جاذبه‌های گردشگری چین

دوشنبه 16 اسفند 1400 جاذبه های گردشگری
جاذبه‌های گردشگری چین

جاذبه‌های گردشگری چین

کشور چین پرجمعیت‌ترین کشور جهان با بیش از 1.3 میلیارد نفر سکنه است. بهترین جاذبه های گردشگری چین در پکن، شانگهای، فوشان و گوانجو قرار دارند.

دومین شهر بزرگ کشور چین، پکن نام داردکه بیش از 800 سال به عنوان مهم‌ترین مرکز سیاسی کشور چین محسوب می‌شده وهمچنان به عنوان مرکز فرهنگ، اقتصاد و علم و دانش کشور چین شناخته می‌شود. همچنینمشهورترین جاذبه‌های توریستی کشور چین از جمله کاخ سلطنتی و شهر ممنوعه نیز در این شهر قرار دارند.

اکثر دیدنی‌های شهر پکن در مرکز متمرکز شده‌اند و توریست ها می‌توانند به راحتی و با پای پیاده از آن ها بازدید نمایند. علاوه بر این معبد با شکوه آسمانی، میدان تیان من (بزرگ ترین میدان عمومی جهان)، پارکزیبای بیهای و رصدخانه باستانی پکن که در سال 1442 ساخته شده و هنوز مورداستفاده قرار می‌گیرد نیز، در همین شهرواقع شده‌اند.

جاذبه‌های گردشگری چین

جاذبه‌های گردشگری چین


شهر تاریخی شیان یا شی آن

شهر تاریخی شیان، بین رودخانه Weihe درشمال و کوه‌های Qinling درجنوب قرار گرفته و یکی از مراکز اصلی نساجی شمال غرب کشور چین است و قدمت آن بیشاز هر شهر دیگری است و البته عمده شهرت خود را مدیون ارتش سرخ سفالی است.

قدمت شهرشیان پکن به 6000 سال پیش و حدود قرن سوم قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد و پرجمعیت‌ترین شهر کشور چین محسوب می‌شود. در شهر پکن بازمانده‌هایی از اقامت‌گاه سلطنتی Han به چشم می‌خورد و گفته می‌شود که این شهر در گذشته، پایانه شرقی شهر ابریشم (SilkRoad) نیر بوده است. علاوه بر این معبد 64 متریGreat Wild  و معبد 43 متری Small Wild Goose که به افتخار امپراطورTang ساخته شده‌اند نیز در همین شهر قرار دارند.

جاذبه‌های گردشگری چین

شهر تاریخی شیان یا شی آن

از دیگر دیدنیهای شهر شیان می‌توان به موزهتاریخی استان Shaanxiاشاره کرد که مهم‌ترین موزه باستان‌شناسی کشور چین محسوب می‌شود و نمادی از ریشه‌ها و دستاوردهای فرهنگی کشور چین از ماقبل تاریخ تا دوره Qing (1911-1398)است.

Town Walls که به همراه 4 دروازه وتعدادی برج مراقبتی در سال 1398 تکمیل شدند و مسجدی با 5 حیاط، و ساختمان‌هایی مزینبه الگوهای اسلامی نیز در این شهر به چشم می‌خورند.

جاذبه‌های گردشگری چین

جاذبه‌های گردشگری چین


شانگهای

بزرگ‌ترین و البته مدرن‌ترین شهر کشور چین،‌ شانگهایاست که در آن تنوعی ازجاذبه‌های گردشگری قدیمی و جدید یافت می‌شوند. شهر شانگهایبیش از 24 میلیون نفر جمعیت دارد و درجه‌یک‌ترین موزه‌ها و گالری‌های جهان، ازموزه شانگهای گرفته تا موزه هنر چین به همراه تعدادی فضای سبز و پارک، معبد و بت‌کده در آن وجود دارند. برای آشنایی بیشتر با جاذبه‌های گردشگری شهر شانگهای اینجارا ببینید.

جاذبه‌های گردشگری چین

شانگهای


یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری کشورچین کانال بزرگ (GrandCanal) است. کانال آبی قدیمی که حدود 1776 کیلومتر طول دارد و جزوآثار به ثبت رسیده در سازمان جهانی یونسکو است. این کانال که هانگژو را به پکنمتصل می‌کند، با داشتن رشته کوه‌هایی بلند و دریاچه‌ای زیبا به همراه تعداد زیادیمعبد قدیمی، پل و بت‌کده جزو زیباترین مکان‌های گردشگری کشور چین به شمار می‌رود.

شهر هانگژو هنوز هم به خاطر داشتن تعداد زیادی بازار و کارخانه تولید ابریشم به نام شهر ابریشم شناخته می‌شود و در طول تاریخمیزبان مهمانان مهمی چون مارکو پولو بوده که در سفرنامه خود، شهر هانگژو را زیباترینشهر جهان نامیده است.

جاذبه‌های گردشگری چین

جاذبه‌های گردشگری چین


کوفو و کنفوسیوس

به لطف وجود مقبره بزرگ‌ترین فیلسوف تاریخ چین، کنفوسیوسبزرگ، شهر کوچک کوفو که در جنوب غربی Shandong قرار گرفته به یکی از مهم‌ترین نقاط زیارتی کشور چین تبدیلشده است. کنفوسیوس در سال 551 قبل از میلاد در این شهر متولد شد و در 497 قبل ازمیلاد نیز در همین شهر به خاک سپرده شد به همین خاطر تعداد زیادی معبد و زیارتگاهبرای بزرگداشت این فیلسوف بزرگ در این محل ساخته شده است.

گورستان کنفوسیوس که امروزهبه یکی از دیدنی‌ها و جاذبه‌های گردشگری کشور چین تبدیل شده محل دفن این فیلسوف کبیر، اعضای خانواده وتعدادی از پیروان اوست. از دیگر نقاط مهم شهر کوفو می‌توان به معبد کنفوسیوسو عمارت خانوادگی Kongاشاره نمود.

جاذبه‌های گردشگری چین

کوفو و کنفوسیوس


پانداهای چنگدو

اگر همیشه بعد از شنیدن نام کشور چین به یادپانداها میفتید، بهتر است بازدید از شهر Chengdu رااز قلم نیندازید زیرا در این شهر می‌توانید سری به پایگاه تحقیقاتی چنگدوبزنید که مرکز پرورش پانداهای غول پیکر است و در آن بیش از 80 عدد از این موجوداتفوق‌العاده یافت می‌شوند.

اگر تمایل دارید که این موجودات دوست داشتنی رادر حیات وحش ببینید می‌توانید به منطقه حفاظت شده Wolongبروید که تا چنگدو دو ساعت فاصله دارد و در آن پانداها و دیگر موجودات کم‌یاب محلی، بهخوبی نگهداری می‌شوند.

جاذبه‌های گردشگری چین

پانداهای چنگدو


شهر سرامیکی

شهر Zibo در مرکز استان Shandongقرار دارد که در گذشته به مدت 630 سال پایتخت امپراطوری چی بوده و به داشتن آثار وصنایع دستی سرامیکی و لاکی مشهور است. در همین شهر بود که بیش از 1500 سال پیش برای نخستین بار ، شیشه های سبز رنگ معروف چین و ظروف لعاب دار چینی تولیدشدند.

امروزه در شهر زیبو مرکز چینی و سرامیک زیبو دایر شده که می‌‌توانیددر ان مجموعه‌ای از آثار و صنایع دستی مخصوص این منطقه را که بر اساس متدهای قدیمی و جدیدساخته و گرداوری شده اند را تماشا کنید.یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری شهر زیبو، دیواربزرگ چی (Great Wall of the Qi) است که 2500 سال قدمتو حدود 600 کیلومتر طول دارد.

جاذبه‌های گردشگری چین

شهر سرامیکی


گوانجو/ گوآنگ ژو 

در قرن ششم، شهر گوانجو که در گوشه جنوب شرقی فوجیان قرار دارد یکی ازمهم‌ترین بنادر کشور چین محسوب می‌شد. از نقاط برجسته این بندر تاریخی می‌توان به معبدآغاز عصر جدید (Templeof the Beginning of the New Age) اشاره کرد که یکی از بزرگ‌ترین معابد کشور چین است و در سال686 بعد از میلاد ساخته شده است.

این معبد که چیزی در حدود 70 هزار مترمربع مساحت دارد، دارای تعداد زیادی بت‌کده و معبد کوچک است. علاوه بر این، شهر گوانجو دارای مسجدی قدیمی بهنام مسجد صلح و روشنی (Mosque of Peace and Clarity) است که در سال 1009 به سبک عبادت‌گاه‌های دمشق و با بودجهبازرگانان مسلمان ساخته شده است.

این مسجد که یکی از باستانی‌ترین مساجد کشور چینبه حساب می‌آید، دارای یک دروازه اصلی و دیوارهایی است که آیاتی از قران کریم بهخطر عربی روی آن ها حکاکی شده‌اند.اگر فرصت داشتید حتما سری به موزه دریایی گوانجو بزنید و از کشتی 24 متری مربوط به قرن دهم، مجسمه‌ها و نسخ سنگیباستانی که به خط عربی، چینی، لاتین و سوری حکاکی شده‌اند، دیدن کنید.

جاذبه‌های گردشگری چین

گوانجو/ گوآنگ ژو


بودای مشهور فوشان

فوشان در مرکز استان Guangdong در 20کیلومتری جنوب غربی بزرگ‌ترین شهر کانتون، قرار دارد و به عنوان قدیمی‌ترین شهرکشور چین مشهور است. نام این شهر از سه مجسمه برنزی بودا که در سال 628 بعد ازمیلاد کشف شدند گرفته شده است.

بین سال های 960 تا 1279 و در دوران حکومت سلسله Song،شهر فوشان به مرکز محصولات چینی، فلزی و ابریشم‌بافی مشهور بود. از جمله جاذبه‌های گردشگری شهر فوشان می‌توان بهمعبد صد ساله آبا و اجدادی (Ancestral Temple) اشاره کرد که امروزه برای اجرای اپرای سنتی کانتون مورداستفاده قرار می‌گیرد. همچنین، کوره چینی‌پزی Shi Wan که به گفتهمردم این منطقه از قرن دهم تا به امروزه همواره روشن بوده است.

جاذبه‌های گردشگری چین

بودای مشهور فوشان

 

دانشمندان چینی اعضای بدن را بازسازی می‌کنند-فناوری

 

 

 

آب انبار باسیلیکا

آب انبار باسیلیکا

جاذبه های گردشگری هلسینکی فنلاند

جاذبه های گردشگری هلسینکی فنلاند

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا