جاذبه های گردشگری بلگراد؛ پایتخت صربستان

یکشنبه 3 بهمن 1400 جاذبه های گردشگری
بلگراد پایتخت صربستان

جاذبه های گردشگری بلگراد

بالگرد بزرگترین شهر صریستان است همچنین پایتخت این کشور به حساب می آید.نام این یعنی شهرسفید است.این شهر شامل جاذبه های گردشگری فراوانی ازجمله کلیسای سنت ساوا، دژهای نظامی، موزه نیکولا تسلا، برج گاردوس، آدا سیگانلیا، کلیسای جامع سنت مارک است

لازم به ذکر است ایرانیان برای دیدن کشور صربستان نیازبه ویزا ندارند! از این رو در این مطلب نگاهی به مهم‌ترین جاذبه های گردشگری بلگراد انداخته‌ایم.

 

 

۱. کلیسای سنت ساواین

کلیسا یکی از زیباترین ساختمان‌های صربستان و همچنین بزرگ‌ترین کلیسای ارتدکسی در بالکان محسوب می‌شود. این بنا که در فلات وراچار (Vračar) واقع شده، علاوه بر توریست ها، بین مردم منطقه نیز بسیار جذاب و محبوب است. این کلیسا نشانی برای سپاسگزاری از بزرگ‌ترین آموزگار صربستان به شمار رفته و بخش مهمی از تاریخ این کشور را تشکیل می‌دهد.

کلیسای سنت ساوا- عکس کلیسای سنت ساوا

کلیسای سنت ساوا یکی از جاذبه های گردشگری بلگراد


۲. برج‌های کالِمِگدان

دژ نظامی بلگراد با برج‌هایش به واقع یکی از زیباترین مناطق اروپاست. این نقطه جذاب و مشهور در میان گردشگران، در عکس‌های بسیاری ثبت شده است. یکی از زیباترین زاویه‌ها برای تماشای برج‌ها، از بارهای تِراسا قابل دسترس است که علاوه بر لذت بردن از این مناظر می‌توانید بعد از ظهرهای آرام و مهمانی‌های شبانه را نیز در آن تجربه کنید.

برج‌های کالِمِگدان- عکس برج‌های کالِمِگدان

بخشی از برج‌های کالمگدان


۳. موزه نیکولا تسلا

نیکولا تسلا یکی از دانشمندان و مخترعین شناخته شده است که در یک خانواده صرب به دنیا آمده بود آخرین درخواستش نیز این بوده است که اموالش پس از مرگ وی در پایتخت صربستان نگهداری شوند. با توجه به درخواست این مخترع بزرگ، اموال وی اکنون در موزه‌ای به نام خودش و در یک بنای مسکونی زیبا که در سال ۱۹۲۹ ساخته شده است نگهداری می‌شود. این موزه محل نگهداری اموال و میراث شخصی این دانشمند بزرگ است که شامل دست‌نوشته‌ها و طرح‌های وی از اختراعات اوست. وسایل تسلا جزئی از برنامه میراث مستند جهانی یونسکو نیز به حساب می‌آیند که نشانگر اهمیت کارهای این دانشمند بزرگ می‌باشد.

 

موزه نیکولا تسلا- عکس موزه نیکولا تسلا

نمای بیرونی ساختمان موزه نیکولا تسلا


۴. گشت و گذار در بازار کالنیک

در هیچ مکانی از شهر همانند بازار کالنیک (Kalenić Market) نمی‌توانید زندگی روزمره مردم صربستان را لمس کنید. محصولات این بازار به صورت مستقیم و توسط کشاورزان فراهم می‌شود و مردم به طور مستقیم محصولات سالم را تهیه می‌کنند. در بازار کالنیک علاوه بر میوه‌ها و سبزیجات فصل می‌توانید محصولات لبنی محلی مثل انواع پنیر و سایر محصولات محلی مانند کجمک را خریداری کنید.

گشت و گذار در بازار کالنیک- عکس گشت و گذار در بازار کالنیک

بازار کالنیک یکی از بازارهای اصلی بلگراد


۵. میکسر هاوس

همان‌طور که اشاره شد، منطقه ساماوالا تبدیل به یکی از مناطق رو به رشد در شهر بلگراد شده است که مورد توجه گردشگران شده است و گفتیم که اهالی بلگراد توجه ویژه‌ای به این مکان داشته و امکانات فراوانی نیز در آن بوجود آورده‌اند. یکی از این امکانات میکسر هاوس (Mikser House) است. میکسر هاوس مکانی بی همتا بوده و کاربری‌های بسیار گوناگونی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به کارگاه، بوتیک شهری، نقطه اصلی اکثر رویدادهای تفریحی و کنسرت‌ها اشاره کرد. همچنین در این مکان محیطی دوستانه بوجود آمده است که با ورود به آن عشق و انرژی مثبت موجود را حس خواهید کرد.

میکسر هاوس- عکس میکسر هاوس

نمای درونی بخشی از میکسر هاوس


۶. خیابان نز میهایلووا

هر شهری یکی از این خیابان ها را دارد. خیابان هایی که جذابیت خاصی دارند و پر از فروشگاه ها و مراکز خرید معروف و جاذبه های تاریخی هستند. خیابان نز میهایلووا در بلگراد، یکی از همین خیابان ها است که اسمش را از یک پرنسس صربی گرفته است. تاریخ شکل گیری این خیابان یک کیلومتری به دوران عثمانی بر می گردد. اما شهرت آن، بعد از قرن نوزدهم و حضور ثروتمندانی که شروع به ساخت و ساز در آن کردند آغاز شد.

خیابان نز میهایلووا- عکس خیابان نز میهایلووا

خیابان نز میهایلووا یکی از خیابان‌های اصلی بلگراد


۷. برج گاردوس

برج گاردوس در فاصله ۲۰ کیلومتری از شهر بلگراد قرار گرفته است. در مقایسه با سایر آثار باستانی این شهر، برج گاردوس که در سال ۱۸۹۶ ساخته شد قدمت کمتری دارد. این برج که به برج هزار ساله هم معروف است، توسط مجارستانی ها به عنوان نمادی برای هزار سال حکومت در این منطقه ساخته شد.

برج گاردوس- عکس برج گاردوس

برج گاردوس یکی از جاذبه های گردشگری بلگراد

 

15 مورد از خطرناک ترین مکان های جهان
آبشار مارگون

آبشار مارگون بزرگترین آبشار چشمه ای جهان

روستای تاریخی میمند

روستای تاریخی میمند کجاست؟

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا