جاذبه گردشگری هند

دوشنبه 19 مهر 1400 جاذبه های گردشگری
کشور هند

 جاذبه گردشگری هند

هند یا هندوستان با نام رسمی جمهوری هندوستان کشوری واقع در جنوب آسیا است که بخش گسترده ای از شبه قاره هند را شامل می‌شود و پایتخت آن دهلی نو می‌باشد.

کشور هند از شمال غربی با پاکستان؛ از شمال با چین، بوتان، نپال و تبت؛ و از شمال شرقی با برمه و بنگلادش همسایه‌است. همچنین هند از خاور با خلیج بنگال، از باختر با دریای عمان، و از جنوب نیز با اقیانوس هند مرز آبی دارد.

هند سرزمینی پر جنب و جوش از تضادهای شگفت انگیز است که در آن دنیای سنتی و مدرن به هم می پیوندند. هفتمین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت و دومین کشور از نظر جمعیت ، هند دارای میراث غنی است که نتیجه قرن ها فرهنگ و مذاهب مختلف است که آثار خود را برجای گذاشته است. از جمله کارهایی که برای مسافران می توان انجام داد ، فرصت تجربه مجموعه ای از مکانهای مقدس و برخوردهای معنوی است ، در حالی که دوستداران طبیعت از سواحل آفتاب شسته ، پارک های سرسبز ملی و پناهگاه های مهیج حیات وحش لذت خواهند برد.

 

کشور هند

جاذبه گردشگری هند

جاذبه گردشگری هند

1. تاج محل ، آگرا در هند

تاج محل در آگرا مقبره ای عظیم از سنگ مرمر سفید است که بین سالهای 1632 و 1653 به دستور شاه جهان امپراطور مغول به یاد همسر محبوبش ساخته شده است. این قطره که قطره ای از گونه ابدیت نامیده می شود یکی از شاهکارهای معماری مغول و یکی از جاذبه های گردشگری هند است. علاوه بر مقبره مرمر گنبدی سفید ، تاج محل شامل چندین ساختمان زیبا دیگر ، استخرهای منعکس کننده و باغ های تزئینی گسترده با درختان و بوته های گلدار است.

تاج محل که شاید شناخته شده ترین ساختمان هند باشد ، این زیباترین آرامگاه با نام ممتاز محل ، همسر مورد علاقه شاه جهان امپراتور ، با مرگ وی در سال 1631 آغاز شد و برای تکمیل 20000 کارگر را تا سال 1648 به طول انجامید.

 

تاج محل در آگرا

تاج محل در آگرا

2. شهر مقدس وراناسیدر هند

شهر مقدس وارناسی که یک مرکز بزرگ زیارتی برای هندوها است ، مدتهاست که با رودخانه قدرتمند گنگ ، یکی از مهمترین نمادهای مذهبی ایمان در ارتباط است. وارناسی یکی از قدیمی ترین شهرهای مسکونی در جهان است که به قرن 8 قبل از میلاد باز می گردد.

واقع در کرانه رود گنگ ، واراناسی برای هندوها ، بودایی ها و جین ها مقدس است . از بسیاری جهات Varanasi بهترین و بدترین جنبه های هند را تجسم می بخشد و می تواند کمی طاقت فرسا باشد. صحنه ای که زائران در هنگام طلوع آفتاب در رودخانه گنگ عبادت خود را انجام می دهند یکی از چشمگیرترین مکان های دیدنی در جهان است.

کشتی سانچی از انفجار تا غرق شدن

 

شهر مقدس وراناسی

شهر مقدس وراناسی

3-غارهای الورا در هند

هنر غارنوردی در غارهای Ellora ، یکی از بزرگترین مجتمع های غار صومعه-معبد جهان که از صخره ها بریده شده است ، به ارتفاعات جدید کشیده می شود. ایلورا دارای 100 غار است ، اگرچه فقط 34 غار برای عموم آزاد است. بزرگترین کاوش سنگی یکپارچه در معبد Kailasa پیدا شده است ، که مساحتی به اندازه دو برابر Parthenon در آتن ساخته شده است و بین قرن هفتم و نهم ساخته شده است و غارها به خدایان هندو ، بودیسم و Jainism اختصاص یافته اند.
غارهای معروف بنای یادگار الورا بین قرن 5 و 10 توسط راهبان بودایی ، جین و هندو ساخته شده است و یک سفر عالی را از بمبئی ، 300 کیلومتری غرب انجام می دهد.

 

غارهای الورا ، اورنگ آباد

غارهای الورا ، اورنگ آباد

4. کاخ میسور در هند

این کاخ زیبا و سه طبقه کاملاً در سال 1897 بازسازی شد و دارای برجسته هایی مانند برج های مربع شکل زیبا و گنبدهای آن است. بسیاری از سقف ها و ستون های تزئین شده در سالن دوربر ؛ و غرفه ازدواج باشکوه ، با کاشی های کف لعاب دار ، شیشه های رنگی خیره کننده ، آثار هنری و نمایش جواهرات (این مکان نیز جایی است که در موارد خاص ، تخت طلای نفیس به نمایش گذاشته شده است).
کاخ اصلی آنها در سال 1399 ساخته شد و کاخ فعلی در سال 1912 تکمیل شد. کاخ جدید تلفیقی از سبک های مسلمان ، هندو ، گوتیک و رایپوت است. دارای سه طبقه بلند ، دارای گنبدهای مرمر صورتی عمیق و برج عاج.

 

کاخ میسور

کاخ میسور

5. شهر طلایی: جیزالمر در هند

جیزالمر در دورترین گوشه غربی راجستان و نزدیک مرز با پاکستان واقع شده است. دیوارهای ماسه سنگی زرد “شهر طلایی” از کویر ثار مانند صحنه ای از شب های عربستان بلند می شوند در حالی که قلعه Jaisalmer شهر را تاجگذاری می کند. تجارت غیرقابل کنترل ، دید عاشقانه جیزالمر را کمرنگ کرده است ، اما حتی با وجود کلاهبرداری ها و اتوبوس های مسافرتی ، همچنان یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری هند است.
این شهر که زمانی یک پایگاه استراتژیک بود ، پر از قصرهای باشکوه قدیمی ، دروازه های باشکوه و قلعه عظیم Jaisalmer است که به عنوان قلعه طلایی نیز شناخته می شود – سازه دلهره آور قرن 12 که در بالای شهر قرار دارد.

شهر طلایی: جیزالمر

شهر طلایی: جیزالمر

تندیس های بلند جهان

تندیس های بلند جهان/5 مجسمه بزرگ در جهان

کشور یونان

کشور یونان /8 برترین استراحتگاه ساحلی زیبا در یونان

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا