جاذبه های گردشگری هانوفر

چهارشنبه 25 اسفند 1400 جاذبه های گردشگری
جاذبه های گردشگری هانوفر

جاذبه های گردشگری هانوفر

هانوفر پایتخت و بزرگترین شهر ایالت نیدرزاکسن آلمان است ،شهری مدرن با فرهنگ و سنت‌های غنی، با باغ و پارک‌های زیبا و بزرگ .مرکز تاریخی این شهر بارها در جنگ تخریب شده و بعداز آن بازسازی شده است. به همین دلیل هانوفر شهر مدرن و جدیدی است که حتی مرکز شهر قدیمی‌اش هم جدید است.

 

شهر قدیم هانوفر

 

آلت اشتات یا شهر قدیم هانوفر با وجود بمب‌گذاری‌های جنگ جهانی دوم همچنان زیبا و جذاب است. سه دیدنی‌ تاریخی اینجا عناصر اوریجینال خودشان را حفظ کرده‌اند و گشت و گذار میانشان لذت دلچسبی دارد: کلیسای مارکت‌ با نمای آجری قرمزرنگ و سبک معماری گوتیک در میدان بازار؛ رات‌هاوس قدیم یا  آلتِس رات‌هاوس که ساختش در سال ۱۴۵۵ شروع شده؛ و سالن ورزشی بال‌هوف که در قرنهفدهم ساخته شده است. در میان ردیف خانه‌های چوبی نزدیک کلیسا، خانه‌ی لایبنیتز، فیلسوف و ریاضی‌دان قرن هفدهم با نمای سبک رنسانس قرار گرفته و مقابل خانه هم چشمه‌ی اسکار وینتر را خواهید دید. تالار شهر جدید یا نویِس رات‌هاوس هم در شهر قدیم هانوفر قرار دارد.

 


کلیسای مارکت

 

شهر قدیم هانوفر یا به قول آلمانی‌ها آلت اشتات، چند بنای تاریخی دارد که دور و بر میدان مارکت جمع شده‌اند. کلیسای مارکت یکی ازاین بناها است که با نمای آجری قرمزرنگ و سبک معماری گوتیک، جان می‌دهد برای گردش تاریخی و کلی عکاسی. این کلیسا قدمتش حدود ۷۰۰ سال است و بین سال‌های ۱۳۴۹ تا ۱۳۵۹ ساخته شده است.

بنای کلیسا با وجود تخریب‌های جنگ جهانی دوم,عناصر اورجینال خودش را حفظ کرده و یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری هانوفر به خصوص برای توریست‌های حرفه‌ای اهلتاریخ و معماری است. کلیسا در اصل متعلق به دو قدیس به نام‌های جورج و جیمز بوده، اما چون در میدان مارکت و نزدیک بازار قرارگرفته به کلیسای مارکت معروف شده. برج غربی کلیسا یکی از بلندترین برج‌ها در ایالت ساکسونی پایین و نماد شهر هانوفر است.

 

جاذبه های گردشگری هانوفر

کلیسای مارکت

کلیسای مارکت در قسمت قدیمی شهر هانوفر


 دریاچه ماش

دریاچه‌ی مصنوعی ماش یا ماش‌زِه یکی از پروژه‌های عمومی اولیه نازی‌ها بوده و الان یکی از زیباترین دیدنی‌های طبیعی هانوفر وپاتوق عصرگاهی شناگران و قایق‌سواران است. ماش‌زه در امتداد استادیوم فوتبال هانوفر قرار گرفته و از مرکز شهر هم دور نیست.

ازایستگاه قطار اصلی شهر تا دریاچه حدود نیم ساعت راه است. گردش و بازی اطراف دریاچه‌ی ماش و گشت قایقی روی آب از بهترینتفریحات هانوفر برای بچه‌ها است. از نیمه‌ی آوریل که هوا رو به گرمی می‌رود تا حوالی اکتبر که هنوز سرد نشده، می‌توانید قایق‌موتوری، پدالی یا پارویی کرایه کنید و دریاچه را حسابی بگردید.

جاذبه های گردشگری هانوفر

دریاچه ماش

دریاچه ماش یکی از جاذبه های گردشگری هانوفر


 بازار هانوفر

 

طرز تهیه میتلف گوشت/ یک غذای خوشمزه آلمانی

بازار هانوفر در بخش قدیمی شهر قرار دارد. فواره های نئوگوتیک به همراه معماری تاریخی بازار، این بازار را به یکی از مناطق گردشگری پربازدید هانوفر تبدیل کرده است. کلیسای مارکت و برجی به ارتفاع نود و هفت متر از دیگر زیبایی های جذاب این منطقههستند.

 

جاذبه های گردشگری هانوفر

بازار هانوفر

تصویر هوایی از بازار هانوفر


باغ های هرن هاوزن

مجموعه باغ‌ سلطنتی هرن هاوزن یکی از مهم‌ترین باغ‌های تاریخی اروپا است که نشان می‌دهد هانوفر شهری صرفاً تجاری ونمایشگاهی نیست و دیدنی‌های سرسبز هم کم ندارد. این چهار باغ که در ساختشان از باغ‌های کاخ ورسای الهام گرفته‌اند، بهترین جابرای گردش بهاری چندساعته میان گل‌های رز هستند.

برای ورود به باغ گُروسر و باغ بِرگ باید ورودی بپردازید و ساعت بازدید هم تا ۵بعدازظهر است. اما باغ گئورگو باغ وِلف رایگان و شب و روز به روی عموم باز هستند. باغ گئورگ موزه‌ی زیبایی هم به نام ویلهلم بوش دارد.

 

جاذبه های گردشگری هانوفر

باغ های هرن هاوزن

باغ های هرن هاوزن هانوفر


تالار شهر جدید

 

بهترین نقطه برای شروع گشت و گذار در هانوفر، تالار شهر جدید یا نویِس رات‌هاوس است که در اوایل قرن بیستم ساخته شده. اینتالار هم خودش یکی از مکان‌های دیدنی هانوفر است و هم از گنبد سبزرنگ زیبایش می‌شود هانوفر را از ارتفاع ۹۸ متری تماشا کرد وحسابی عکس گرفت.

گنبد رات‌هاوس چهار سکو برای تماشای شهر دارد که چشم‌اندازهای پانورامایی فوق‌العاده‌ای تا تپه‌هایدوردست دایستر نشانتان می‌دهند. البته خودتان را برای ایستادن در صف آماده کنید چون ظرفیت کابین ۵ نفر است. بازدید تا ۶ بعدازظهراست و برای بالا رفتن با آسانسور باید حدود ۳ یورو بپردازید.

 

جاذبه های گردشگری هانوفر

تالار شهر جدید

نمای بیرونی تالار شهر جدید هانوفر

 

 

 

قاهره پایتخت مصر باستان

قاهره پایتخت مصر باستان

زیباترین روستاهای جهان

زیباترین روستاهای جهان

×

ارسال دیدگاه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا