جاذبه گردشگری کشور تایلند

دوشنبه 15 فروردین 1401 جاذبه های گردشگری
جاذبه گردشگری کشور تایلند

جاذبه گردشگری کشور تایلند

کشور تایلند یکی از جواهرات جنوب شرقی آسیا است. به لطف توریست ها ، تایلند به خوبی توسعه یافته و انواع راحتی های مدرن را فراهم می کند.

تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام، کشوری در شبه ‌جزیره هند و چین واقع در جنوب شرقی آسیاست. این کشور از شمال با میانمار و لائوس، از شرق با لائوس و کامبوج، از جنوب با مالزی و خلیج تایلند، و از غرب با برمه و دریای آندامان همسایه‌است. زبان رسمی کشور تایلندی، پایتخت و همچنین پرجمعیت‌ترین شهر آن بانکوک و مذهب حدود ۹۵ درصد مردم بودایی است.

 خیابان پیاده روی یکشنبه ، چیانگ مای

هر بازدید کننده تایلند به دنبال غذای ارزان و خوشمزه است – و این دقیقاً همان چیزی است که می تواند به وفور در خیابان پیاده روی یکشنبه شب چیانگ مای پیدا کند. فروشندگان انواع و اقسام خوراکی ها را در اینجا می فروشند: از پد محبوب تایلندی و مرغ گرفته تا سمبوسه ، موز سرخ شده ، روتی شیرین و شیک های میوه های تازه – که هر قطعه با قیمت کمتر از 2 دلار.

جاذبه گردشگری کشور تایلند

خیابان پیاده روی یکشنبه ، چیانگ مای

ساحل رایلی

ساحل رایلی استان کرابی مشهورترین مقاصد ساحلی تایلند را در خود جای داده است – و Railay در ردیف خیره کننده ترین لیست ها قرار دارد. توسط Railay که به عنوان یکی از بهترین سواحل کشور در نظر گرفته شده است ، وعده های شن و ماسه سفید ، آبی به رنگ آبی فیروزه ای و این احساس را می دهد که حتی قبل از لمس پای شما با شن و ماسه ، برشی از بهشت را پیدا کرده اید. از شهر کرابی و Ao Nang با قایق می توان به این جزیره رفت و سفر با یک قایق سنتی دم دراز به همان اندازه جادویی است که هنگام رسیدن به سواحل با آن روبرو خواهید شد.
جاذبه گردشگری کشور تایلند

ساحل رایلی

کاخ بزرگ ، بانکوک

شهر قدیمی سوخوتای

توقفگاه مورد علاقه علاقه مندان به تاریخ و علاقه مندان به عکاسی ، سوخوتای بسیاری از عکسهای دوست داشتنی را در مقیاس کوچکتر از آیوتایا ارائه می دهد. ویرانه های این شهر قدیمی علی رغم تحمل قرن ها نبرد و قرار گرفتن در معرض عناصر ، هنوز افتخارآمیز است.
شهر قدیمی سوخوتای یکی از میراث جهانی یونسکو است و سرمایه گذاری های زیادی برای بازسازی و حفظ یکی از مهمترین مکانهای تاریخی تایلند انجام شده است. از میان بسیاری از آبهای موجود در سوخوتای ، Wat Mahathat چشمگیرترین است. معبدی که مدتی در قرن سیزدهم میلادی تأسیس شد ، برای ثبت آثار بودا ساخته شد و توسط تصاویر عظیم بودا ، مجسمه های براق ، استوپا و موارد دیگر احاطه شده است.
جاذبه گردشگری کشور تایلند

شهر قدیمی سوخوتای

شهر تاریخی آیوتایا

آیوتایا زمانی مهمترین شهر تایلند بود و کاخ ها و معابد قدیمی شاهدی بر این امر هستند. بیش از صد وات ، چدی (استوپاهای سبک تایلندی) ، شوخی و هزاران مجسمه بودا در اطراف پارک پخش شده است. برخی از مناظر – مانند معبدی که بودای خوابیده به طول 12 متر را در خود جای داده است و ریشه های درختی که یک سر بودا را در آغوش گرفته است – به ویژه خیره کننده هستند و نباید آنها را از دست داد.

جاذبه گردشگری کشور تایلند

شهر تاریخی آیوتایا

 

پارک ملی خائو سوک

پارک ملی Khao Sok ترکیبی بی نظیر از اکوسیستم های بسیار متنوع است. خانه جنگلی بارانی که قدمت بیشتری از آمازون دارد ، این پارک همچنین شامل یک رشته کوه آهکی است که از سازه های کارستی پوشیده شده است ، کیلومترها مسیر دنباله دار و حتی رودخانه ای است که می توانید با قایق های شناور یا قایق های بامبو کشف کنید.
این پارک خانه خرس های خورشید ، ببرها و فیل های وحشی مالایی است – و هنگامی که به جنگل همیشه سبز جنگل بروید ، دیدن آن کم نیست. این پارک همچنین به دلیل اردوگاه های لوکس سازگار با طبیعت مشهور است ، جایی که چادرها با حمام اختصاصی ، ملافه های لوکس ، کایاک مخصوص خود و برخی از بهترین وعده هایی که در تایلند امتحان می کنید ، ارائه می شوند.
جاذبه گردشگری کشور تایلند

پارک ملی خائو سوک

آبشارها در پارک ملی Erawan

پارک ملی Erawan چیزهای زیادی برای ارائه به بازدید کنندگان ، از جمله تعدادی غار دارد. مسیرهایی که جنگلهای پهن برگ را ضخیم می کنند. و جانوری که شامل فیلهای وحشی ، گیبون ها و شاخهای بزرگ است. اما این آبشارهای اینجا – و به ویژه آبشارهای هفت طبقه Erawan – هستند که بیشتر بازدید کنندگان را به خود جلب می کنند.

جاذبه گردشگری کشور تایلند

آبشارها در پارک ملی Erawan

 

سواحل کشور ترکیه

سواحل کشور ترکیه

کشور مکزیک

کشور مکزیک

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا