جاذبه گردشگری جمهوری ارمنستان/ 6مکان جالب برای بازدید

پنج‌شنبه 29 آبان 1399 جاذبه های گردشگری
یکی از زیباترین مکانهای ارمنستان

6 مقصد برتر گردشگری در ارمنستان

 مجله خانواده  دایان:ارمنستان (نقشه) کشوری باستانی است که در تقاطع اروپا و آسیا ، بین دریای سیاه و دریای خزر واقع شده است. این کشور کوچک با تاریخ 3500 ساله ، فرهنگ غنی و مناظر کوهستانی شگفت انگیز شناخته شده است. هر ساله تعداد فزاینده ای از مردم برای دیدن این سرزمین جالب از ارمنستان دیدن می کنند ، خود را در آداب و رسوم و سنت های چند صد ساله غرق می کنند
 
ارمنستان با گسترش صومعه های پراکنده باستانی ، بناهای تاریخی قرون وسطایی ، روستاهای تاریخی عجیب و چشم اندازهای نفس گیر ، معجونی نسبتاً فریبنده را به مسافران خود هدیه می کند. به ارمنستان بیایید تا خود را عاشق فرهنگ های غنی ، و تاریخ هایی به همان اندازه کهن غم انگیز بدانید. در اینجا لیستی از برترین جاذبه های گردشگری ارمنستان آورده شده است که نگاهی فریبنده به داستان های این سرزمین مرموز دارند. مشهورترین مناطق توریستی آسیا

1. صومعه گغارد

صومعه خیره کننده گگارد ارمنستان که تا حدی از کوه تراشیده شده و در میان صخره های سر به فلک کشیده ساخته شده ، یکی از بهترین نمایش های معماری ارمنی قرون وسطی را نشان می دهد. این صومعه محل زندگی چندین مقبره و کلیسای صخره ای است و معروف است که از قبل از قرن چهارم وجود داشته است. نمازخانه اصلی آن در سال 1215 ساخته شده است. علاوه بر اهمیت مذهبی ، صومعه نوید چشم اندازهای خیره کننده از گردنه رود آزات اطراف را می دهد ، و آن را به یکی از بهترین نقاط گردشگری ارمنستان تبدیل می کند.

2. کاراهونج

در منطقه سیونیک که در حدود 200 کیلومتری ایروان واقع شده است ، یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین مکانهای سنگ قبرستان ارمنستان را خواهید دید که Karahunj یا Zorats Karer (“ارتش سنگها”) است. این فلات در یک فلات در ارتفاع 1770 متر واقع شده است و از بیش از 200 سنگ تشکیل شده است که هر کدام سوراخ هایی به قطر 5 سانتی متر دارند. این ساخت و ساز برای دانشمندانی که نسخه های مختلفی در مورد ریشه و کاربرد آن دارند یک رمز و راز باقی مانده است

 قدیمی ترین مکانهای سنگ قبرستان ارمنستان

قدیمی ترین مکانهای سنگ قبرستان ارمنستان

3. دهکده گارنی

با استفاده از تاریخ غنی و اسرار باستانی ، دوباره بازدید کنید ، بازدید از دهکده تاریخی گارنی چیزی است که هیچ بازدید کننده عاقلی از دست نخواهد داد! این دهکده مملو از مجموعه ای باورنکردنی از بناهای تاریخی و معماری است که مربوط به دوران هلنیستی و اوایل مسیحیت است – معروف ترین آنها معبد شاخص گارنی است. معبد گارنی که یک شاهکار برجسته از معماری هلنیستی است ، معبد بت پرستانه خورشید است و شاید یکی از بهترین نمادهای ساختاری ارمنستان قبل از مسیحیت باشد. از دیگر جاذبه های چشمگیر اینجا می توان به قلعه گارنی ، کلیسای Mashtots Hayrapet ، کلیسای Surb Astvatsatsin ، کلیسای Khumarzham و گارنی Gorge اشاره کرد.
دهکده تاریخی گارنی ارمنستان

دهکده تاریخی گارنی ارمنستان

4. ماتناداران ارمنستان

ماتناداران ارمنستان که پناهگاه عاشقان تاریخ و کتاب شناسان است ، یکی از غنی ترین مخازن سیاره کتاب ها و نسخه های خطی باستانی است که طیف وسیعی از موضوعات را شامل می شود ، از جمله ادبیات ، هنر ، تاریخ ، پزشکی ، فلسفه ، علوم ، جغرافیا و موارد دیگر. ماتناداران بیش از 17000 نسخه خطی و بیش از 30000 سند را در خود جای داده است.
ماتناداران ارمنستان

ماتناداران ارمنستان

5.صومعه تاتف

چهار ساعت (253 کیلومتر) طول می کشد تا با اتومبیل از ایروان به صومعه تاتف برسید اما واقعا ارزش تلاش دارد! بازدید از Tatev یکی از محبوب ترین کارهایی است که در ارمنستان برای بازدید کنندگان انجام می شود. صومعه یک بنای باشکوه قرون وسطایی (قرن 9 میلادی) است که در حاشیه یک تنگه عمیق واقع شده و با مناظر کوهستانی شگفت انگیز احاطه شده است. برای رسیدن به صومعه می توانید از تله کابین (که در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است به عنوان طولانی ترین در جهان) استفاده کنید. حدود 20 دقیقه روی تنگه عمیق سر می خورید و از مناظر خارق العاده لذت می برید.

 

صومعه تاتف

صومعه تاتف

6. آبشار مامروت قار

علاوه بر این جاهای دیدنی محبوب ، تعداد زیادی از موارد کمتر کشف شده وجود دارد که واقعاً ارزش دیدن دارد. در میان آنها آبشارهای جذاب “Mamrot Qar” یا “Zontikner” (چترها) وجود دارد. این سایت طبیعی جالب در قره باغ – منطقه ای در قسمت شرقی ارمنستان – واقع شده است. منبع آب عمیق از دره جردوز سرچشمه می گیرد و آبشارهای همیشه جاری را به شکل چتری عظیم ، پوشیده از خزه تشکیل می دهد.

 

 آبشار مامروت قار

آبشار مامروت قار

منبع:https://velvetescape.com

[ngd-single-post-view]
بهترین جاذبه های گردشگری جمهوری آذربایجان 

جاذبه گردشگری جمهوری آذربایجان/۷ مکان برتر برای بازدید

جاذبه های گردشگری پاکستان/ ۸مکان جالب برای بازدید

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi