جاذبه های گردشگری بارسلون؛ پایتخت ایالت کاتالونیا

یکشنبه 3 بهمن 1400 جاذبه های گردشگری
جاذبه های گردشگری بارسلون

جاذبه های گردشگری بارسلون

شهر بارسلون جاذبه های گردشگری فراوانی از جمله کلیسای ساگرادا فامیلیا، خیابان لارامبلا، قصر موسیقی کاتالان، کاسا میلا، دارد. این شهر پس از مادرید پر جمعیت ترین شهر اسپانیا است.بندر بارسلونا یکی از مهم ترین بنادر اروپا است و به لحاظ اهمیت در امور مالی، تجارت، رسانه، سرگرمی، هنر، بازرگانی بین‌المللی، آموزش و گردشگری یک شهر جهانی است.در این مطلب نگاهی به مهم‌ترین جاذبه های گردشگری بارسلون انداخته‌ایم.

 

 

خیابان لارامبلا (La Rambla)

دیدنی‌های بارسلون و گشتن شهر را می‌توانید از خیابان لارامبلا شروع کنید؛ معروف‌ترین و شلوغ‌ترین خیابان بارسلون که به میدان کاتالونیا در مرکزی‌ترین نقطه‌ شهر منتهی می‌شود.بلوار پهنی مخصوص پیاده‌ها که پنجره‌ای به سوی زندگی و فرهنگ کاتالان است؛ دو طرفش مراکز فرهنگی، سالن‌های تئاتر و ساختمان‌هایی می‌بینید که معماری‌شان خیره‌کننده است.از آن خیابان‌هایی‌ست که روز‌ها شلوغند و شب‌ها زنده و بیدار؛ پر از دکه‌های سوغاتی‌فروشی، نقاش‌های خیابانی، پانتومیست‌های دوره‌گرد و البته کلی رستوران و کافه‌ جور‌واجور که شب‌ها پر از جمعیت می‌شوند و خوب است مهمان غذاهای دریایی خوشمزه‌شان شوید.

خیابان لارامبلا- عکس خیابان لارامبلا

خیابان لارامبلا (La Rambla)

تصویر هوایی از خیابان لارامبلا


موزه ملی هنر کاتالونیا

موزه ملی هنر کاتالونیا یکی دیگر از جاذبه های توریستی بارسلون است.این موزه در سال ۱۹۲۹ میلادی، محلی برای برپایی نمایشگاه های بین المللی بود.اما در سال ۱۹۹۰ میلادی به موزه تبدیل شد. موزه ملی هنر کاتالونیا، از جمله موزه هایی است که خودش بیش از آثار درونش، بازدیدکننده را سرگرم می کند.گردشگران با نگاه به ساختار این بنا، جذب طراحی زیبایش می شوند.این ساختمان قبلا یک قصر سلطنتی بوده است.ساختمان موزه معماری بسیار زیبایی دارد و باید گفت از جمله موزه های محبوب سراسر اسپانیاست.

موزه ملی هنر کاتالونیا- عکس موزه ملی هنر کاتالونیا

موزه ملی هنر کاتالونیا

نمای بیرونی موزه ملی هنر کاتالونیا


پارک گوئل

پارک گوئل (به اسپانیایی: Parc Güell) بوستانی شامل عناصر معماری است که در تپه ال کارملدر منطقه گراسیا بارسلون قرار دارد.این بوستان توسط معمار نامی کاتالان، آنتونی گائودی در بین سال‌های ۱۹۰۰ تا ۱۹۱۴ ساخته شده است.این مجموعه بخشی از کارهای آنتونی گائودی در میراث جهانی یونسکو می‌باشد.

پارک گوئل- عکس پارک گوئل

پارک گوئل

پارک گوئل یکی از جاذبه های گردشگری بارسلون


قصر موسیقی کاتالان

قصر موسیقی کاتالان (به اسپانیایی: Palau de la Música Catalana) یک تالار موسیقی در شهر بارسلون است که به شیوهنوگرایی کاتالان توسط لوییز دومانچه ای مونتانر طراحی شد .ساخت این بنا از سال ۱۹۰۵ تا ۱۹۰۸ به طول انجامید و در تاریخ ۹ فوریه ۱۹۰۸ افتتاح شد.این بنا جزو میراث جهانی یونسکو می‌باشد.

قصر موسیقی کاتالان- عکس قصر موسیقی کاتالان

قصر موسیقی کاتالان

نمای داخلی قصر موسیقی کاتالان


کلیسای ساگرادا فامیلیا (Sagrada Família)

ساگرادا برای بارسلون مثل ایفل است برای پاریس؛ اگر قرار باشد فقط یک دیدنی در این شهر ببینید، همین ساگرادای عجیب و مدرن است. کلیسایی بزرگ و نیمه‌کاره که اثر آنتونی گائودی معمار اسپانیایی‌ست و البته از کلیشه‌های معروف کلیساهای اروپایی هم در آن خبری نیست؛ بیشتر شبیه نقاشی‌های سوررئال است. گائودی اصولا به خاطر سبک عجیب و غریب و بسیار شخصی‌اش معروف است و ساگرادا بزرگترین شاهکار اوست.

محله جلفا اصفهان

او در ۱۸۸۴ ساخت این جاذبه گردشگری بارسلون را آغاز کرد و بعد از ۴۲ سال تلاش در ۱۹۲۶ از دنیا رفت؛ در حالیکه هنوز هم نتوانسته بود آن را تمام کند.

قرار است که در سال ٢٠٢٦ هم‌زمان با صدمین سالگرد درگذشت گائودی، ساخت این کلیسا به پایان برسد. گائودیاساسا خطوط راست را دوست نداشت، چون معتقد بود در طبیعت چنین خطوطی نداریم؛ در طراحی برج‌های ساگرادا هم از اشکال عجیب و قله‌های گرد و برآمده‌ کوه مونتسرات در ۴۰ کیلومتری بارسلون الهام گرفته بود.

کلیسای ساگرادا فامیلیا- عکس کلیسای ساگرادا فامیلیا

کلیسای ساگرادا فامیلیا (Sagrada Família)

نمای بیرونی کلیسای ساگرادا فامیلیا


کاسا میلا (Casa Milà)

این خانه‌ بزرگ شاهکار عجیب دیگری از گائودی و از مناطق دیدنی بارسلون است که در فاصله ۱۹۰۵ تا ۱۹۱۰ برای خانواده سرشناس میلاطراحی‌اش کرده و به همین خاطر به آن کاسا میلا (خانه‌ میلا) می‌گویند. البته به خاطر نمای سنگی خاکستری و موج‌دارش به لاپدرِرا (معدن سنگ) هم معروف است.

پشت بام خانه به خاطر دودکش‌های عجیبی که بیشتر شبیه مجسمه‌ها و اشکال انتزاعی هستند، بسیار مشهور و دیدنی است و اتاق زیر شیروانی هم نمایشگاهی است که سبک و شیوه‌ طراحی گائودی را با استفاده از ماکت‌ها و مدل‌ها نشان می‌دهد؛ این خانه با آن همه انحنا و دایره، آنقدر حیرت‌زده‌تان می‌کند که بدون اینکه متوجه شوید، ساعت‌ها در آن می‌مانید. ساعات بازدید ۹ صبح تا ۶ عصر و از مارچ تا اکتبر تا ۸ شب است. البته کاسا میلا در تاریکی شب هم رمزآلود و دیدنی است؛ ب

کاسا میلا- عکس کاسا میلا

کاسا میلا (Casa Milà)

کاسا میلا یکی از جاذبه های گردشگری بارسلون


سواحل بارسلونتا

دریا، ساحل و آفتاب بخش جدانشدنی سفر به بارسلون‌ هستند. بارسلونتا بخش آفتابی شهر است؛ منظقه‌ای رویایی کنار دریا که ساحل شنی و رستوران‌های دریایی معروفش وسوسه‌تان می‌کند تمام روز را آنجا بمانید.تابستان‌ها، بارسلونتا شلوغ‌ترین جای شهر است و البته نزدیک‌ترین ساحل شنی برای کسانی که در شهر هتل گرفته باشند.

سواحل بارسلونتا- عکس سواحل بارسلونتا

سواحل بارسلونتا

بخشی از سواحل بارسلونتا

روستای تاریخی میمند

روستای تاریخی میمند کجاست؟

محله چیتگر تهران

محله چیتگر تهران

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا