جاذبه های گردشگری بلغارستان

یکشنبه 11 اردیبهشت 1401 جاذبه های گردشگری
جاذبه های گردشگری بلغارستان

جاذبه های گردشگری بلغارستان

در این مطلب می‌خواهیم شهرها و مکان های دیدنی بلغارستان را به شما معرفی کنیم. پس از صوفیه شروع می‌کنیم تا به شهرهای کوچک‌تر و زیبایی برسیم که مانند ریزنگین‌هایی بر تاج این کشور می‌درخشند. بنابراین به بلغارستان نروید مگر این که بخواهید از این مکان‌ها دیدن کنید.

شهرهای زیبا در جاهای دیدنی بلغارستان

1- صوفیه (Sofia) نگین شهرهای بلغارستان

شهرهای دیدنی بلغارستان

صوفیه (Sofia) نگین شهرهای بلغارستان

اگر نظر ما را بخواهید به شما می‌گوییم که صوفیه نگین شهرهاست؛ نه زیاد کوچک و نه بیش از اندازه بزرگ است. ولی وسعت آن به اندازه‌ای هست که بتواند نیازهای هر فردی را برآورده کند؛ مثل مغازه‌ها، فروشگاه‌های غذایی و سیستم حمل و نقل عالی. پس خیالتان راحت باشد که در عرض یک روز می‌توانید از جاهای دیدنی بلغارستان در شهر صوفیه دیدن کنید و عصر هم برنامه‌ای برای شادی و تفریح داشته باشید. خودتان با سفر به این شهر می‌توانید سخن ریک استیوز، مستندساز معروف آمریکایی را تایید کنید که می‌گوید صوفیه بهترین شهر در بلغارستان برای زندگی است.

صوفیه شهر جذابی است. در مقاله دیگر ما از جاذبه های گردشگری صوفیه بیشتر بخوانید.

آدرس شهر صوفیه در گوگل مپ

2- شهر وارنا (Varna) در جاهای دیدنی بلغارستان

وارونا بزرگ‌ترین شهر در ریویرا بلغارستان و محل اصلی تجمع سواحل زیبای این کشور است که همواره از آن به عنوان یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی بلغارستان یاد می‌کنند. وارنا علاوه بر این‌ها، از فرهنگی غنی و زنده برخوردار است که خیابان‌های آن آدم را به یاد ادیسه می‌اندازد.

شما در این شهر می‌توانید وارنا نکروپولیس و حمام‌های رومی را ببینید، کلیسای جامع مادر آف گاد را در دل بستایید یا این که یادبود برادری شوروی و بلغارستان را به نظاره بنشینید. اقامت در وارنا یک فرصت استثنایی برای کشف مناظر بی‌نظیر اطراف شهر است که از جمله آن‌ها باید به ساحل شرقی بلغارستان اشاره کنیم که زیباترین سواحل در آن جا واقع شده‌اند. در ضمن پیشنهاد می‌کنیم از پوبیتی کامانی هم دیدن کنید که پر از سنگ‌های جالب و عجیب است.

آدرس شهر وارنا در گوگل مپ

3- شهر پلودیو (Plovdiv)؛ سرزمینی کهن

این دومین شهر بزرگ در بلغارستان است که به تازگی در جذب جهانگردان با صوفیه وارد رقابت شده، مخصوصا امسال که پلودیو، را به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا هم انتخاب کرده‌اند. اگرچه خیلی‌ها بودن در صوفیه را دوست دارند، ولی باید اعتراف کنیم که پلودیو کمی بیشتر به مذاق گردشگران خوش می‌آید. چون در این شهر حس آرامش و راحتی بیشتری دارند.

پلودیو بلغارستان، پایتخت فرهنگی اروپا

شهر پلودیو (Plovdiv)؛ سرزمینی کهن

هرکسی که عاشق عکاسی است، رویای رفتن به قسمت‌های قدیمی شهر پلودیو را در سر می‌پروراند. معماری و سبک طراحی خاصی که این شهر دارد، فرصتی را در اختیار مردم قرار می‌دهد تا به این خانه‌ها قدم بگذارند، از معماری ملی آن‌ها دیدن کنند و به وضوح ببینند که زندگی اشراف بلغاری در قرون 19 و 20 میلادی به چه شکلی بوده است.

یکی از ساختمان‌های موردعلاقه توریست‌ها موزه قوم‌نگاری است که در یکی از بهترین عمارت‌های شهر قدیمی پولودیو بنا شده است. این یکی از اینستاگرامی شده‌ترین مکان‌ها در این شهر است. دقیقا از همین مکان به فرهنگ و سنن بغاری‌ها می‌شود نزدیک شد.

اما جواهر واقعی یونسکو که آن را تبدیل به شهر قویمی پلودیو کرده، آمفی تئاتر رومی فیلیپوپولیس است که به معنی واقعی کلمه زیبا و بی‌نظیر است. به همین خاطر است که همیشه از آن به عنوان یکی از بهترین آمفی‌تئاترها و جاهای دیدنی بلغارستان یاد می‌شود.

علاوه بر این‌ها برای دیدن شهر پلودیو، باید محیط اطراف مسجد ژومایا و استادیوم رومی را هم بررسی کنید که با آمفی‌تئاتر فرق دارد. مثلا می‌توانید اتومبیل‌های رنگ‌آمیزی شده و هنرهای زیبا را به نظاره بنشینید و با چشمان خود ببینید که با چه شکوه و عظمتی جشن پایتخت فرهنگی شدن را در سال 2019 برپا کردند.

سرانجام پیشنهاد می‌کنیم که بازدید از شهر پلودیو را با صرف یک فنجان قهوه در یکی از کافه‌های خیابان کاپانا به پایان برسانید. هنرهای خیابانی جذاب مانند شوهای رقص و موسیقی‌های محلی می‌توانند شما را برای ساعت‌ها سرگرم کنند، تا حسابی از تفریح و خوشگذرانی در کنار عزیزانتان لذت ببرید.

آدرس شهر پلودیو در گوگل مپ

4- شهر ولیکو تارنوو (Veliko Tarnovo)؛ شهر تزارها

این شهر کوچک یکی از زیباترین شهرهای اروپاست که هرکسی را عاشق خود می‌کند. معماری زیبا و منحصربه فرد خانه‌ها و ساختمان‌ها می‌توانند تعجب هر بیننده‌ای را برانگیزند. پس بی‌دلیل نیست که در فهرست جاهای دیدنی بلغارستان جایگاه ویژه‌ای دارد. مردمی که در شهر ولیکو تارنوو زندگی می‌کنند، شهر تاریخی و کوچک خود را بسیار دوست دارند. ویژگی‌های دوست داشتنی این شهر در جزء به جزء آن قابل لمس است چهره‌ای جذاب و دلفریب به آن می‌دهد.

خیلی‌ها ولیکو تارنوو را به عنوان شهر تزارها می‌شناسند. چون پایتخت دومین امپراطوری بلغارستان بوده است. جالب است بدانید که این شهر روی سه تپه بنا شده است. در اینجا می‌توانید خرابه‌های شهر تاریخی و عجیب‌ترین کلیسایی را ببینید که تابه‌حال نظیر آن را هم به چشم ندیده‌اید. این مکان هنوز هم شگفت‌انگیز است و یک چشم‌انداز محشر از تمام شهر ولیکو تارنوو را در برابر چشم هر بیننده‌ای ترسیم می‌کند.

جاهای دیدنی بلغارستان

شهر ولیکو تارنوو (Veliko Tarnovo)؛ شهر تزارها

دلایل متقاعدکننده‌ای برای دیدن ولیکوو تارنوو وجود دارد؛ مثل هنرهای خیابانی و بی‌نظیر، راه‌پله‌هایی که به ناکجاآباد می‌رسند و به خودی خود، نمایی بی‌نظیر را به وجود می‌آورند. پس حتما این شهر را در فهرست جاهای دیدن بلغارستان بگنجانید و بازدید از آن را به هیچ‌وجه از دست ندهید.

آدرس شهر ولیکو تارنوو در گوگل مپ

5- دهکده تاریخی آرباناسی (Arbanasi)

برای دیدن این منطقه اسرارآمیز، سفری یک روزه را از ولیکو تارنوو شروع کنید تا به روستایی بسیار زیبا برسید که در آن گذر زمان را حس نخواهید کرد. این روستا را بیشتر به خاطر کلیساها و دیرهایش می‌شناسند که در عین زیبایی، یکی از آرامش‌بخش‌ترین مکان های دیدنی بلغارستان است. اما مطمئنا از شنیدن این که چه کارهای جالبی می‌توانید در آرباناسی انجام دهید، ذوق‌زده خواهید شد! برای مثال شکل ساختمان‌ها و معماری آن‌ها انقدر خاص و جذاب است که جان می‌دهد برای گرفتن عکس‌های هنری! البته به هیچ وجه از خوردن غذاهای محلی این روستا هم غافل نشوید که شاید نظیرش را هیچ کجای دنیا پیدا نکنید.

دهکده آرباناسی در بلغارستان

دهکده تاریخی آرباناسی (Arbanasi)

آدرس دهکده آرباناسی

6- شهر کوپریوشتیتسا (Koprivshtitza)؛ شهر موزه

یکی از زیباترین و شگفت‌انگیزترین جاهای دیدنی بلغارستان شهر کوپریوشتیتسا است که به عنوان شهر موزه شناخته می‌شود. اما چرا شهر موزه؟ چون معماری آن حالتی ترسیم‌گونه دارد و پر از شکل‌ها و طرح‌های کلاسیک است که فرم قرن نوزدهی به آن می‌دهد. همچنین کوهی که در نزدیکی آن قرار دارد، نمای بی‌نظیری به شهر بخشیده است.

اگر می‌خواهید با معماری‌های جالب قدیمی آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما از این شهر دیدن کنید. از آن جایی که توریست‌های خارجی زیادی در آن وجود ندارد، پس برایتان جای دنج و آرامی خواهد بود.

جاهای تاریخی بلغارستان

شهر کوپریوشتیتسا (Koprivshtitza)؛ شهر موزه

آدرس شهر کوپریوشتیتسا در گوگل مپ

7- شهر بورگاس سالترنز (Burgas)؛ شهری میان دریاچه صورتی نمک

اینجا یک شهر مهم در ساحل دریای سیاه است؛ ولی باحال‌ترین قسمت آن دریاچه نمک صورتی است! شاید برایتان جالب باشید که رنگ صورتی سالترنز کاملا طبیعی است و از میگوی آب شور ناشی می‌شود که در آب‌های کاملا شور زندگی می‌کنند.

قسمت کوچکی از آب این دریاچه به اندازه یک گل اسپای (جلسات بهداشت پوست و بدن) رایگان ارزش و کارایی دارد که با برداشت بخشی عظیمی از آن می‌توان کارخانه نمک راه‌اندازی کرد! سالانه 40 هزار تن نمک تولید می‌کند و به همین دلیل به بزرگ‌ترین تولیدکننده نمک در بلغارستان تبدیل شده است.

پیشنهاد می‌کنیم وقتی به این دریاچه داخل می‌شوید، تن خود را به گل موجود در آن بسپارید و زیر نور خورشید بدنتان را خشک کنید! سپس 100 متر بروید تا به دریای سیاه رسیده و بدنتان را در آنجا بشویید. این یک جلسه اسپای کامل به روش بلغاری است که حتی یک ریال هم برایتان هزینه ندارد.

بارگس در بلغارستان

شهر بورگاس سالترنز (Burgas)؛ شهری میان دریاچه صورتی نمک

آدرس شهر بورگاس در گوگل مپ

8- ملنیک (Melnik)

شهر ملنیک کوچک‌ترین شهر بلغارستان است و فضای آرام و زیبایی دارد. بیشتر گردشگران به خاطر دیدن هرم‌های نمکی و صومعه روژن به این شهر می‌روند که قطعا ارزش دیدن دارند. اگر در سفر به بلغارستان، سری هم به شهر ملنیک زدید، پیشنهاد می‌کنیم که بعد از گشت و گذار و دیدن جاذبه‌های آن، حتما به کافه‌های محلی هم بروید و مطمئن باشید ساعات خوشی برایتان رقم خواهد زد.

مکان های دیدنی بلغارستان - ملنیک

ملنیک (Melnik)

آدرس شهر ملنیک در گوگل مپ

جاذبه های گردشگری در جاهای دیدنی بلغارستان

خب بعد از آشنایی با شهرهای توریستی، وقت آن رسیده که به سراغ جاذبه های گردشگری بلغارستان برویم.

سه نوع پنیر جدید

جاهای دیدنی بلغارستان

9- کلیسای جامع الکساندر نوسکی (Alexander Nevsky)

صوفیه شهر موردعلاقه بسیاری از توریست‌هاست. چرا؟ خب به خاطر این که از مغازه‌ها و فروشگاه‌های متعدد و متنوع گرفته تا خرابه‌های شهر رومی همیشه چیزی شگفت‌انگیز و جذاب در شهر صوفیه وجود دارد که آدم را غافلگیر کند.

حالا از دیدنی های بلغارستان در این شهر برای شما خواهیم گفت. تحت هیچ شرایطی دیدن گنبدهای طلایی کلیسای جامع الکساندر نوسکی را از دست ندهید که سمبل شهر صوفیه است. حتما به درون ساختمان هم سرکی بکشید تا رسوم قدیمی ارتودکسی را از نزدیک ببینید و لمس کنید. علاوه براین موزه نگاره‌های حضرت عیسی را هم از قلم نیندازید. کلیسای روسی را هم اصلا از دست ندهید، چون فقط یک خیابان با کلیسای جامع نوسکی فاصله دارد و در مقیاس خیلی کوچکتر ساخته شده است؛ ولی باز در همان ابعاد و اندازه، با معماری کم نظیرش هوش از سر هر بیننده‌ای می‌برد.

جاهای دیدنی بلغارستان، کلیسای نوسکی

کلیسای جامع الکساندر نوسکی (Alexander Nevsky)

 

آدرس کلیسای جامع الکساندر نوسکی در گوگل مپ

10- تئاتر ایوان وازوف (Ivan Vazov)

در قلب پارک‌های دوست‌داشتنی که به باغ شهر معروف است، یکی دیگر از جاهای دیدنی بلغارستان به نام تئاتر ملی نیوکلاسیک ایوان وازوف قرار دارد. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به هنر و تئاتر علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما به دیدن اجرای نمایش هنرمندان ایوان وازوف بروید. همچنین می‌توانید از تماشای معماری جذاب و منحصر به فرد این بنا لذت ببرید.

آدرس تئاتر ایوان وازوف در گوگل مپ

11- کلیسای سنت جورج (Church of Saint George)

قدیمی‌ترین کلیسای شهر روتاندا سنت جورج نام دارد و برای قرن‌ها از چشم محلی‌‎ها و مردم شهر پنهان بوده است. قدمت این کلیسا به قرن 4 میلادی برمی‌گردد و بازدید از آن برای دوستداران تاریخ و باستان بسیار جذاب است. این بنا باقی‌مانده‌های شهر سردیکا است که ساختمان آن با آجرهای قرمز و به شکل مدور ساخته شده است که تقارن پیچیده‌ای هم دارد. همین ویژگی‌ها کافی است تا شما را به دیدن این کلیسا مشتاق کند.

کلیسای سنت جورج بلغارستان

کلیسای سنت جورج (Church of Saint George)

آدرس کلیسای سنت جورج در گوگل مپ

12- مخروبه‌های سردیکا (Serdika) و حمام مرکزی

به شما پیشنهاد می‌کنیم که در میان جاهای دیدنی بلغارستان از مخروبه‌های شهر روم باستانی به نام سردیکا مدفون در مترو، کلیسای سوتا ندلیا و مسجد بانیا باشی در «میدان مقاومت مذهبی» حتما بازدید کنید و سری هم به بازار مرکزی بزنید. مطمئنیم که اصلا دلتان نمی‌خواهد دیدن معماری وینی حمام‌های مرکزی را از کف بدهید! البته به خاطر داشته باشید که متاسفانه الان دیگر گرمابه نیست و تبدیل به موزه شده است. ولی به هر حال، به طور مجانی می‌توانید جوی آب موجود در خیابان پشتی را پر از آب کنید.

خرابه های سردیکا

مخروبه‌های سردیکا (Serdika) و حمام مرکزی

آدرس مخروبه های سردیکا و حمام مرکزی در گوگل مپ

13- کوه ویتوشا (Vitosha)

کوه ویتوشا یکی از بخش‌های اصلی صوفیه است؛ ولی بدون شک، آنقدر زیبا، دلفریب و بی‌نظیر است که خودش به تنهایی می‌تواند به یکی از جاهای دیدنی بلغارستان و جدا از صوفیه به جذب توریست ادامه دهد! راه‌های متنوعی برای لذت بردن از همجواری با کوه ویتوشا وجود دارد؛ مثل پیاده روی در غروب، مدیتیشنی آرامش بخش در طلوع آفتاب، چشم‌اندازی بی‌نظیر به کوپی توتو، صعود به قله چرنی وراه، لذت خوردن یک خوراکی سبک و دلچسب در یکی از رستوران‌های کوچک، اسکی و اسنوبورد در شیب‌های کوه همه و همه تجربه‌های لذت‌بخشی هستند که هر آدم عشق سفری را سر ذوق می‌آورد.

رسیدن به کوه ویتوشا بسیار آسان است. اتومبیل‌هایی هستند که شما را به کوه و دامنه آن می‌رسانند تا چشم‌اندازی بی نظیر در مقابل چشمانتان ترسیم شود و از دیدن آن حظ ببرید. علاوه بر آن‌ها، 66 اتوبوس دیگر هم هستند که شما را به مقصد الکو می‌برند که بلندترین قله این کوه است و مبدا بسیاری از گشت و گذارها و سیاحت‌ها در بلغارستان است.

کوه ویتوشا، جذابیت های بلغارستان

کوه ویتوشا (Vitosha)

آدرس کوه ویتوشا در گوگل مپ

14- بوزلوژا (Buzludzha)

این کوه را به عنوان نمادی برای برگزاری جلسات حزب کمونیستی بوده است. اما متاسفانه پس از انحلال این حزب و جنبش، این مکان خالی از سکنه شده و طی این همه سال از آن هیچ محافظتی صورت نگرفته و ورود به آن غیر ممکن بوده‌ است. اما از اردیبهشت سال 2018 گارد محافظتی در این جا ساکن شده‌اند تا از آسیب‌های بیشتر آن جلوگیری کنندتا آن را برای نسل‌های بعدی سالم نگه دارند. از آن پس درهای آن به روی عموم باز شده و توریست‌ها می‌توانند وارد این کوه شگفت‌انگیز شوند، به طور کامل از آن بازدید کنند و عکس‌های بی‌نظیری بگیرند.

آدرس بوزلوژا در گوگل مپ

15- هفت دریاچه ریلا (Seven Rila Lakes)

یکی از محبوب‌ترین جاهای دیدنی بلغارستان سری دریاچه‌های ریلا است که گشت و گذار در آن صفای خاص خودش را دارد. این دریاچه‌ها کمتر از 100 کیلومتر با صوفیه فاصله دارند، بنابراین مکانی بی‌نظیر برای تفریح و سیاحت است.

گشت و گذار در این دریاچه‌ها بسته به سرعت شما و راهی که انتخاب می‌کنید، حدود 3 تا 5 ساعت طول می‌کشد؛ ولی ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای این کار چند ساعت بیشتر وقت بگذارید تا از آن چندین برابر حظ ببرید. این دریاچه‌ها واقعا شگفت‌انگیز هستند و هرکسی که تابستان به بلغارستان سفر می‌کند، نباید به هیچ وجه لذت دیدن آن‌ها را از دست بدهد.

7 دریاچه ریلا بلغارستان

هفت دریاچه ریلا (Seven Rila Lakes)

آدرس هفت دریاچه ریلا در گوگل مپ

16- دیر ریلا (Rila Monastery)

یکی دیگر از دیدنی‌ های بلغارستان دیر ریلا است که سمبل بلغارستان بوده و یکی از محبوب‌ترین و جذاب‌ترین دیرهای ارتودکسی را در خود جای داده است. دیوارهای کلیسا به شکل هنرمندانه‌ای نقاشی شده است و در آن مکانی مخصوص برای کشیش‌ها وجود دارد که جامعه‌ای کوچک را برای آن‌ها به وجود آورده است.

دیر ریلا در بلغارستان

دیر ریلا (Rila Monastery)

آدرس دیر ریلا در گوگل مپ

17- شیپکا (Shipka)

این کلیسای کوچک تنها شعبه‌ای کوچک از بوزلوژا و مکانی جالب برای سیر و سیاحت در بلغارستان است. بازدید از کلیسای شیپکا، رویای اینسناگرام بازهاست! شما در اینجا می‌توانید یک باغ بزرگ، پر از گل‌های آفتابگردان را ببینید که منظره‌ای رویایی را به وجود آورده‌اند. مخصوصا اگر در فصل مناسب یعنی اواخر خرداد به اینجا بروید، با چشمان خودتان شاهد این مناظر روح‌نواز خواهید بود.

شیپکا، جاهای دیدنی بلغارستان

شیپکا (Shipka)

آدرس شیپکا در گوگل مپ

18- قلعه نظامی بلوگرادچیک (Belogradchik)

در ضلع شمال غربی بلغارستان رشته کوه‌های بلوگرادچیک قرار دارند که دارای شمایلی عجیب هستند؛ به گونه‌ای که 30 کیلومتر طول داشته و صخره‌هایی با ارتفاع بیش از 200 متر دارند. این صخره‌ها که یکی از جاهای دیدنی بلغارستان به حساب می‌آیند، شاید شبیه به آن چیزی هستند که در متئورا یونان دیده باشید. با این حال جالب‌ترین چیز درباره بلوگرادچیک، قلعه‌ای است که شبیه به قسمت بیرونی صخره‌ها در فیلم گیم آف ترونز به نظر می‌رسد؛ اما خوشبختانه در واقعیت چنین چیزی حقیقت ندارد و می‌توانید خودتان تمام و کمال از دیدن آن لذت ببرید.

آدرس قلعه نظامی بلوگرادچیک در گوگل مپ

19- سائوا دوپکا (Saeva dupka)

تعدادی غار در بلغارستان یافت می‌شود که این یکی از زیباترین آن‌هاست و همواره به عنوان یکی از جاهای دیدنی بلغارستان گردشگران زیادی از آن بازدید می‌کنند. دهلیزهای بزرگی در این غارها وجود دارد که به آن‌ها منظره‌ای خاص داده‌اند. البته آن‌هایی که از ارتفاع می‌ترسند شاید دوست نداشته باشند که از نردبان استفاده کنند تا استالاکتیت و استالاگمیت‌ها را از فاصله‌ای نزدیک ببینند. غار سائوا دوپکا واقعا زیباست؛ چون در آن مواد آلی به شکل‌های جالبی در آمده‌اند که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کنند.

سائوا بلغارستان

سائوا دوپکا (Saeva dupka)

آدرس سائوا دوپکا در گوگل مپ

20- پل شیطان (Dyavolski most)

دیاولسکی موست را بیشتر با نام پل شیطان می‌شناسند که یکی از جاهای دیدنی بلغارستان است و در روستای آردینو واقع شده است. این پل در زمان اوتامان ساخته شده و به همین دلیل است که به پل بالکان دیگری نیز شباهت دارد که نام آن استاری موست است و در موستار قرار دارد.

رسیدن به اینجا آنقدرها هم آسان نیست؛ چون باید اتومبیلی را کرایه کنید و سه ساعت از نزدیک‌ترین شهر بزرگ یعنی همان پلودیو در راه باشید. هرچند که اگر به عکاسی، مقاصد گردشگری عجیب و ماجراجویانه علاقه‌مند باشید، طی کردن این مسیر طول و دراز ارزشش را دارد.

پل شیطان

پل شیطان (Dyavolski most)

آدرس پل شیطان در گوگل مپ

21- آبشارهای کروشونا ؛ منظره‌ای رویایی پنهان در دل طبیعت (Krushuna Falls)

آبشارهای زیبای کروشونا خیلی مرتفع و الهام بخش نیستند؛ اما رنگ زیبا و منظره‌ دلفریب آن واقعا ارزش دیدن دارد. این آبشارها از کلونی‌های کلسیوم ساخته شده‌اند. به این معنی که به حالتی خاص کنار هم قرار گرفته‌اند و چشم‌اندازی رویایی و اسرارآمیز را پدید آورده‌اند. مطمئن باشید که اگر از آن دیدن کنید عاشقش می‌شوید.

آبشارهای بلغارستان

آبشارهای کروشونا ؛ منظره‌ای رویایی پنهان در دل طبیعت (Krushuna Falls)

آدرس آبشارهای کروشونا در گوگل مپ

جاهای دیدنی بلغارستان را شناختید؟

با وجود تمام آثار باستانی و جاذبه‌های طبیعی که برای گشت و گذار در بلغارستان برشمردیم، حتما خودتان به این نتیجه رسیده‌اید که این کشور هم می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای توریست های خارجی باشد. می‌دانیم که ممکن است در سفر خود نتوانید از تمام جاهای دیدنی بلغارستان دیدن کنید، ولی این مطلب به شما کمک می‌کند که تک تک آن‌ها را بشناسید و برای دیدن بخش عمده‌ای از آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.

جاذبه های گردشگری بنگلادش

جاذبه های گردشگری بنگلادش

جاذبه های گردشگری بلژیک

جاذبه های گردشگری بلژیک

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا