و به عنوان قلعه، صومعه، زندان و … مورد استفاده بوده و همچنین  مورد هجوم دشمنان قرار گرفته.

برای رفتن به این محل می­توان از قطار، اتوبوس، خودوری شخصی و یا تورهای یکروزه استفاده کرد.

جزیره شگفت انگیز در فرانسه

 

جزیره مونت سنت میشل و سواحل اطراف آن جزو میراث جهانی یونسکو هستند،

این جزیره در واقع در انتهای رودخانه کوئنون (Couesnon) واقع شده و جزر و مدهای شدید اقیانوسی باعث می‌شود اطراف آن به صورت مداوم خشک و دوباره پرآب شوند.

تنها راه ارتباطی جزیره با خشکی یک پل و جاده است که در انتهای آن به ساحل خاکی می‌رسد و اطراف آن پر از ماسه روان و سنگ است که گاهی در شرایط آب  و هوایی بد این جاده هم تحت تاثیر موج‌های دریا بسته می‌شود.

کلیسای جزیره به عنوان صحنه فیلمبرداری چندین فیلم بوده و خیلی افراد آن را دیده‌اند، سبک معماری گوتیک، ارتفاع زیاد برج‌های کلیسا، ابعاد کوچک جزیره و تاریخ جالب آن باعث شده مونت سنت میشل به یک جاذبه گردشگری ویژه تبدیل شود.

 

اگر قصد دارید در سفر به فرانسه از این جزیره دیدن کنید:

برای رفتن به مونت سنت میشل باید مسیر حدود ۴ ساعته از پاریس تا جزیره را با خودرو طی کنید.

اگر خودرو کرایه کنید که به صورت خصوصی مسیر را طی می‌کنید و در انتها هم پارکینگ جزیره دارای هزینه حدود ۱۲ یورو برای یک روز است.

راه دیگر، استفاده از تورها یا اتوبوس‌های مخصوص گردشگران است که از شهرهای مختلف به این مقصد می‌آیند. اکثر شرکت‌ها، یک تور ۱۴ ساعته برای جزیره دارند.