توصیه های علم برای تنظیم دفعات استحمام

چهارشنبه 24 فروردین 1401 سلامت
توصیه های علم برای تنظیم دفعات استحمام

توصیه های علم برای تنظیم دفعات استحمام

بعضی روز ها وجود دارد که به شدت علاقه دارید به حمام بروید اما گاهی هم پی می اید که حاضر نیستید حتی یک دقیقه هم دوست ندارید زمان بگذارید و حمام کنید! شست و شوی بیش از حد پوست باعث خشکی آن میشود پس اگر زود به زود حمام می روید سعی کنید یک روتین مناسب برای خود داشته باشید تا پوست شما آسیب نبیند

 

اگر بخواهید از لحاظ نکات عنوان شده علمی، دفعات استحمام هفتگی خود را تنظیم کنید باید به چند مورد که در ادامه خواهید خواند، توجه کنید.

نوع پوست خود را بشناسید

اگر پوستتان چرب باشد معمولا دوست دارید تند تند حمام بروید مواد شیمیایی مضری در داخل صابون ها وجود دارند که پوست را به شدت خشک و زبر می کند و باعث می شود که غده های چربی به دلیل خشکی پوست تلاش بیشتری داشته باشند و چربی بیشتری تولید کنند و در نتیجه پوست شما چرب تر می شود.

اگر پوست حساس و خشک دارید، و از مشکلات پوستی مثل پسوریازیس رنج می برید، ممکن است دوش گرفتن باع التهاب شود و خارش ایجاد کند! بعضی از متخصصان پوست پیشنهاد می کنند که دو یا سه بار در هفته دوش بگیرید تا از این وضعیت جلوگیری شود.

توصیه های علم برای تنظیم دفعات استحمام

توصیه های علم برای تنظیم دفعات استحمام

به موهای خود نگاهی بیندازید

اگر شما جز افرادی هستید که موهای فر دارند ، شست شوی موهایتان یکبار در هفته کافی است تا رطوبت مو حفظ شود ، اما اگر اما اگر موهایتان چرب است، هفته ای سه بار استحمام نیاز خواهید داشت.استفاده بیش از حد از شامپو بر موهایتان تاثیر منفی میگذارد.

به برنامه ورزشی خود دقت کنید

دوش گرفتن بعد باشگاه امری کاملا لازم است! دوش گرفتن دقیقا بعد از باشگاه باعث می شود که ماهیچه های شما زودتر ریکاوری شود، از اکنه روی بدن جلوگیری شود و قدرت سیستم ایمنی بدنتان افزایش پیدا کند.

رنگ فلفل دلمه‌ای

عادات دوش گرفتن خود را با فصل تنظیم کنید

هنگامی که در هوای داغ و گرم هستید، کاملاً طبیعی است که احساس می کنید خیلی زیاد عرق کرده اید و شاید دو بار در روز هم به دوش گرفتن نیاز پیدا کنید اما در هوای خنک تر کمتر عرق می کنید و در نتیجه کمتر نیاز به دوش گرفتن خواهید داشت. پوست در ماه های زمستان خشک و حساس می شود و دوش گرفتن در طول روز ممکن است خشکی آن را افزایش دهد.

توصیه های علم برای تنظیم دفعات استحمام

توصیه های علم برای تنظیم دفعات استحمام

 

 

چند نکته مهم

نوع دوش گرفتن شما جدا از آنکه چقدر دوش میگیرید هم برای پوست و مو شما ، مهم است :

  • مدت زمان دوش گرفتن را کوتاه کنید. متخصصان پوست پیشنهاد می کنند که حداکثر 10 دقیقه دوش بگیرید و این زمان را بیشتر نکنید.
  • دما را کاهش دهید. این که آب را بیش از حد داغ کنید، برای پوست تان مضر است و چربی مورد نیاز آن را از بین می برد و دچار حساسیت می کند.
  • صابون را فراموش کنید. مجبور نیستید هر روز به صورت و بدن خود صابون بزنید. می توانید فقط برای قسمت های حساس مثل زیر بغل و اندام خصوصی خود از صابون استفاده کنید.
  • به دنبال پاک کننده های بدون رایحه باشید. رایحه های موجود در صابون شاید حس خوبی را ایجاد کند اما برای پوست آسیب رسان است.
زغال اخته

لاغری و دفع سنگ کلیه با زغال اخته

عوارض و اثرات منفی مصرف قهوه ناشتا

عوارض و اثرات منفی مصرف قهوه ناشتا

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا