جاذبه های گردشگری بلاروس

یکشنبه 11 اردیبهشت 1401 جاذبه های گردشگری
جاذبه های گردشگری بلاروس

جاذبه های گردشگری بلاروس

 این کشور آنگونه که دیگر کشور های توریستی مهیج مورد استقبال توریست ها هستند، نشان نمی دهد اما با نگاهی عمیق تر متوجه می شوید که کار های زیادی در این کشور طی یک سفر تفریحی می توانید انجام دهید. شما می توانید همزمان در زمان سفر کنید و به قلعه های متعدد بلاروس بروید در حالیکه از مدرنیته پایتخت بلاروس یعنی «مینسک» لذت می برید. با دایان گشت همراه باشید تا باهم سری به جاذبه های دیدنی بلاروس بزنیم.

جاذبه های مینسک در بلاروس

پایتخت بلاروس، که شهر مینسک است، برای بسیاری از ما چندان شناخته شده نیست. بیشتر افراد،با جاذبه های شهر مینسک آشنا نیستند این شهر در گذشته قسمتی  از اتحاد شوروی بوده است. دلایل زیادی برای بازدید از شهر مینسک وجود دارد. از معماری های تاریخی گرفته تا دیدنی هایی که لبخند به لبتان می آورند، مینسک از آن دسته مقاصدی است که ارزش یک بار سفر کردن را دارد. این شهر همچنین از ارزان ترین شهرهای اروپا به حساب می آید.

مینسک بلاروس

جاذبه های مینسک در بلاروس

۱- کلیسای سنت سیمون

کلیسای قرمز کاتولیک یکی از جاذبه های زیبای کشور بلاروس است که در سالهای 1908 تا 1910 توسط یک خانواده ای اشرافی برای یادبود دو فرزند خود ساخته شد.این کلیسای زیبا دو برج دارد که آجری و قرمز رنگ است و به نماد غم و اندوه می باشد.در زمان حکومت بولشویکس، این کلیسا به سینما و بعد از آن به استودیوی فیلم تبدیل شد.  در سال ۱۹۹۰، این کلیسا به کاربرد اولیه اش برگشت و امروزه در معرض دید عموم قرار دارد. زمان بازدید از این کلیسا ساعت ۷ صبح می باشد.

بهترین جاذبه های بلاروس برای گشت و گذار

کلیسای قرمز

کلیسای سنت سیمون

۲- کتابخانه ی ملی بلاروس

یکی از جاذبه های گردشگری بلاروس کتابخانه ی ملی بلاروس می باشد که به عنوان سمبل معماری هنرمندانه این کشور شناخته می شود.این کتابخانه با طراحی خاص خود و  منظره چشم گیر شبانه اش شهرت یافته است. این کتابخانه با ارتفاع  74 متر در ۲۳ طبقه ساخته شده است و ظرفیت نگهداری بیش از ۱۴ میلیون نسخه کتاب را دارد.

مرگبارترین جاده‌های دنیا

۳- میدان ویکتوری

میدان ویکتوری در مرکز شهر مینسک، در میان خیابان های زاخارووا و خیابان استقلال قرار دارد. نماد این میدان، ستون هرمی شکل گرانیتی آن است که ۳۸ متر ارتفاع دارد و در بالای آن تصویری ۳ متری از نماد نظام پیروزی قرار گرفته است. مشعل دائمی این یادبود، از سال ۱۹۵۴ شعله ور بوده است. این میدان در گذشته دایره شکل بود اما بعد از بازسازی در سال ۱۹۸۴، شکل بیضی به خود گرفت. میدان ویکتوری یکی از جاذبه های مهم مینسک است که تاریخ کشور بلاروس را زنده نگه داشته است.

میدان پیروزی

میدان ویکتوری

۴- جزیره اشک ها

جزیره اشک ها، یک منطقه ی کوچک، آرام و ساکت در مرکز شهر مینسک بلاروس است. این بنا یادبودی کلیسا مانند است برای سربازان بلاروسی، که در طول جنگ شوروی در افغانستان کشته شدند. این یادبود که در وسط پارک شهر قرار گرفته است توسط پل کوچکی از خشکی جدا می شود.

جزیره اشک ها

جزیره اشک ها

۵- سیرک دولتی بلاروس

این بنا به دستور ولادیمیر لنین ساخته شد تا مقام و رتبه ی سیرک را در حد نوعی هنر ملی بالا ببرد. درزمان شوروی، این هنر نمایشی سرگرم کننده در تمام کشورهایی که قوانین سخت گیرانه داشتند، خصوصا کشور بلاروس، جایی برای خود باز کرد. سیرک دولی بلاروس در سال ۱۹۵۹ ساخته شد و اولین سیرک دائمی اتحاد جماهیر شوروی به حساب می آید. امروزه سیرک دولتی بلاروس، یک گروه بین المللی و شناخته شده است که چندین جایزه مختلف را از آن خود کرده است و در سراسر دنیا به اجرای برنامه می پردازد.

سیرک دولتی

سیرک دولتی بلاروس

۶- پارک گورکی

پارک گورکی یکی از زیباترین پارک های عمومی مینسک است که در کنار میدان ویکتوری و پارک یانکا کوپالا قرار گرفته است. تاریخ ساخت این پارک به سال ۱۸۰۰ بر می گردد. اگر به دنبل جایی هستید که بهترین نما را به شهر مینسک داشته باشد، بهتر است سوار چرخ و فلک ۵۶ متری و معروف فری در این پارک بشوید.

پارک

پارک گورکی

جاذبه های گردشگری جورجیا

جاذبه های گردشگری جورجیا

دریاچه های کانادا

زیباترین دریاچه های کانادا

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا