جاذبه های گردشگری والنسیا

یکشنبه 22 اسفند 1400 جاذبه های گردشگری
جاذبه های گردشگری والنسیا

جاذبه های گردشگری والنسیا

جاذبه های گردشگری والنسیا میراث تاریخی و فرهنگی رومیان هستند. کلیسای جامع اسپانیا و لونجا دلا سدا نمونه‌های بارزگردشگری این شهر می‌باشند.

 

۱. ساحل مالواروزا

ساحل اصلی والنسیا، Malvarrosa است که در کنار آب‌های مدیترانه واقع شده‌است. در کنار این ساحل، تفرجگاه Paseo Marítimoقرار دارد که گردشگران می‌توانند در رستوران‌های بی‌نظیر آن، طعم غذای لذیذ و سنتی پائلا (paella) را بچشند. خانه‌ینویسنده‌ی مشهور والنسیایی، ویسنته بلاسکو (Vicente Blasco-Ibáñez)، نیز در این ساحل قرار دارد که به موزه‌ی نمایشآثار ادبی و متعلقات شخصی وی تبدیل شده‌است.

جاذبه های گردشگری والنسیا

ساحل مالواروزا

 

۲. بازار مرکزی والنسیا

این بازار عمومی به عنوان قدیمی‌ترین بازار اروپایی که هنوز هم رواج دارد، شناخته می‌شود. این بازار شش روز در هفته باز ویکشنبه‌ها تعطیل است. این ساختمان مسقف مدرن در سال ۱۹۱۴ ساخته شده و دارای پنجره‌هایی با شیشه‌های رنگی وغرفه‌های متعددی برای فروشندگان است. خریداران می‌توانند هدایا، سوغاتی‌ها و خوراکی‌های منحصر به فردی را از این بازارتهیه کنند. برای کسانی که می‌خواهند از محیط این بازار لذت ببرند، کافه‌هایی در مرکز این بازار در نظر گرفته شده‌است.

جاذبه های گردشگری والنسیا

بازار مرکزی والنسیا

 

 

۳. پلازا دل مارکادو

 

کاخ مارکادو، متشکل از سه ساختمان مجزاست که هر کدام مورد استفاده خاصی دارند. این ساختمان به زیبایی در کناریکدیگر قرار گرفته اند و به سبک معماری گوتیک طراحی شده اند. کاخ مارکادو، سالانه افراد بسیاری را به کشور اسپانیا وشهر والنسیا می کشاند. ساختمان های این کاخ شامل ساختمان تجارت ابریشم، کلیسای سلطنتی گوتیک و بزرگ ترینفروشگاه مواد غذایی بسیار تازه  در سراسر اروپا هستند.

جاذبه های گردشگری والنسیا

پلازا دل مارکادو

 

 

۴. لونجا دلا سدا

 

«لونجا دلا سدا»، که با عنوان بازار ابریشم نیز شناخته می شود یکی از بهترین نمونه های معماری به سبک گوتیک است.این بنا از نظر طراحی در میان دیگر بناهای معماری گوتیگ، سرآمد همه است. یونسکو نیز این ساختمان را به عنوان میراثجهانی معرفی کرده است. این بنا شبیه قلعه های باستانی قرون وسطی است و دیوارهای آن نیز همچون قلعه ها، سنگیاست.

جاذبه گردشگری کشور لبنان

 

این ساختمان به ۴ بخش مجزا تقسیم می شود. این بخش ها شامل، برج، درختان پرتقال، اتاق های حلزونی و اتاق«کانسولادو دل مار» هستند. ویژگی برجسته ساختمان لونجا، درختان نخل بلندقامتی هستند که اطراف سالن های گرد راپوشانده اند. مناره ابریشم نیز زیربنای مستطیلی شکل دارد و فضایی حدود دو هزار مترمربع را به خود اختصاص داده است.

جاذبه های گردشگری والنسیا

لونجا دلا سدا

 

 

۵. قلعه سرانوس

 

قلعه سرانوس یکی از بناهای تاریخی و معماری زیبا در شهر والنسیا در کشور اسپانیاست. این قلعه به سبک معماری گوتیکطراحی و ساخته شده است و در طول تاریخ استفاده های مختلفی از آن شده است. در حال حاضر، از این قلعه به عنوانموزه تجهیزات دریایی استفاده می شود.

 

قلعه سرانوس، بزرگ ترین دروازه شهری در سراسر قاره اروپاست که به سبکگوتیک طراحی شده است. این قلعه در اواخر قرن ۱۴ میلادی ساخته شده است. برج های بلند این قلعه نمای بسیار زیبا وحیرت آوری از شهر را نشان می دهند. از بالای این برج ها، می توان بخشی از شهر والنسیا و همچنین رودخانه توریا را میتوان دید.

جاذبه های گردشگری والنسیا

قلعه سرانوس

 

۶. باغ‌ های توریا

این مجموعه باغ ، بزرگ‌ترین باغ‌های شهری اسپانیا هستند. زمانی که رودخانه‌ی سیل‌خیز Turia به اطراف شهر منتقل شد،بستر رودخانه‌ی قبلی به باغ تبدیل شد که اکنون شامل یک مسیر برای دوچرخه‌سواری در سراسر شهر است که جاذبه‌هایمتعددی را شامل می‌شود.

این باغ‌ها نه تنها به زیبایی طراحی شده‌اند بلکه دارای جاذبه‌های گردشگری متعددی مانندزمین‌های ورزشی، صفحه‌های شطرنج بزرگ، زمین‌های اسکیت و آب‌نماهای متععدی هستند. این باغ‌ها مسیر منحصر‌به‌فردیبرای رفتن به “شهر علوم و هنر”، برج‌های Serranos و باغ‌وحش Bioparc است.

جاذبه های گردشگری والنسیا

باغ‌ های توریا

 

 

زیباترین فرودگاه های جهان

زیباترین فرودگاه های جهان

دیدنی ترین اقیانوس ها در جهان

دیدنی ترین اقیانوس ها در جهان

آخرین دیدگاه‌ها

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا