جاذبه های گردشگری اشتوتگارت

دوشنبه 16 اسفند 1400 جاذبه های گردشگری
جاذبه های گردشگری اشتوتگارت

جاذبه های گردشگری اشتوتگارت

جاذبه های گردشگری اشتوتگارت بیشتر شامل آثار تاریخی، بناها، موزه ها و نمایشگاه ها است و کمتر کسی برای دیدن مناظر طبیعی به این شهر سفر می کند.

قدم زدن در شهرهای آلمان تجربه ای ناب و خاص است که در هیچ کجای دنیا مشاهده نمی شود. شهر اشتوتگارت نیز ازاین قضیه مستثنی نیست. شهری که در جنوب غربی آلمان قرار گرفته و نمایشگاه ها و موزه های آن زبانزد هستند، شهریکه کمپانی های بزرگ خودروسازی مرسدس بنز و پورشه در آن قرار دارند، از نظر تجاری، اقتصادی و گردشگری در آلمان نقشبسزایی دارد. در این مطلب نگاهی به مهم‌ترین جاذبه های گردشگری اشتوتگارت انداخته‌ایم.

موقعیت جغرافیایی جاذبه های گردشگری اشتوتگارت بر روی نقشه

۱. موزه مرسدس بنزاین موزه برای عاشقان اتومبیل یک مکان مقدس به شمار می‌رود و تعجبی هم ندارد. هر طبقه از این ساختمان که خودشاهکاری مهندسی محسوب می‌شود، به یکی از زیباترین و تأثیرگذارترین ماشین‌های تاریخ اختصاص داده شده است.

در اینموزه نه تنها بر روی روند تحول و مکانیک مدل‌ها تأکید شده که به نقش برند و مؤسس آن یعنی «مرسدس دایملر بنز»(Mercedes-Daimler-Benz) نیز به عنوان مهره کلیدی شکل گیری تاریخ مدرن آلمان هم پرداخته‌اند. خودروها به شیوه‌ایبسیار هیجان انگیز به نمایش در آمده‌اند و حتی کسانی که علاقه‌ای به ماشین هم ندارند نمی‌توانند آن را نادیده بگیرند.

جاذبه های گردشگری اشتوتگارت

جاذبه های گردشگری اشتوتگارت

نمای داخلی موزه مرسدس بنز در اشتوتگارت


۲. کتابخانه اشتوتگارت

کتابخانه شهر اشتوتگارت از آن کتابخانه‌های کلیشه‌ای نبوده و شکوه مینیمالیستی‌اش در زمینه دکوراسیون و کتاب‌هایی ازنویسندگان گوناگون، شما را متحیر می‌سازد. این کتابخانه مناسب بازدید طراحی شده و حتی کمدهایی در طبقه همکفوجود دارند تا همه بتوانند با آسودگی تمام به لذت بردن از کتاب‌ها بپردازند. اسنک‌های کافه‌تریا عالی بوده و در روزهایآفتابی می‌توانید از لذت کتاب خواندن در تراس پشت بام بهره‌مند شوید. منظره‌ شهر از آن بالا خیره کننده و دیدنی است.

جاذبه های گردشگری اشتوتگارت

کتابخانه اشتوتگارت

نمای داخلی کتابخانه اشتوتگارت


 

۳. کلیسای یوهانس

این کلیسای خیره کننده گوتیکی، با انعکاس زیبایش در آب دریاچه «فویرزی» (Feursee) که آن را احاطه کرده است، به قرن ۱۹تعلق دارد. بعد از بمباران‌های جنگ جهانی دوم، این بنا را به دقت بازسازی کردند.

برج کلیسای «یوهانس»(Johanneskirche) عمداً ناتمام باقی ماند تا به نوعی یادمان جنگ باشد. جزئیات داخل ساختمان به صورتی کاملاً حرفه‌ایبازسازی شده و بازدیدکنندگان را غرق در زیبایی می‌کند. پنجره‌های شیشه رنگی یک شکوه واقعی هستند.

جاذبه های گردشگری اشتوتگارت

کلیسای یوهانس

کلیسای یوهانس یکی از جاذبه های گردشگری اشتوتگارت


۴. قلعه‌ی هوهن‌زالرن

قلعه‌ی هوهن‌زالن که یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری در سرتاسر کشور آلمان به شمار می‌رود، روی کوهی با ارتفاع855متر بالاتر از سطح دریا ساخته شده است. این قلعه توسط هوهن‌زالرن‌ها که در دوران قرون وسطی ظهور کردند و بعدها تبدیل به امپراطوران آلمان شدند ساخته شده است.

معروفترین مساجد جهان

امروزه گردشگران علاوه بر لذت بردن از معماری تاریخی و مناظر اطراف قلعه، از فضای داخلی و مجلل آن و همچنین موزه‌ای در این قلعه بازدید می‌کنند. همه‌ی طول سال برای سفر به این نقطهمناسب است. البته اتاق‌های سلطنتی در تاریخی خاص به روی عموم باز است که بهتر است قبل از سفر از تاریخشانآگاهی پیدا کنید. این قلعه تنها ۵۰ کیلومتر از اشتوتگارت فاصله دارد.

جاذبه های گردشگری اشتوتگارت

قلعه‌ی هوهن‌زالرن

قلعه‌ی هوهن‌زالرن یکی از جاذبه های گردشگری نزدیک اشتوتگارت


۵. موزه هنر اشتوتگارت

موزه هنر اشتوتگارت (Kunstmuseum Stuttgart) یکی از موزه‌های درجه یک هنر مدرن و معاصر در قلب این شهر است.علیرغم آن که این مجموعه در سال ۲۰۰۵ افتتاح شد، توانسته شهرت و محبوبیت قابل توجهی را به دست آورد.

طراحی شجاعانه و چشمگیر این ساختمان یک معکب شیشه‌ای بزرگ با دیوارهای داخلی سنگی را در بر گرفته و بیش از ۵۰۰۰ مترمربع فضای نمایشگاهی دارد. اگر برایتان مقدور بود، آخرین ساعت‌های روز جمعه را برای بازدید انتخاب کنید زیرا در این زماننورپردازی شگفت انگیزی زیبایی بنا را دو چندان می‌کند.

جاذبه های گردشگری اشتوتگارت

موزه هنر اشتوتگارت

نمای بیرونی موزه هنر اشتوتگارت


۶. موزه پورشه

موزه پورشه موزه‌ای از محصولات پورشه می‌باشد، که از سال ۱۹۷۶ برای عموم قابل بازدید است، تاریخ پورشه را از مدل‌هایقدیمی و پرخاطره تا طرح‌های جدید نشان می‌دهد. برخی از مدل‌های قدیمی این خودروساز، مانند پورشه فلیتزر، هر ازچندگاه در مسابقه‌ها یا جشنواره‌های اتومبیل‌های قدیمی شرکت داده می‌شوند.

شرکت پورشه موزه جدیدی را با معماریکاملاً مدرن در محل این کارخانه در شهر اشتوتگارت ساخته است. این مجموعه در روز ۳۱ ماه ژانویه ۲۰۰۹ افتتاح شد.موزه جدید پورشه ۵٫۶۰۰ مترمربع وسعت و ۸۰ غرفه دارد. در موزه جدید پورشه برخی مدل‌های این شرکت که از ابتدایتاسیس کارخانه تاکنون ساخته شده‌اند، در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دارند.

در مجموعه اتومبیل‌های گردآوری شده دموزه پورشه نخستین اتومبیل‌های اسپورت جهان به نمایش درآمده‌اند. امروزه کمپانی‌های بزرگی از قبیل سیات و سوبارو،بسیاری از مهندسان و کارکنان خود را همه ساله برای استفاده از تجربیات مهندسین و کارکنان شرکت پورشه بهمراکز تحقیق و توسعه این شرکت می‌فرستند.

جاذبه های گردشگری اشتوتگارت

موزه پورشه

موزه پورشه یکی از جاذبه های گردشگری اشتوتگارت

جاذبه های گردشگری زوریخ

جاذبه های گردشگری زوریخ

کشور مونته‌ نگرو

کشور مونته‌ نگرو

×

ارسال دیدگاه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا